X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje niepokojący problem tuż po in vitro
Odpowiedz

niepokojący problem tuż po in vitro

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MarcelinaM Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, poradźcie mi coś jeśli potraficie, będę wdzięczna...Postaram się opisać problem najkrócej jak się da.
    Jestem 17 dni po transferze dwóch 3 -dniowych zarodków. Dokładnie 14 dni po transferze zrobiłam b hcg - wynik 71,31, 24 godziny później wynik 64,49. Badania były robione w różnych laboratoriach (może to błąd). Każde z tych laboratoriów ma swoje inne kryteria. Według tego ostatniego wyniku, patrząc na ich skalę powinnam być w 2-3 tygodniu ciąży, tymczasem ja zaczynam już 5 tydzień. Tymczasem sugerując się "widełkami" pierwszego laboratorium to mimo iż wynik badania jest niski to załapałam się na 4-5 tydzień. Szczerze powiedziawszy - zgłupiałam. Tak czy siak, biorąc pod uwagę tylko wartość - beta nie urosła. Mało tego, wczoraj okazało się że pęcherzyk ciążowy jest niewidoczny. Lekarz powiedział, że może jeszcze go nie widać, ale czy to możliwe na początku 5 tygodnia? Sugerował by powtórzyć betę za 24 h najlepiej w obydwu laboratoriach. Dodam, że nie mam żadnych krwawień, przyjmuję leki zgodnie z zaleceniami kliniki w której robiłam invitro, od czasu do czasu pojawia się niewielki ból w podbrzuszu, ale mija. Może którejś z was przychodzi do głowy co się ze mną dzieje? Dziękuję za każdą opinię.

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina, zaufałaby lekarzowi, może jeszcze nie widać. Zrobienie bety po 24h da odpowiedz co się dzieje. Ból w podbrzuszu to częsty objaw wczesnej ciazy. 3mam kciuki żeby wszystko było Ok.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • MarcelinaM Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, obawiam się najgorszego, bo ta beta jest niziutka, ale jakaś iskierka nadziei jednak ciągle się tli...

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarcelinaM wrote:
    Dziękuję, obawiam się najgorszego, bo ta beta jest niziutka, ale jakaś iskierka nadziei jednak ciągle się tli...

    To zbadaj betę w tym samym laboratorium, w odstępie 48h i wtedy będzie można coś wnioskować. Wyników z dwóch różnych labów bym nie porównywała, bo to nie jest miarodajne.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • MarcelinaM Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właśnie zrobię, niestety chyba dopiero w poniedziałek będę mogła powtórzyć badanie bo niefortunnie wypadło, że jutro jest sobota i laboratorium zamknięte :(

    Bardzo Wam dziękuję :)

  • MarcelinaM Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kontynuując mój wątek proszę powiedzcie kochane co o tym sądzicie:

    Wyniki beta hcg:

    14.03 64,49
    18.03 124,46

    Chyba nie wygląda to dobrze :(
    Jestem kłębkiem nerwów

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób jeszcze raz 20.03. Tendencja jest rosnąca, a spadek i dalej słaby przyrost może oznaczać, że jedno jajo przetrwało, a drugie nie. Jeśli taka hipoteza byłaby prawdziwa to przyrost powinien się rozkręcać w czasie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 15:57

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 18 marca 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem wszystko super, rośnie czyli jest ok. Jest jeszcze zakres błędu i przypadek ze przyjął się jeden a drugi nie. Kiedy idziesz na usg?

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • MarcelinaM Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam z lekarzem, który prowadził mnie przez in vitro, powiedział że faktycznie beta niska, ale nie przekreślił tej ciąży. Jutro mam znowu zrobić betę i zobaczymy jaki jest postęp. Wtedy tez umówię się na usg, jeszcze kilka dni temu nic nie było widać.
    Najgorsze jest to czekanie w niepewności...

    Własnie odczytałam wyniki z drugiego laboratorium, są jeszcze gorsze niż poprzednie:
    14.03 71,31
    18.03 117,00

    czyli przyrost bety 28,2%

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 08:12

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarcelinaM ja co prawda in vitro nie miałam, ale dwa pecherzyki zagnieżdżone w macicy.
    Przyrost bety koło 22%. Okazało się że jedeno jajo się zatrzymało.
    Kciuki!!

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Angel723 Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 19 marca 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarcelinaM wrote:
    Rozmawiałam z lekarzem, który prowadził mnie przez in vitro, powiedział że faktycznie beta niska, ale nie przekreślił tej ciąży. Jutro mam znowu zrobić betę i zobaczymy jaki jest postęp. Wtedy tez umówię się na usg, jeszcze kilka dni temu nic nie było widać.
    Najgorsze jest to czekanie w niepewności...

    Własnie odczytałam wyniki z drugiego laboratorium, są jeszcze gorsze niż poprzednie:
    14.03 71,31
    18.03 117,00

    czyli przyrost bety 28,2%

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 19 marca 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z niejednego niskiego przyrostu są zdrowe śliczne bobasy. Masz dwa zarodki, często tylko jeden się przyjmuje. Beta urosła a nie spadła, jest nadzieja Isię jej trzymaj!

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ