X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niedomykalność zastawki trójdzielnej
Odpowiedz

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy u którejś z Was maluszkowi nie domykała się zastawka?
    Bardzo się martwię a kontrola dopiero za cztery tygodnie :(

  • Aga113 Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 11 października 2014, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj,u mojego maluszka stwierdzono niedomykalności zastawki trójdzielnej i to z dnia na dzień ;-( w 36 tyg.ciąży.w środę było ok w piątek już nie.I jak u Ciebie...? co z dzidzią? ja również się martwię bo maluszek do tej pory był okazem zdrowia ;-(

    Aga113
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 11 października 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Synek też to miał. Kontrolne echo serca jak miał kilka miesięcy, i teraz mamy iść na kontrolę jak już będzie na tyle duży,że da sobie zrobić echo serca. Ma już 3,5 roku i jeszcze nie dotarliśmy na to echo,ale kardiolog powiedział, że nic nie słychać w badaniu. To podobno samo się często naprawia.

    zizi lubi tę wiadomość

  • goto4 Autorytet
    Postów: 279 144

    Wysłany: 16 października 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mojego maluszka tez wykryto niedomykalnosc zastawki. Było to w 27tc na bardzo dobrym sprzęcie w IczMP w łodzi. Na "zwyklym" usg nic nie widac. Teraz będę miała kontrolę ok 33tc. Może się jeszcze domknąć. Lekarze przekazali mi to w ten sposób, że niedomykalnosc ma co trzecia osoba. Niektórzy nawet o tym nie wiedzą. Wiele zależy od tego w jakim stopniu się niedomyka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2014, 12:02

    esyqd4f.png
    vej6x4z.png
  • goto4 Autorytet
    Postów: 279 144

    Wysłany: 9 listopada 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy już po kontrolnym echu serduszka. Na chwilę obecną brak cech niedomykalnosci zastawki, czyli mam powód do zadowolenia.

    esyqd4f.png
    vej6x4z.png
  • Monikq Koleżanka
    Postów: 60 14

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 21tc, u mojego dzieciątka tez to wykryli. Jutro mam wizytę u lejarza i dowiem się co dalej. Caly czas sie martwie :(

    xnw4d5qpxy6d71l9.png
  • ryseczka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    U nas na echo w tym tyg. lekarz wykrył niedomykalność. Martwię się jak nie wiem. Naczytałam się z jakimi innymi chorobami może to iść w parze. Kontrola za 3 tyg. Dajcie znać jak u Was. Czy jest tu ktoś u kogo wykryto niedomykalność i dzieciaki urodziły się zdrowe?
    pozdrawiam serdecznie

  • Monikq Koleżanka
    Postów: 60 14

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ryseczka wrote:
    Cześć Dziewczyny,
    U nas na echo w tym tyg. lekarz wykrył niedomykalność. Martwię się jak nie wiem. Naczytałam się z jakimi innymi chorobami może to iść w parze. Kontrola za 3 tyg. Dajcie znać jak u Was. Czy jest tu ktoś u kogo wykryto niedomykalność i dzieciaki urodziły się zdrowe?
    pozdrawiam serdecznie


    Cześć,
    U nas na echo nic nie wyszło(24tc). Lekarz powiedział,że często tak bywa i prawdopodobnie był to skutek jakieś infekcji, której mogłam nawet nie zauważyć. Nie martw się na zapas.
    Pozdrawiam.

    xnw4d5qpxy6d71l9.png
  • ryseczka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniq, dzięki. My mamy wizyte u gina w poniedziałek,a a echo ostatni tydzień stycznia. Mam nadzieję, ze tez będzie dobrze tak jak u Was.

  • maybebb Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 21 września 2022, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, odświeżam wątek ,u mojego maluszka też wykryto niedomykalność zastawki trójdzielnej, oraz dodatkową tętnicę arsa. Jutro nifty, mam nadzieje że wynik bedzie ok...

  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 2 października 2022, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maybebb wrote:
    Hej, odświeżam wątek ,u mojego maluszka też wykryto niedomykalność zastawki trójdzielnej, oraz dodatkową tętnicę arsa. Jutro nifty, mam nadzieje że wynik bedzie ok...
    W ktorym jestes tc? U mnie niestety ta sama diagnoza 😔

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • maybebb Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 4 października 2022, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania007 wrote:
    W ktorym jestes tc? U mnie niestety ta sama diagnoza 😔
    Cześć, jestem w 14+5 tc, niestety test NIFTy potwierdził wynik badań prenatalnych (1:4)
    wysokie ryzyko trisomii 21 (nifty 1>20)
    kość nosowa obecna, NT 2
    jestem kompletnie załamana


  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 5 października 2022, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maybebb wrote:
    Cześć, jestem w 14+5 tc, niestety test NIFTy potwierdził wynik badań prenatalnych (1:4)
    wysokie ryzyko trisomii 21 (nifty 1>20)
    kość nosowa obecna, NT 2
    jestem kompletnie załamana
    O matko… strasznie Ci wspolczuje🥺konsultowalas z lekarzem ten wynik? Czy bierzesz pod uwagę amniopunkcje?

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • maybebb Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 6 października 2022, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiałam się nad amniopunkcją, ale i tak urodzę, więc nie wiem czy jest sens... Konsultowałam z kilkoma lekarzami, będę jeszcze rozmawiać z genetykiem z nifty, bo jest taka opcja tam. Muszę się przygotować na dziecko z ZD

  • maybebb Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 6 października 2022, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania007 wrote:
    O matko… strasznie Ci wspolczuje🥺konsultowalas z lekarzem ten wynik? Czy bierzesz pod uwagę amniopunkcje?

    a u Ciebie jak wygląda teraz historia z niedomykalnością zastawki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2022, 10:49

  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 7 października 2022, 03:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maybebb wrote:
    a u Ciebie jak wygląda teraz historia z niedomykalnością zastawki?
    Przegladalam watek o amniopunkcji i byly przypadki gdzie dziewczyna wychodzily bardzo duze ryzyka na Nipt a na amnio zdrowe dzieci, takze nadzieja umiera ostatnia i mam nadzieje ze u Ciebie rowniez skonczy sie pozytywnie. Musicie przemyslec ta amniopunkcje, czasem warto zrobic zeby miec pewnosc.
    U nas wyszla niedomykalnosc w usg 3 trymestru wiec stosunkowo pozno, wczesniej nie bylo zadnych nieprawidlowosci. Jestem umowiona na echo serca, zobaczymy co to wniesie do diagnostyki.

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ