X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Nerwica w czasie ciąży
Odpowiedz

Nerwica w czasie ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Justyś Nowa
    Postów: 5 7

    Wysłany: 4 września 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Mamy
    Mam zły problem. Ostatnio dopadła mnie nerwica lękowa(tak powiedział psycholog) która dość skutecznie utrudniła mi życie i spanie. Udałam się do ginekologa żeby dała mi jakieś coś aby spać, bo gdy ja nie spałam maluch też nie dawał spokoju. Pani Gin. Przepisała mi lek o nazwie DIPHERGAN. Natomiast nie zapisała dawki a jedynie powiedziała że mam brać jedną tabletkę o 18 drugą około 21 żeby spokojnie zasnąć. W aptece okazało się że dawki są różne 10mg i 25mg. Farmaceuta dał większą. Wzięłam tylko jedną tabletkę o 21 i zasnęłam. Znalazłam też w domu 10mg i staram się zasypiać dzięki mniejszej dawce, a jak mi się nie udaje to biorę 2 10mg po 1,5 godzinie.
    Mamy powiedzcie czy ten lek jest niebezpieczny dla maluszka 26 tc? Czy któraś brała i ma własne doświadczenia z wiązane z tym lekiem. jak długo można go brać? Ide do gina w prawdzie na kontrole ale wiem że i Oni czasem są przewrażliwieni.

    c55fs65gv7d3e1wh.png
  • solga Przyjaciółka
    Postów: 158 40

    Wysłany: 4 września 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dobrze, że dopadła Cie nerwica lękowa, mam nadzieje, ze z twoim dzieckiem będzie wszystko dobrze tak samo jak i z tobą. Nie miałam styczności z tym lekiem więc niestety nie wiem jak Ci pomóc. Wydaje mi się, że wizyta u Gin powinna Ci wszystko wyjaśnić.

    Famibion + Baby and Mama Med + OmegaMed
    f2w3rjjgrlzhuy1n.png
    Siły natury
    relgcwa1ja1bh6e1.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 4 września 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja zmagań sie z nerwica i zaburzeniami lekowymi, ale obywam sie bez leków juz kilka lat - tylko terapia. Przeżyłam jedna ciąże, teraz w drugiej nie jest różowo bo objawy sie nasilają ale jakoś daje rade. Ze spaniem nie mam problemów, mam jedynie zalecone w razie czego relanium ale jeszcze nie brałam. Diphergan jest dosc czesto zapisywany ciężarówkom na mdłości, wiec jesli Ci pomaga to bierz śmiało. Chodzisz na terapie?

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • polaola Autorytet
    Postów: 618 639

    Wysłany: 5 września 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore difergan 10 dwa razy dziennie ok. 6.00 i 18.00 boje sie stracic ciaze te leki mnie wyciszyly troszke zaczynam nawet ta ciaze lubic, moze to brzmi dziwnie choc kocham malenstwo nad zycie.

    relgtv734oc66rli.png
    https://www.suwaczki.com/tickers/relgtv734oc66rli.png
  • misiakowa Przyjaciółka
    Postów: 83 40

    Wysłany: 17 września 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nerwica to straszny problem w ciąży, zamiast kobieta się cieszyć swoim stanem to wszystko ja drażni. Moja koleżanka to miała, ratowała się tylko melisa ale to niewiele pomagało

    misiakowa
  • solga Przyjaciółka
    Postów: 158 40

    Wysłany: 19 września 2014, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak sobie pomyślałam, że może by ci pomogły zioła szczęśliwa ciąża z baby and mama med

    Famibion + Baby and Mama Med + OmegaMed
    f2w3rjjgrlzhuy1n.png
    Siły natury
    relgcwa1ja1bh6e1.png
  • myśliwa Ekspertka
    Postów: 170 55

    Wysłany: 19 września 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to chyba musi być straszny problem w ciażę, moja znajoma chyba też to miała, całą ciężę musiała przesiedzieć w domu

    solga - nie wiem czy mieszanie ziół z lekami to najlepszy pomysł, zresztą chyba tez firma mało znana baby and mama med - nigdy nie słyszałam

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

    http://ovufriend.pl/graph/a052b97fd4a353bfa961377e80dfff1e
  • Magdzialenka Autorytet
    Postów: 369 240

    Wysłany: 19 września 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety też cierpię na tę przypadłość, czasem jest lepiej , czasem gorzej, chodzę do psychologa, ratowałam się ziołami ( z mizernym rezultatem), mozesz ssać validol. Przykre, że ta wrednota jest w stanie zepsuć taki piękny i radosny stan.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2014, 18:39

    ukdywn15f5oepb6t.png
  • Madzia82 Autorytet
    Postów: 979 1299

    Wysłany: 19 września 2014, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, ja panicznie bałam się straty ciąży. Jestem po mega wielkich przejściach i gin sam wiedząc jak ja się boję o ciąże przepisał mi hydroxyzinum. Tyle, że lek na recepte.

  • Magdzialenka Autorytet
    Postów: 369 240

    Wysłany: 20 września 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hydroxyzinum podają nawet ciężarówkom w szpitalu, żeby je wyciszyć. Madzia82 długo brałaś ją? Na mnie kiepsko jakoś działa.

    ukdywn15f5oepb6t.png
  • myśliwa Ekspertka
    Postów: 170 55

    Wysłany: 22 września 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiepsko z taką nerwicą w ciąży, współczuję

    http://ovufriend.pl/graph/a052b97fd4a353bfa961377e80dfff1e
  • solga Przyjaciółka
    Postów: 158 40

    Wysłany: 22 września 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tak z pewnościa pomagają jakieś leki, odpowiednio dobrane pewnie nie szkodzą dziecku

    Famibion + Baby and Mama Med + OmegaMed
    f2w3rjjgrlzhuy1n.png
    Siły natury
    relgcwa1ja1bh6e1.png
  • myśliwa Ekspertka
    Postów: 170 55

    Wysłany: 23 września 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak ostatnio przeglądałam stronę baby and mama med to tam było coś takiego jak energia i witalność ale to chyba tylko na koncentrację i takie jakby pobudzenie było nie wiem czy też uspokaja

    http://ovufriend.pl/graph/a052b97fd4a353bfa961377e80dfff1e
  • solga Przyjaciółka
    Postów: 158 40

    Wysłany: 24 września 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myśliwa - ja wczoraj kupiłam sobie tą Energia i Witalność ale to jest po to aby się trochę ożywić i mieć większą koncentracje więc na nerwicę raczej nie pomoże.

    Famibion + Baby and Mama Med + OmegaMed
    f2w3rjjgrlzhuy1n.png
    Siły natury
    relgcwa1ja1bh6e1.png
  • myśliwa Ekspertka
    Postów: 170 55

    Wysłany: 24 września 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa widzisz ja to taka trochę nie rozezna jestem ;)

    http://ovufriend.pl/graph/a052b97fd4a353bfa961377e80dfff1e
  • Magdzialenka Autorytet
    Postów: 369 240

    Wysłany: 24 września 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysliwa pij melisę i bierz validol - to można. Jak nie będziesz sobie radzić idź do lekarza, bo twoje złe samopoczucie dziecku nie pomoże

    ukdywn15f5oepb6t.png
  • misiakowa Przyjaciółka
    Postów: 83 40

    Wysłany: 25 września 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja koleżanka na stres w ciąży i poddenerwowanie piła zioła Szczęśliwa Ciąża, jej pomagało, ale nie wiem czy na takie poważne problemy wystarczą zioła czy tez jakieś tabletki są potrzebne

    misiakowa
  • myśliwa Ekspertka
    Postów: 170 55

    Wysłany: 25 września 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słyszałam o tym produkcie Szczęśliwa ciąża koleżanka z pracy pije to i Energia i Witalność

    http://ovufriend.pl/graph/a052b97fd4a353bfa961377e80dfff1e
  • Madzia82 Autorytet
    Postów: 979 1299

    Wysłany: 25 września 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam powiedziane, że max mogę jednego dnia wziąć 2 tabletki dziennie.
    Gdy leżałam na patologii ciąży i miałam mega doła, to też mi właśnie podali hydroxyzinum.
    Melisa i inne ziółka były za słabe na moje nerwy.

  • solga Przyjaciółka
    Postów: 158 40

    Wysłany: 26 września 2014, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie przy poważnym staniem lepiej brać tabletki oczywiście w zalecanych dawkach i po konsultacji z lekarzem, same mieszanki ziołowe z melisą, takie jak proponuje np Baby and mama med mogą nie wystarczyć, trzeba sie czasami czymś mocniejszym ratować

    Famibion + Baby and Mama Med + OmegaMed
    f2w3rjjgrlzhuy1n.png
    Siły natury
    relgcwa1ja1bh6e1.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ