X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Nerwica w czasie ciąży
Odpowiedz

Nerwica w czasie ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Justyś Nowa
    Postów: 5 7

    Wysłany: 4 września 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Mamy
    Mam zły problem. Ostatnio dopadła mnie nerwica lękowa(tak powiedział psycholog) która dość skutecznie utrudniła mi życie i spanie. Udałam się do ginekologa żeby dała mi jakieś coś aby spać, bo gdy ja nie spałam maluch też nie dawał spokoju. Pani Gin. Przepisała mi lek o nazwie DIPHERGAN. Natomiast nie zapisała dawki a jedynie powiedziała że mam brać jedną tabletkę o 18 drugą około 21 żeby spokojnie zasnąć. W aptece okazało się że dawki są różne 10mg i 25mg. Farmaceuta dał większą. Wzięłam tylko jedną tabletkę o 21 i zasnęłam. Znalazłam też w domu 10mg i staram się zasypiać dzięki mniejszej dawce, a jak mi się nie udaje to biorę 2 10mg po 1,5 godzinie.
    Mamy powiedzcie czy ten lek jest niebezpieczny dla maluszka 26 tc? Czy któraś brała i ma własne doświadczenia z wiązane z tym lekiem. jak długo można go brać? Ide do gina w prawdzie na kontrole ale wiem że i Oni czasem są przewrażliwieni.

    c55fs65gv7d3e1wh.png
  • solga Przyjaciółka
    Postów: 158 40

    Wysłany: 4 września 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dobrze, że dopadła Cie nerwica lękowa, mam nadzieje, ze z twoim dzieckiem będzie wszystko dobrze tak samo jak i z tobą. Nie miałam styczności z tym lekiem więc niestety nie wiem jak Ci pomóc. Wydaje mi się, że wizyta u Gin powinna Ci wszystko wyjaśnić.

    Famibion + Baby and Mama Med + OmegaMed
    f2w3rjjgrlzhuy1n.png
    Siły natury
    relgcwa1ja1bh6e1.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 4 września 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja zmagań sie z nerwica i zaburzeniami lekowymi, ale obywam sie bez leków juz kilka lat - tylko terapia. Przeżyłam jedna ciąże, teraz w drugiej nie jest różowo bo objawy sie nasilają ale jakoś daje rade. Ze spaniem nie mam problemów, mam jedynie zalecone w razie czego relanium ale jeszcze nie brałam. Diphergan jest dosc czesto zapisywany ciężarówkom na mdłości, wiec jesli Ci pomaga to bierz śmiało. Chodzisz na terapie?

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • polaola Autorytet
    Postów: 618 639

    Wysłany: 5 września 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore difergan 10 dwa razy dziennie ok. 6.00 i 18.00 boje sie stracic ciaze te leki mnie wyciszyly troszke zaczynam nawet ta ciaze lubic, moze to brzmi dziwnie choc kocham malenstwo nad zycie.

    relgtv734oc66rli.png
    https://www.suwaczki.com/tickers/relgtv734oc66rli.png
  • misiakowa Przyjaciółka
    Postów: 83 40

    Wysłany: 17 września 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nerwica to straszny problem w ciąży, zamiast kobieta się cieszyć swoim stanem to wszystko ja drażni. Moja koleżanka to miała, ratowała się tylko melisa ale to niewiele pomagało

    misiakowa
  • solga Przyjaciółka
    Postów: 158 40

    Wysłany: 19 września 2014, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak sobie pomyślałam, że może by ci pomogły zioła szczęśliwa ciąża z baby and mama med

    Famibion + Baby and Mama Med + OmegaMed
    f2w3rjjgrlzhuy1n.png
    Siły natury
    relgcwa1ja1bh6e1.png
  • myśliwa Ekspertka
    Postów: 170 55

    Wysłany: 19 września 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to chyba musi być straszny problem w ciażę, moja znajoma chyba też to miała, całą ciężę musiała przesiedzieć w domu

    solga - nie wiem czy mieszanie ziół z lekami to najlepszy pomysł, zresztą chyba tez firma mało znana baby and mama med - nigdy nie słyszałam

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

    http://ovufriend.pl/graph/a052b97fd4a353bfa961377e80dfff1e
  • Magdzialenka Autorytet
    Postów: 369 240

    Wysłany: 19 września 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety też cierpię na tę przypadłość, czasem jest lepiej , czasem gorzej, chodzę do psychologa, ratowałam się ziołami ( z mizernym rezultatem), mozesz ssać validol. Przykre, że ta wrednota jest w stanie zepsuć taki piękny i radosny stan.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2014, 18:39

    ukdywn15f5oepb6t.png
  • Madzia82 Autorytet
    Postów: 979 1298

    Wysłany: 19 września 2014, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, ja panicznie bałam się straty ciąży. Jestem po mega wielkich przejściach i gin sam wiedząc jak ja się boję o ciąże przepisał mi hydroxyzinum. Tyle, że lek na recepte.

  • Magdzialenka Autorytet
    Postów: 369 240

    Wysłany: 20 września 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hydroxyzinum podają nawet ciężarówkom w szpitalu, żeby je wyciszyć. Madzia82 długo brałaś ją? Na mnie kiepsko jakoś działa.

    ukdywn15f5oepb6t.png
  • myśliwa Ekspertka
    Postów: 170 55

    Wysłany: 22 września 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiepsko z taką nerwicą w ciąży, współczuję

    http://ovufriend.pl/graph/a052b97fd4a353bfa961377e80dfff1e
  • solga Przyjaciółka
    Postów: 158 40

    Wysłany: 22 września 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tak z pewnościa pomagają jakieś leki, odpowiednio dobrane pewnie nie szkodzą dziecku

    Famibion + Baby and Mama Med + OmegaMed
    f2w3rjjgrlzhuy1n.png
    Siły natury
    relgcwa1ja1bh6e1.png
  • myśliwa Ekspertka
    Postów: 170 55

    Wysłany: 23 września 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak ostatnio przeglądałam stronę baby and mama med to tam było coś takiego jak energia i witalność ale to chyba tylko na koncentrację i takie jakby pobudzenie było nie wiem czy też uspokaja

    http://ovufriend.pl/graph/a052b97fd4a353bfa961377e80dfff1e
  • solga Przyjaciółka
    Postów: 158 40

    Wysłany: 24 września 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myśliwa - ja wczoraj kupiłam sobie tą Energia i Witalność ale to jest po to aby się trochę ożywić i mieć większą koncentracje więc na nerwicę raczej nie pomoże.

    Famibion + Baby and Mama Med + OmegaMed
    f2w3rjjgrlzhuy1n.png
    Siły natury
    relgcwa1ja1bh6e1.png
  • myśliwa Ekspertka
    Postów: 170 55

    Wysłany: 24 września 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa widzisz ja to taka trochę nie rozezna jestem ;)

    http://ovufriend.pl/graph/a052b97fd4a353bfa961377e80dfff1e
  • Magdzialenka Autorytet
    Postów: 369 240

    Wysłany: 24 września 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysliwa pij melisę i bierz validol - to można. Jak nie będziesz sobie radzić idź do lekarza, bo twoje złe samopoczucie dziecku nie pomoże

    ukdywn15f5oepb6t.png
  • misiakowa Przyjaciółka
    Postów: 83 40

    Wysłany: 25 września 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja koleżanka na stres w ciąży i poddenerwowanie piła zioła Szczęśliwa Ciąża, jej pomagało, ale nie wiem czy na takie poważne problemy wystarczą zioła czy tez jakieś tabletki są potrzebne

    misiakowa
  • myśliwa Ekspertka
    Postów: 170 55

    Wysłany: 25 września 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słyszałam o tym produkcie Szczęśliwa ciąża koleżanka z pracy pije to i Energia i Witalność

    http://ovufriend.pl/graph/a052b97fd4a353bfa961377e80dfff1e
  • Madzia82 Autorytet
    Postów: 979 1298

    Wysłany: 25 września 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam powiedziane, że max mogę jednego dnia wziąć 2 tabletki dziennie.
    Gdy leżałam na patologii ciąży i miałam mega doła, to też mi właśnie podali hydroxyzinum.
    Melisa i inne ziółka były za słabe na moje nerwy.

  • solga Przyjaciółka
    Postów: 158 40

    Wysłany: 26 września 2014, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie przy poważnym staniem lepiej brać tabletki oczywiście w zalecanych dawkach i po konsultacji z lekarzem, same mieszanki ziołowe z melisą, takie jak proponuje np Baby and mama med mogą nie wystarczyć, trzeba sie czasami czymś mocniejszym ratować

    Famibion + Baby and Mama Med + OmegaMed
    f2w3rjjgrlzhuy1n.png
    Siły natury
    relgcwa1ja1bh6e1.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ