X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje nerwica na poczatku ciąży
Odpowiedz

nerwica na poczatku ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sylvia Autorytet
    Postów: 400 433

    Wysłany: 1 sierpnia 2013, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie... mam do was pytanie miałam nerwice, potem przeszła jestem w 7 tyg ciazy i zdarza mi się w nocy straszny stres albo lęk... próbuje z tym walczyć, do tego w nocy pomaga mi mąż... czy może to negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka??

    relgg7rfroacrbi5.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 1 sierpnia 2013, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziecko czuje to co my, wiec nalezy unikac stresu i lekow. Łatwo sie mowi - sama naleze do ludzi, ktorzy nie raz maja napady leku w nocy. Zazwyczaj jak sie dzieje cos stresujacego w dzien. Moj maz tez mi wtedy pomaga i mnie uspokaja. Postaraj sie znalesc jakis sposob, zeby jak najszybciej panowac nad atakami. Mi pomagały dwie rzeczy... Albo mi maz opowiadał o jakiejs grze, w ktora kiedys grał, co w niej robil, zdobyl itd. i to mnie uspokajało i zasypialam, albo mowilam wszystkie znane mi modlitwy w myslach tak dlugo az zasnelam. Wazne, zeby zajac głowe czyms innym niz mysleniem o niepokoju. Bedzie dobrze! Na niektore sytuacje nie mamy wplywu. Nerwica to choroba. Powiedz o tym lekarce moze doradzi Ci cos. Ja mam w ksiazeczke ciazy wpisane, szczegolne obciazenia: stres.
    A i jeszcze jedno mi troche pomagało: picie melisy, ale nie tak bardzo jak spokojna rozmowa przed snem i te modlitwy i piosenki religijne w myslach...

    sylvia lubi tę wiadomość

  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 1 sierpnia 2013, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz na razie jeszcze jestes na początku, dopiero za chwilke malec bedzie czuł twoje emocje w bardziej bezpośredni sposób, wiec jest jeszcze troch czasu na to żeby znaleś sposób na swoje leki.
    Z fizycznego punktu widzenia sposb funkcjonowania organizmu bardzo przekłada sie na psychike. Kiedys duzo o tym czytalam, bo i mnie dotyczył ten problem.
    Wazna jest odpowiednia dawka magnezu - on odpowiada za napięcie ktore z kolei wplywa na kłopoty ze snem, ale tez okazuje sie ze według medycyny chinskiej gdy slabna nasze nerki to mamy sklonnosc do zinych dloni, stop, ale tez do depresji, bezssennosci i lęków. Nerki mozna wzmocnic odpowiednia dieta, ktora wspomoze je energetycznie i wesprze caly organizm. W moim przypadku to osoba z zewnatrz pomogla ulozyc taka dietę, ale tez mozna wspomoc sie ksiazkami (tylko zawsze sprawdzac czy dana potrawa moze byc jedzona w ciazy).
    Mnie dal jeszcze wsparcie psycholog, ktory wiele juz ukonkretyzowanych obaw i lekow pomog sie pozbyc, opanowac ulozyc no i jest ok:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2013, 12:23

    sylvia lubi tę wiadomość

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • Gosia33333 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 19 kwietnia, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylvia wrote:
    witajcie... mam do was pytanie miałam nerwice, potem przeszła jestem w 7 tyg ciazy i zdarza mi się w nocy straszny stres albo lęk... próbuje z tym walczyć, do tego w nocy pomaga mi mąż... czy może to negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka??

    Jak dalszy przebieg ciąży? Czy dzidziuś urodził się zdrowy?
    Mam podobną sytuację i się martwię że zaszkodzę dziecku.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ