X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Nerwica?
Odpowiedz

Nerwica?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 maja 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalia90 wrote:
    Jakby mi ktoś tylko zagwarantował, że z dzieckiem mimo tych nerwów nic się złego nie stanie, byłabym o niebo spokojniejsza. A tak słyszę teksty typu "zaszkodzisz dziecku", "nie możesz się stresować" itd. ,a to wpędza mnie w poczucie winy :(

    Jak ktoś Cię może o tym zapewnić?

    Długotrwały, silny stres na pewno szkodzi Tobie, a jak coś szkodzi matce to i dziecku. Tak naprawdę nie wiem czego oczekujesz - że będziesz żyć w stresie, a inni będą Ci mówić, że to OK dla Ciebie i dziecka? Bo teraz to już nie rozumiem?

    Zamiast wpędzać się w poczucie winy to może skoncentruj siły i działania na tym, żeby odciąć się od toksycznej sytuacji?

    xgirl lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Dalia90 Autorytet
    Postów: 1044 682

    Wysłany: 28 maja 2019, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Jak ktoś Cię może o tym zapewnić?

    Długotrwały, silny stres na pewno szkodzi Tobie, a jak coś szkodzi matce to i dziecku. Tak naprawdę nie wiem czego oczekujesz - że będziesz żyć w stresie, a inni będą Ci mówić, że to OK dla Ciebie i dziecka? Bo teraz to już nie rozumiem?

    Zamiast wpędzać się w poczucie winy to może skoncentruj siły i działania na tym, żeby odciąć się od toksycznej sytuacji?
    Ok, dzięki za komentarz. Oczywiście ta wypowiedź była czysto teoretyczna, wiadomo, że nikt mnie o tym nie zapewni. Tak, dokładnie tego oczekuję i o niczym innym nie marzę ;).

    Próbuję, odcinam się, jednak myśli robią swoje, nic na to nie potrafię poradzić, mimo, iż bardzo bym chciała.

    9 V 2019 - transfer 5.1.1 NGS 🍀 7dpt beta 67 🥰
    5t5d - mamy serduszko 😍 🙏
    ❄️❄️❄️
    12.2019 - 👧🏼 ❤️❤️❤️
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 28 maja 2019, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalia to zrozumiale, ze ciezko sie oderwac. To wymaga czasu i niestety nakladu pewnej pracy i energii. Siedzenie i staranie sie to troche malo, musisz byc aktywna. Ja np wychodze codziennie na dwa spacery, pytam meza czy czegos nie ma do zalatwienia zeby miec zajecie, umawiam sie ze znajomymi itp. Prawie nigdy mi sie nie chce i non stop marudze ale staram sie cos robic bo najgorsze jest wlasnie siedzenie i rozmyslanie. Polecam tez jakas aktywnosc sportowa, to serio duzo daje, ja sie gimnastykuje albo wlaczam jakis filmik z joga na yt. Niestety nie ma czarodziejskiej pigulki zeby poprostu ,,przestac sie denerwowac''. A nawet jesli by sie cos znalazlo to jestes w ciazy i nie mozna ;)

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Fermina Autorytet
    Postów: 2448 4322

    Wysłany: 29 maja 2019, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalia, idź a L4 i do psychologa, dla siebie i dla dziecka, żeby również już po porodzie oszczędzić mu znerwicowanej Mamy. Teraz masz idealny czas, żeby zadbać o swoją psychikę.

    Jeżeli wszystkie wyniki masz w normie, to Twoje objawy wyglądają jak klasyczny wstęp do nerwicy lękowej. Często na początku właśnie jest tak bardzo intensywnie, że nie da się wyjść z domu. Potem zdarza się, że objawy słabną, albo intensyfikują tylko co jakiś czas ale ciężko z tym żyć, to trwa latami, zabiera Ci kolejne sfery życia ale da się przepracować i pokonać. :) Nie czekaj i walcz o Was.

    Tak, nawet z atakami paniki w ciąży można urodzić zdrowe i radosne dziecko, tylko po co się męczyć?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2019, 07:51

    3cs o trzeciego malucha.
    05.2018 - 👱
    12.2019 - 👱‍♀️
    38 lat.
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 maja 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalia90 wrote:
    Ok, dzięki za komentarz. Oczywiście ta wypowiedź była czysto teoretyczna, wiadomo, że nikt mnie o tym nie zapewni. Tak, dokładnie tego oczekuję i o niczym innym nie marzę ;).

    Próbuję, odcinam się, jednak myśli robią swoje, nic na to nie potrafię poradzić, mimo, iż bardzo bym chciała.


    Dobry terapeuta to na pewno, a od siebie polecam..



    ...NETFLIX! - seriale, filmy, zwłaszcza te wesołe, teraz masz na to czas! :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Dalia90 Autorytet
    Postów: 1044 682

    Wysłany: 29 maja 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Dobry terapeuta to na pewno, a od siebie polecam..



    ...NETFLIX! - seriale, filmy, zwłaszcza te wesołe, teraz masz na to czas! :)
    Jakie seriale polecasz?

    9 V 2019 - transfer 5.1.1 NGS 🍀 7dpt beta 67 🥰
    5t5d - mamy serduszko 😍 🙏
    ❄️❄️❄️
    12.2019 - 👧🏼 ❤️❤️❤️
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 maja 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalia90 wrote:
    Jakie seriale polecasz?

    "Big Bang Theory", "How I meet Your Mother", "Przyjaciele", "Gossip Girl", "Dynasty" (nowa wersja) - wszystko jest w polskich wersjach językowych, to na wesoło.

    Z wciągających, ale niekoniecznie komediowych to oczywiście "Gra o Tron", "The Vikings", "Spartacus", "Prison Break", "Lost", "Grey's Anatomy", "Sherlock Holmes", "Breaking Bad", "The House of Cards", "Pretty Little Liars", "Walking Dead", "Dexter", "Dr. House"

    Dalia90 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Dalia90 Autorytet
    Postów: 1044 682

    Wysłany: 29 maja 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    "Big Bang Theory", "How I meet Your Mother", "Przyjaciele", "Gossip Girl", "Dynasty" (nowa wersja) - wszystko jest w polskich wersjach językowych, to na wesoło.

    Z wciągających, ale niekoniecznie komediowych to oczywiście "Gra o Tron", "The Vikings", "Spartacus", "Prison Break", "Lost", "Grey's Anatomy", "Sherlock Holmes", "Breaking Bad", "The House of Cards", "Pretty Little Liars", "Walking Dead", "Dexter", "Dr. House"
    Dzięki bardzo ;). Dzisiaj zrobiłam krok naprzód, pierwszy raz od dłuższego czasu wyszłam z domu ;). Byłam z siostrzenicą na placu zabaw, aż sama jestem w szoku.
    Szefowa rano mi wysłała taką wiadomość przez koleżankę, że nie macie pojęcia.
    Nadal cała dygoczę w środku, mam nadzieję, że w sobotę mimo wszystko, mimo tego stresu zobaczę serduszko i wszystko będzie dobrze...

    9 V 2019 - transfer 5.1.1 NGS 🍀 7dpt beta 67 🥰
    5t5d - mamy serduszko 😍 🙏
    ❄️❄️❄️
    12.2019 - 👧🏼 ❤️❤️❤️
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 maja 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalia90 wrote:
    Dzięki bardzo ;). Dzisiaj zrobiłam krok naprzód, pierwszy raz od dłuższego czasu wyszłam z domu ;). Byłam z siostrzenicą na placu zabaw, aż sama jestem w szoku.
    Szefowa rano mi wysłała taką wiadomość przez koleżankę, że nie macie pojęcia.
    Nadal cała dygoczę w środku, mam nadzieję, że w sobotę mimo wszystko, mimo tego stresu zobaczę serduszko i wszystko będzie dobrze...

    GRATULACJE! To duży krok naprzód! :)

    A ta koleżanka to chyba nie jest prawdziwa koleżanka, jak Ci jakieś badziewne wiadomości przekazuje. Jakby nie mogła powiedzieć szefowej, że nie przekaże takiej informacji bo nie chce Cię stresować. No jakiś dramat jak dla mnie.

    Z drugiej strony też nie znamy całej sytuacji i nie wiemy jakiego typu są to wiadomości, może część z nich trochę wyolbrzymiasz i niepotrzebnie bierzesz to do siebie. Nie wiem co dokładnie się u Ciebie dzieje, ale dziecko jest wartością nadrzędną i naprawdę praca przy tym to pikuś. Pozwól światu, żeby pocałował Cię w dupę i skoncentruj się na kruszynce - to jest prawdziwa wartość :)

    Paulciaa__, Dalia90 lubią tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Dalia90 Autorytet
    Postów: 1044 682

    Wysłany: 30 maja 2019, 01:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba przechwaliłam. Kolejna noc, nie mogę spać. Śpię po 4h dziennie i nie mam pomysłu jak temu zaradzić. Bolą mne wszystkie nerwy, szczególnie w klatce piersiowej...

    9 V 2019 - transfer 5.1.1 NGS 🍀 7dpt beta 67 🥰
    5t5d - mamy serduszko 😍 🙏
    ❄️❄️❄️
    12.2019 - 👧🏼 ❤️❤️❤️
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 30 maja 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalia nie masz mozliwosci zeby gdzies wyjechac? Do rodzicow, przyjaciolki, z partnerem na kilka dni gdzies? Taka zmiana otoczenia dobrze robi. No i szukaj pomocy psychologicznej, serio bo to samo moze nie przejsc :(

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Dalia90 Autorytet
    Postów: 1044 682

    Wysłany: 30 maja 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Dalia nie masz mozliwosci zeby gdzies wyjechac? Do rodzicow, przyjaciolki, z partnerem na kilka dni gdzies? Taka zmiana otoczenia dobrze robi. No i szukaj pomocy psychologicznej, serio bo to samo moze nie przejsc :(
    Mój mąż pracuje w delegacji, jestem obecnie u rodziców...
    Musiałabym pójść do psychologa czy psychiatry?

    9 V 2019 - transfer 5.1.1 NGS 🍀 7dpt beta 67 🥰
    5t5d - mamy serduszko 😍 🙏
    ❄️❄️❄️
    12.2019 - 👧🏼 ❤️❤️❤️
  • Fermina Autorytet
    Postów: 2448 4322

    Wysłany: 30 maja 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalia, docelowo raczej do psychologa. Psychiatra jest od przepusywania lekow, to psycholog prowadzi terapie. Jezeli idziesz na nfz to nie wiem jednak, czy psychiatra nie musi dac skierowania do psychologa. Nie jestem pewna, dawno temu tak bylo. Sa tez opcje terapii online, np przez Skypa. :)

    3cs o trzeciego malucha.
    05.2018 - 👱
    12.2019 - 👱‍♀️
    38 lat.
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 maja 2019, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalia90 wrote:
    Mój mąż pracuje w delegacji, jestem obecnie u rodziców...
    Musiałabym pójść do psychologa czy psychiatry?

    Ani do jednego, ani do drugiego - psychoterapeuta tylko i wyłącznie.

    https://notatkiterapeutyczne.pl/psycholog-psychoterapeuta-psychiatra-308694140edf

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Dalia90 Autorytet
    Postów: 1044 682

    Wysłany: 30 maja 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Ani do jednego, ani do drugiego - psychoterapeuta tylko i wyłącznie.

    https://notatkiterapeutyczne.pl/psycholog-psychoterapeuta-psychiatra-308694140edf
    Niestety w mojej miejscowości nie ma takiej osoby... :(

    9 V 2019 - transfer 5.1.1 NGS 🍀 7dpt beta 67 🥰
    5t5d - mamy serduszko 😍 🙏
    ❄️❄️❄️
    12.2019 - 👧🏼 ❤️❤️❤️
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 maja 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalia90 wrote:
    Niestety w mojej miejscowości nie ma takiej osoby... :(

    Są tacy psychoterapeuci, co prowadzą spotkania przez Skype. Może w tym kierunku pójdziesz? W googlach na pewno znajdziesz informacje o takich specjalistach.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalia i jak tam? Lepiej cos? :)

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Dalia90 Autorytet
    Postów: 1044 682

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Dalia i jak tam? Lepiej cos? :)
    O ja, nawet nie zauważyłam wiadomości ;).
    W międzyczasie wyszło mi nadciśnienie, dostałam Dopegyt, bo skakało nawet do 160/110. Byłam też u psychiatry, rozpisała mi Relanium, ale już chyba nie jest tak źle. Nie wiem jak będzie po odstawieniu. No i śpię w nocy ♥️

    9 V 2019 - transfer 5.1.1 NGS 🍀 7dpt beta 67 🥰
    5t5d - mamy serduszko 😍 🙏
    ❄️❄️❄️
    12.2019 - 👧🏼 ❤️❤️❤️
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalia90 w poprzedniej ciąży do 7. miesiąca ciąży pracowałam w wyjątkowo mało przyjaznej atmosferze, gdzie stawką były spore pieniądze, więc byłam pod bardzo bardzo silną presją. Każdy każdego chciał się pozbyć, ciąża nie była żadnym argumentem. W dodatku pracowałam w nocy, praca była częściowo fizyczna. Spałam mało. Do trzeciego miesiąca nikt nie wiedział o ciąży. Urodziłam w terminie zdrową córeczkę. Skup się na tym co ważne, a nie na pierdolach :) Powodzenia!

  • Bomba00 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 maja 2021, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    Mam bardzo wymagającą pracę – stres jest ogromny i niestety parcie na sukces również, co sprawia – że trudno mi pójść na zwolnienie. Jednocześnie jestem w 4 miesiącu ciąży i chciałabym trochę się uspokoić, stąd myśl nad suplementowaniem czegoś na uspokojenie.

    Chciałabym zapytac konkretnie o ten produkt: https://restilen.pl – czy ktoś stosował?

    Skład: Ekstrakt z skórki słodkiej pomarańczy (Citrus sinensis) [20% limonen] – Serenzo™; wodorotlenek magnezu – Aquamin™ Mg; otoczka kapsułki – hydroksypropylometyloceluloza; ekstrakt z korzenia witanii ospałej (Withania somnifera) [5% witanolidów] – KSM-66®; ekstrakt z liści herbaty chińskiej (Camellia sinensis) [98% L-teaniny]; mieszanka ekstraktu ryżowego; amid kwasu nikotynowego (niacyna); ekstrakt z słupków szafranu (Crocus sativus) [0,4% krocyny, 0,4% szafranalu] – Saffr’Activ®; cyjanokobalamina (witamina B12); D-pantotenian wapnia (kwas pantotenowy); koncentrat soku z melona kantalupa (Cucumis melo) – SOD B Extramel®; monoazotan tiaminy (tiamina); ryboflawina; chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6).

    Czy coś tutaj może zaszkodzić?

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ