X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Nawracajaca infekcje candida
Odpowiedz

Nawracajaca infekcje candida

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • 18karo18 Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 24 września 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny, w drugim trymestrze doszło u mnie do infekcji,(candida albicans) dostałam leki przeszło, ale po 2 tygodniach znów wróciło kolejna kuracja i zobaczymy. Czy mialyscie takie problemy? Istnieje światełko w tunelu że da się to zaleczyc czy będzie już tak ciągle wracać.. Boję się troszkę co będzie z dzidzia. Stosowalyscie jakieś diety, wykluczylyscie calkowicie cukry, owoce biała mąkę, nabiał makarony? Czy może tylko ograniczyliscie? Stosowalysxie jakieś płyny specjalne albo preparaty typu feminella c? Pozdrawiam

    Cześć czy któraś z Was męczyła się w drugim trymestrze z nawracajaca candida i udało Wam się w końcu zaleczyc? Stosowalyscie jakieś diety? Eliminowalyscie cukier i owoce chleb coś? Będę wdzięczna za porady:)
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 24 września 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odstawić cukry to na pewno. Zakwasić dietę: ogóreczki kwaszone, kapustka, sok z żurawiny i odstawić produkty mączne, jakbyś ciasto robiła: to co dodajesz, żeby urosły drożdże to musisz z diety wyeliminować, a rozszerzać dietę o to co powoduje zakalce ;)

    Dobry probiotyk też pomoże :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2019, 20:45

  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 27 września 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie, takie infekcje są bardzo częste u dziewczyn, które mają problemy ze śluzem.

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 1 października 2018, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży zmienia się PH, więc sprzyja to rozwojowi grzybicy.
    Tak jak pisała Leira- grzyby żywią się cukrami. Odstaw cukier, bo inaczej problemu się nie pozbędziesz.
    Dołóż do tego probiotyki (zwłaszcza naturalne- kefiry, ogórki kiszone, kapustę kiszoną, barszcz kiszony) i powinno być lepiej. Inaczej będzie ciągle wracać.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • o_mad.ko! Koleżanka
    Postów: 34 20

    Wysłany: 2 października 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oo barszczyk polecam, zakwas codziennie rano zamiast kawy, brałam kiedys kwas kaprylowy i pomogło. Nie wiem,czy teraz można. A dieta, wszystko świeże,bez przetworzonych, u mnie drożdże pogarszały sprawę, a od pleśni alergia. A pleśnie moga byc we wszystkim np. keczupie.

    .png
  • nanana Koleżanka
    Postów: 50 21

    Wysłany: 3 października 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mimo że wcześniej nigdy nie miałam problemów to w ciąży po antybiotyku w pierwszym trymestrze też mnie dopadły grzyby i nie chciały odpuścić. Lekarze twierdzą, że w ciąży ciężko to wyleczyć. U mnie było podobnie tzn. tydzień leczenia, tydzień spokój i znów wracało. Próbowałam różnych leków plus probiotyki i wracało. W końcu robiłam tak, że po zakończonym leczeniu, najpierw po 5 dniach brałam globulkę "podtrzymującą" potem jedną co tydzień i nie wracało. A po ciąży jak ręką odjął, bez leczenia.
    Odstawienie cukru itp. nie pomagało, ale nie zaszkodzi.

    relg3e5eso9hbo5j.png

    f2wli09kz9yzaw8v.png

    Aniołek 13.09.2014 - 9 tc - cp

  • 18karo18 Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 6 października 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja też mam ten problem ze tydzień po leczeniu wraca. Nie jem cukrów, mąki, za to staram się jeść dużo kefirow, probiotykow i różnicy nie ma.. W głowę można dostać. Najbardziej boję się o poród, czy z tego powodu nie będzie komplikacji. No mam nadzieje ze za którymś razem wylecze już to cholerestwo:o

    Cześć czy któraś z Was męczyła się w drugim trymestrze z nawracajaca candida i udało Wam się w końcu zaleczyc? Stosowalyscie jakieś diety? Eliminowalyscie cukier i owoce chleb coś? Będę wdzięczna za porady:)
  • nanana Koleżanka
    Postów: 50 21

    Wysłany: 7 października 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogadaj z lekarzem i może spróbuj tak jak ja, tzn. 5 dni po całej kuracji weź tylko jedną globulkę, po 5 dniach kolejną, potem wydłużaj przerwę do tygodnia, mnie to pomogło. Co do porodu to raczej nie problem, choć nie dam sobie ręki uciąć, bo miałam cc. Powodzenia

    relg3e5eso9hbo5j.png

    f2wli09kz9yzaw8v.png

    Aniołek 13.09.2014 - 9 tc - cp

  • 18karo18 Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 8 października 2018, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :)

    Cześć czy któraś z Was męczyła się w drugim trymestrze z nawracajaca candida i udało Wam się w końcu zaleczyc? Stosowalyscie jakieś diety? Eliminowalyscie cukier i owoce chleb coś? Będę wdzięczna za porady:)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ