X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Nawracająca grzybica
Odpowiedz

Nawracająca grzybica

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,czy któraś z Was ma/miała problem z nawracającą grzybicą w ciąży? Już mi ręce opadają :( Męczę się od początku ciąży. Teraz miałam 3 tygodnie spokój i dzisiaj znowu zaczęłam odczuwać charakterystyczne delikatne swędzenie. W przyszłym tygodniu wizyta i nie wiem co robić.

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety grzybek lubi powracac.
    W obecnej ciazy walczylam z nim miesiac i udalo sie pomogla natamycyna unia + probiotyk doustny i po zakonczonej kuracji lactovaginal.
    A lekarz mi kazal do wizyty smarowac clotrimazolem.
    Trzymam kciki zebys wylecza sie.
    Zapytaj sie jeszcze dziewczyn na swoim watku zapewne nie jedna sie zmaga z tym problemem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2017, 20:11

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie znowu od samego zapłodnienia potoki białego śluzu. Od piczatku nie ma żadnego zapachu, nic absolutnie mnie nie szczypie ani nie swędzi. Mocz za każdym razem idealny, ostatnio mialam wymaz na czystość w pochwie i tez ok. A moja gin sie wciąż upiera ze to grzybica. Juz przeszłam kuracje clotrimazolem, nie zauwazylam różnicy. Teraz dostałam fluomizin... Wkurza mnie to ze faszeruje mnie lekami. Jednak każdy ma wpływ na nasz organizm, na dziecko moze tez :/

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doktor stwierdził,że już nie ma leków, które mógłby mi podać i pobrał wymaz na posiew. Mam nadzieję,że do porodu uda mi się z tym uporać. Póki co mam brać tylko Lactovaginal 2x1. W życiu nie miałam takich problemów, jestem wykończona ą ciągłą infekcją.

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co może zacząć od podstaw, np. często się podmywać, używać jednorazowych ręczników, wyparzyć bieliznę, używać bielizny bawełnianej, dużo też jest alergii na środki do higieny intymnej - może lepiej używać rzeczywiście samej wody? Niby to podstawy i wszyscy o tym wiemy a jednak często zapominamy. Niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość.
    Fajnie o tym pisała mama ginekolog - https://mamaginekolog.pl/higiena-intymna-kobiet-urodzenia-doroslosci/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2018, 12:43

  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odstawiłam słodycze,jem kiszonki i piję kefir i maślankę. Biorę probiotyk doustny. Próbowałam podmywać się wodą/szarym mydłem i poleconym żelem dla kobiet w ciąży (bez sls, konserwantów itd). Poza tym podcieram się osobnym gotowanym ręcznikiem lub papierowymi. Żeby nie przesadzić z higieną (ponoć to też niedobrze) podmywam się rano i wieczorem. Bieliznę piorę w proszku dla niemowląt. Czekam na wynik posiewu i zobaczymy.

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • frutka. Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprobuj moze multigyn floraplus czy jakos tak to zel ktory aplikuje sie do pochwy o charakterze probiotycznym wydaje mi sie ze w ciazy nie ma do niego przeciwwskazan ew.spytaj lekarza mi pomogl juz po ciazy bo w ciazy o nim nie wiedzialam

    f2w3rjjgxg214rxd.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pij też sok z cytryny, zakwaszaj się. Ja się borykam od czerwca z nawracającą infekcją ale bakteryjną. Gin na pierwszej wizycie od razu zalecił wstrzemięźliwość do tego i posiew moczu narzeczonego. Abstynencja mnie zabija :(

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • Iwo33 Koleżanka
    Postów: 119 14

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też w ciąży grzybica ciągnie się od 20tc cały czas. Użyłam chyba z 10 opakowań nystatyty, kilka probiotyki, smarowanie pimafucinem i clotrimazolum. Ledwie skończę globulki, a następnego dnia swędzi od nowa. Zastanawiam się czy to nie po luteinie, bo na początku ciąży na 15 tygodni wystarzyla maść i invag. Aha, zaczęło się od seksu. Natalia - to może z zabezpieczeniem?

    12 marca 2017 8 tydz.
    1usa3e5egl73qsg1.png
    Marzylismy o Tobie całe życie - cc 22.02.2018, 58 cm, 3530 gr
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś plamiłam, straciłam w kwietniu ciążę więc profilaktycznie gin zalecił od razu abstynencję a ja już wariuję z braku sexu :P

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • Iwo33 Koleżanka
    Postów: 119 14

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa no to inna sprawa. Lepiej nie ryzykować. Jak nic się nie będzie działo złego to na pewno dostaniesz zielone światło niedługo:)

    12 marca 2017 8 tydz.
    1usa3e5egl73qsg1.png
    Marzylismy o Tobie całe życie - cc 22.02.2018, 58 cm, 3530 gr
  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda pomógł Ci fluomizin??? Ja też mam od początku problem z grzybicą, vitagyn c nie pomaga pimafucin też nie masakra, teraz przepisała mi gynazol wykupi łam, ale jak czytam ulotkę to boję się zastosować bo jest z grupy c. Co działa na tą cholerną grzybicę???

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza lekami, które pewnie dostałaś i probiotykami spróbuj starego, sprawdzonego sposobu:

    Kup w aptece olejek z drzewa herbacianego (kosztuje kilka złotych) i 2 razy dziennie, rano i wieczorem, daj sobie 2-3 krople na majtki lub wkładkę higieniczną (jeśli używasz). Nie przesadzaj z ilością i nie aplikuj bezpośrednio na skórę bo będzie piekło, jest to olejek bakterio i grzybobójczy.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, każdy pomysł miłe widziany:)

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • Agatwa Nowa
    Postów: 5 12

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak? Pomógł ten olejek?
    Bo ja mam to samo. Jeden seks i znów piecze i dużo upławów. Smaruje się Clotrimazolum i łykam probiotyk Lacibios femina :/ a wizytę mam dopiero w piątek eh :(

    lhluik8.png
    4d2uanx.png
    Słaba jakość nasienia, PCOS, IO, hiperprolaktynemia
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatwa wrote:
    I jak? Pomógł ten olejek?
    Bo ja mam to samo. Jeden seks i znów piecze i dużo upławów. Smaruje się Clotrimazolum i łykam probiotyk Lacibios femina :/ a wizytę mam dopiero w piątek eh :(

    Na pewno, żeby grzyba się pozbyć to powinnaś stosować maść, ale dopochwową, taką głęboko aplikowaną, albo globulki. Do tego warto byłoby potem przyjmować probiotyk dopochwowy np. Lactovaginal.

    Być może, jeśli grzyb nawraca po seksie to warto byłoby też wyleczyć partnera? Spróbuj seksu w prezerwatywie (jak się wyleczysz) i jeśli grzyb nie wróci to wskazywałoby na to, że zarażasz się od partnera.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ