X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Nadżerka w ciaży
Odpowiedz

Nadżerka w ciaży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 31 października 2013, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zaczełam taki temat.;) Moze któras to przechodziła. Otóż przed ciąża miałam niewielka nadżerkę i lekarz nic z tym nie zrobił mówił że po ciąży:) Na badaniu ginekologicznym nadżerka zaczeła krwawic troche i lekarz mówił że sie tym nie przejmować ,że to nie szkodzi fasolce , że w ciąży nadżerka jest bardzo mocno ukrwiona i dlatego. No i w środe miałam leciutki brązowe plamienie po tym i dziś też jeszcze troszke. Wczoraj do niego dzwoniłam i że mam sie nie martwić. :)

    Może wypowiecie sie na ten temat bardzo prosze ;)
    Co wy nato? LIcze na odpowiedzi kochane;)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2013, 09:49

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 31 października 2013, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2015, 16:50

    Agusia2312 lubi tę wiadomość


  • Perełka Autorytet
    Postów: 920 1058

    Wysłany: 31 października 2013, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to ja też się wypowiem- również takową posiadam. I powodowała ona plamienia dość długo- i po badaniu, i po stosunku. Na początku jak zaczęłam plamić a lekarz do końca nie był pewien, czy to przez nią, to się trochę stresowałam. ALe jak już przestałam plamić, to jestem spokojna. NIekiedy ciąża "leczy " nadżerkę. Ja tyle szczęścia nie mam- moja się powiększyła i trzeba będzie ją leczyć po porodzie. Jak cytologia jest dobra, to nie ma się co martwić. Ona nie szkodzi dziecku. Tyle, że trzeba dbać o higienę, bo taka krwawiąca może być wrotami dla bakterii. ALe to chyba robimy bez względu czy mamy nadżerkę, czy nie:P Pozdrawiam i nic się nie martw:) Ale plamienia konsultuj z lekarzem- zawsze.

    Agusia2312 lubi tę wiadomość

    3jvzzbmhcbd62wxk.png
  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 31 października 2013, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2015, 16:50


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2013, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    badanie szyjki w trakcie ciązy????? JEST TO ZABRONIONE , pierwsze słysze że odważyłaś sie tak robić

  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 31 października 2013, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lula_w wrote:
    Mam ten sam problem (drobna ektopia) która nie wymaga leczenia, cytologia prawidłowa. Nie masz się co martwić, lekarz ma rację, nadżerka w ciąży jest bardzo ukrwiona i przy badaniu palpacyjnym często można plamić. Ja po każdym badaniu plamiłam, teraz mam bardzo delikatną prowadzącą jedynie po jej badaniach nie plamię. Brudzenie śluzu u mnie po badaniu utrzymywały się do 2 dni. Do 16 tyg. miałam 3 razy drobne samoistne plamienia żywą krwią z szyjki, zawsze konsultowane z lekarzem.

    Jeżeli posiadasz drobną nadżerkę to nie ma wpływu na przebieg ciąży, i leczona jest po ciąży.

    Agusia nie martw się i ciesz się ciążą :)



    Lula to mnie uspokoiłaś;) No teraz nawet nie bedziemy sie z mężem kochać bo moga byc plamienia po stosunku;) A no przed ciąża nigdy mi nie krwawiła i nie plamiła nadżerka dopiero teraz. Dziś tylko taka kropka na wkładce mała brązowego plamienia. Lekarz mówił że nadżerka nie szkodzi bo dzidzia jest daleko od niej i w innym miejscu umiejscowiona:) Chciał mi pobrac cytologie ale za bardzo ja poruszał i mówił że na nastepnej wizycie pobierze. Ostatnią cytologie miałam w marcu i była I;)

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 31 października 2013, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perełka wrote:
    no to ja też się wypowiem- również takową posiadam. I powodowała ona plamienia dość długo- i po badaniu, i po stosunku. Na początku jak zaczęłam plamić a lekarz do końca nie był pewien, czy to przez nią, to się trochę stresowałam. ALe jak już przestałam plamić, to jestem spokojna. NIekiedy ciąża "leczy " nadżerkę. Ja tyle szczęścia nie mam- moja się powiększyła i trzeba będzie ją leczyć po porodzie. Jak cytologia jest dobra, to nie ma się co martwić. Ona nie szkodzi dziecku. Tyle, że trzeba dbać o higienę, bo taka krwawiąca może być wrotami dla bakterii. ALe to chyba robimy bez względu czy mamy nadżerkę, czy nie:P Pozdrawiam i nic się nie martw:) Ale plamienia konsultuj z lekarzem- zawsze.




    Kochana nie pójde narazie do gina bo we wtorek u niego byłam i podczas badania zaczeła krwawic. Dzis lekkie polamienie jeszzcze jest. Wczoraj dzwoniłam do niego i znowu sie pytałam czy bede tak brązowo plamic a on że tak że to normalne:) Ale wiadomo jak to ja chce zeby juz przestało!!! heh oj cos czuje ze ten mój lekarz czesto bedzie miał ode mnie telefony. Panikara jestem teraz po 1 stracie. :) Dziękuje za odpowiedz;)

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 31 października 2013, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam na samiuśkim początku, jak jeszcze nie robiłam badań krwi, ledwo po pozytywnym teście, bo poprzednią miałam już jakiś czas temu i lekarz wolał się upewnić, czy wszystko ok.

  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 31 października 2013, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana mi właśnie lekarz chciał pobrac ale stwierdził że nsatepnym razem bo troche za mocno naruszył nadżerke i krwawiła . Wiec za 3 tygodnie mi pobierze;) A poprzednia miałam w marcu;) I wynik był dobry bo 1 wyszła;) NO mozliwe że przez nadżerke plamiłas jak masz mi tak własnie mówił gin;) a też miałyscie takie badania w ciąży jak przeciwciał anty Rh, HBS,Hcv Hiv.?

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 31 października 2013, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, to jest taka podstawa chyba. + morfologia, progesteron i mocz.

  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 31 października 2013, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2015, 16:50


  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 1 listopada 2013, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana A może cie nie chciał denerwować;) Na nastepnym badaniu spytaj sie gina ;) A może nie masz nadżerki;)

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 1 listopada 2013, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana,ja kiedyś miałam niewielką nadżerkę i sama się wyleczyła :).Lekarz powiedział,że często,jak jest nieduża,to lepiej poczekać,bo organizm sam może sobie z nią poradzić,a jest to na pewno lepsze rozwiązanie,niż wymrażanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2013, 10:26

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2013, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam nadżerkę w pierwszej ciąży, która skończyła się poronieniem. Musiałam mieć robiony zabieg łyżeczkowania i jednocześnie miałam tą nadżerkę usuniętą. Teraz nadżerki nie mam i nie zrobiła mi się z żaden sposób na szczęście i mam nadzieje, że do końca ciąży będzie dobrze. Cytologie miałam robioną w obu tych ciążach. W pierwszej lekarz uprzedził mnie, że mogę plamić trochę ze względu na nadżerkę po badaniu :)

  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 7 listopada 2013, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sla.s wrote:
    Ja miałam nadżerkę w pierwszej ciąży, która skończyła się poronieniem. Musiałam mieć robiony zabieg łyżeczkowania i jednocześnie miałam tą nadżerkę usuniętą. Teraz nadżerki nie mam i nie zrobiła mi się z żaden sposób na szczęście i mam nadzieje, że do końca ciąży będzie dobrze. Cytologie miałam robioną w obu tych ciążach. W pierwszej lekarz uprzedził mnie, że mogę plamić trochę ze względu na nadżerkę po badaniu :)

    Ja mam podobno niewielką nadżerkę, jaki negatywny wpływ może mieć nadżerka na ciążę?

    81clk9i.png
  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 9 listopada 2013, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monaa wg mojego gina nie szkodzi nadżerka na ciąże;) Także spokojnie;)

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 31 lipca 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ja mam takie pytanie czy u którejś z Was nadżerka była wskazaniem do cc? Mój ginekolog mówi że jeżeli będzie się powiększała to może być zalecenie do cc.

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • Kika428 Ekspertka
    Postów: 227 452

    Wysłany: 5 maja 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, bylam ostatnio na badaniu ginekologicznym z kolonoskopia, wiedzialam ze mam nadzerke ale teraz dopiero ja widzialam, chcialam sie dowiedziec czy ktoras z was miala taki problem badz ma i czy ciaza pomimo tego przebiegala bezproblemowo?

    Maksymilian
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 7 maja 2015, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się dowiedziałam że mam nadżerkę dopiero teraz jak mnie dziś rano przyjęto na oddział. Podczas badania poleciała mi cała masa krwi. I lekarz mi powiedział żebym się nie stresowała bo to tylko krew od nadżerki. Byłam zdziwiona że mój lekarz prowadzący wcześniej nic nie wykrył. Przed ciążą jej nie miałam bo krótko przed zajściem zrobiłam badanie cytologiczne i nic nie wykazało.

    relgh371zl7nd975.png
  • Karka Autorytet
    Postów: 555 748

    Wysłany: 2 lipca 2015, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się dowiedziałam dzisiaj w przychodni, mimo tego, że 3 tyg temu badał mnie mój lekarz i wsio było ok, cytologię miałam w ciągu roku robioną też, cholera:( Na szczęście wyczytałam, że krzywdy nie powinna dzidzi zrobić. Mam odkąd testy wychodzą pozytywne (1,5tyg) żółte upławy/mocz, podcieram się na mocny żółty, kazał mi brać nystatynę dopochwowo co 2 dzień.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2015, 16:40

    nqtk8u69dwbc5hye.png

    Córka!!! Kochana Hania :* <3 38+6, 19.30, 51cm, 2760 :)
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ