X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Nadżerka.
Odpowiedz

Nadżerka.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2013, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pewien problem na który nie potrafie znaleźć odpowiedzi. Mianowice przed zajściem w ciąże (może ok. rok temu) na wizycie u ginekologa "znaleziono" u mnie nadżerkę. Lekarz stwierdził, że jest ona mała i nie trzeba póki co jej usuwać, dostałam jedynie tabletki dopochwowe. Problem zniknął, nie miałam już przykrych upławów itp. Jednakże znów to nawróciło akurat teraz. Czytałam na różnych forach, że nadżerka nie powinna zagrażać rozwijającej się ciąży, lecz czytałam również, że nieprzyjemne upławy mogą świadczyć o problemach z ciążą. Czy któraś z was miała podobny problem? Jutro idę dopiero na betę, a do gina muszę się dopiero umówić, a do tego czasu będę jak na szpilkach. Może któraś z nas miała podobne doświadczenie?

  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 10 lutego 2013, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sla.s ja miałam nadżerkę już przed pierwszą ciążą. Wyleczyłam ją dopiero po porodzie. Nadżerka nie miała również wpływu na ciąże. Jedynie często dostawałam upławów i trzeba było leczyc tabletkami dopochwowymi.

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2013, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiank dzięki bardzo. Boję się też tego, że na tamtym badaniu lekarz stwierdził, że mam powiększony lewy jajnik, przez co np. przeważnie na okres bolał mnie lewy jajnik, prawego tak naprawdę nie odczuwałam nigdy. Cytologia wyszła mi OK. I teraz wypada mi dzień spodziewanej @, test pozytywny i znów pobolewa mnie lewa strona, 0 krwawienia. Naczytałam się, że ból jednej strony we wczesnej ciąży świadczy o ciąży pozamacicznej i serce mi wali jak szalone..

  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 10 lutego 2013, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sla.s, internet to przedewszystkim zrodlo niepotrzebnego stresu. Umow sie do lekarza. Powiedz mu to co piszesz nam. Nie wiem jak jest u Ciebie, ale u moich lekarzy do tez pory z dolegliwosciami mozna bylo przyjsc zawsze. Jedyne co to trzeba bylo czekac.
    Idz do lekarza jak najszybciej. Wiadomo, ze w 4 tygodniu ciazy nic nie zobaczy na USG (prawdopodobnie), ale przynajmniej cos Ci na uplawy zaradzi i powie jak wyglada sprawa z nadzerka.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2013, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sla, ból po jednej stronie we wczesnej ciąży świadczy najczęściej o tym, że z tego jajnika uwolniło się jajo i zaczęła się produkcja progesteronu.
    Jak wylądowałam na IP w terminie miesiączki po pozytywnym teście z plamieniami, zrobiono mi usg żeby wykluczyć pozamaciczną ale lekarka powiedziała wprost, że już w 4 tygodniu przy ciąży ektopowej odczuwa się ból, nie pobolewanie czy kłucie ale konkretny ból i nierzadko również zaczyna się krwawienie więc nie martw się na zapas bo na razie nie dzieje się u Ciebie nic niezwykłego :)

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 10 lutego 2013, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekaj cierpliwie jeszcze kilka dni a z pewnoscia sie wszystko wyjasni. W tak wczesnej ciazy lekarze nie sa w stanie zobaczyc jeszcze zarodka w macicy, nie potwierdza ciazy w 100% a my przez to robimy sobie niepotrzebny stres. Mysl pozytywnie, duzo odpoczywaj. Pamietaj ze myslenie pozytywne sciaga pozytywne wydarzenia :-)

    A co do nadzerki, mialam ja przed ciaza i tak naprawde nie ma ona zwiazku z ciaza. Gdy mieszkalam w Polsce lekarze robili z tego wieeeelki halo. Przeprowadzilam sie do niemiec i tutaj ja poprostu obserwuja, robia cytologie czesciej, w naprawde ostrych przypadkach- zaleczaja. Mowia ze taka uroda kobiet w tych czasach.
    Mie rob sobie stresu z tego powodu.

    Zycze samych pozytywnych wiesci od lekarzy!

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2013, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki bardzo. Uspokoiłyście mnie trochę.
    Co do tego bólu o którym pisała yoku to nie boli mnie cały czas czy jest tak silny ból że nie da się wytrzymać, po prostu od czasu do czasu pobolewa ale da się wytrzymać z tym, po prostu bardziej "czuję" lewą stronę. Teraz lece na betę. I zobaczymy co z niej wyjdzie, wtedy umówię się do lekarza. :)

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 11 lutego 2013, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sla.s - miałam dokładnie tak samo jak Ty - też ból przeokropny jednego jajnika (lewego). Trwało to dosyć długo i tak samo jak ty, wkręcałam sobie ciążę pozamaciczną. Uspokoiłam się dopiero w 6 tygodniu ciąży, gdy lekarz pokazał mi pęcherzyk w macicy z milimetrowym zarodkiem:)

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • MomToBe Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 3 września 2013, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rowniez mam nadzerke :( martwie sie troche i nie wiem coz tym zrobuc tu w Uk to konkretna klapa.. Dowiedzialam ze o nadzerce edac w Pl na urlopie i odrazu na tej samej wizycie dowiedzialam sieo ciazy ! :)

    atdci09k96uspmjm.png
    e790355cf3.png
  • pusia Debiutantka
    Postów: 11 7

    Wysłany: 4 września 2013, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekarz też stwierdził niewielką nadżerkę zanim zaszłam w ciąże, powiedział, że z tym nic się nie robi, po ciąży może zaniknąć samoistnie, więc myślę, że nie ma się czym martwić :)

    8p3oikgn3gkfl5ds.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie pojawilo sie plamienie z nadzerki w 8 tyg ciazy - dodatkowo luteina dopochwowa ja podraznia... dr sprawdzila, z maluchem ok, ale bede niedlugo schodzic z dawki lutki jaka biore, zeby juz tak tej nadzerki nie podrazniac, moze wtedy plamienia ustana...

    tez lekarze nie chcieli nic z nia robic, dopiero gdy urodze mam sie tym zajac <3

  • Pani-ka Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 23 lutego 2016, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też zmagam się z nadżerką:/ Gdy zaszłam w ciążę zaczęły się okropne upławy, myślałam że to jakaś infekcja. Lekarka stwierdziła sporą nadżerkę, do tego prawie od początku biorę luteinę :/ najbardziej boję się wyników cytologii :/

    1f11cdbe84.png

    relg8rib7k4p51z3.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 23 lutego 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani-ka wynik cytologii bedzie wskazywal na nadzerke. Ja jak mialam to mialam 2 grupe (czyli ok) i tylko napisane ze stan zapalny/nadzerka. Takze nie martw sie. Ona z innymi zmianami nie ma nic wspolnego. Kiedys sie myslalo ze moze byc poczatkiem jakichs powazniejszych zmian ale teraz juz wiadomo ze tak nie jest ;) ja mialam wymrazana azotem kilka lat temu

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • MirelS Autorytet
    Postów: 929 2136

    Wysłany: 23 lutego 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam nadżerke i jestem w ciąży - nie ma żadnego wpływu na rozwój dzidziusia. Możesz tylko mieć większe upławy tak jak i ja, ale od tego będzie Twój prowadzący żeby Ci to kontrolować :) podobno nie usuwa się ich dopóki chce się rodzić dzieci, powodzenia!

  • Pani-ka Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 24 lutego 2016, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) MirelS masz rację, upławy są plus luteina i jest masakra :/

    1f11cdbe84.png

    relg8rib7k4p51z3.png
  • wera1 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 10 marca 2016, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnio moja siostra miała usuwaną nadżerkę a nie ma jeszcze dzieci, myslicie że niepotrzebnie była usuwana? czytałam że można miec problemy z donoszeniem ciąży

    werona
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ