X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Nadciśnienie przewlekłe
Odpowiedz

Nadciśnienie przewlekłe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • alauda Autorytet
    Postów: 2324 1705

    Wysłany: 24 lutego 2021, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    czy któraś z Was miała zdiagnozowane nadciśnienie jeszcze przed ciążą i przyjmowała jakieś leki?
    Czy w momencie stwierdzenia ciąży od razu zmieniałyście lek na Dopegyt?
    Mój ginekolog zalecił mi kontynuację leczenia amlodypiną. Trochę mnie to martwi, ponieważ nie ma żadnych badań klinicznych dotyczacych tego specyfiku na kobietach w ciąży a dodatkowo lek ten jest lekiem kategorii C.
    Natomiast każdy inny lekarz - rodzinny, kardiolog, endokrynolog zalecają mi natychmiastową zmianę na metyldopę (Dopegyt).
    Skłaniam się więc ku zmianie, mimo innych zaleceń mojego ginekologa.
    Ale jestem ciekawa, czy któraś z Was kontynuowała leczenie innych lekiem niż Dopegyt i wszystko zakończyło się szczęśliwie?

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF - rosną 🥚🥚🥚🥚 -> ❄️
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 4 marca 2021, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja choruję na nadciśnienie. Przed ciążą brałam Coronal 5. W 5tc poszłam do kardiologa i kazała od razu przejść na Dopegyt 2x1. Po miesiącu gin podniosła mi dawkę na 3x1 i tak na razie łykam. Do tego Acard 150.
    A i zalecone mam dużo magnezu. Aktualnie Magne B6 forte 3x1.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2021, 17:27


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • alauda Autorytet
    Postów: 2324 1705

    Wysłany: 7 marca 2021, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedz Opóźniona. Ja również jednak przerzuciłam się na Dopegyt. Zrobiłam to wbrew zaleceniom ginekologa, ale przynajmniej mam teraz spokój ducha☺️ I również biorę Acard 150 - akurat tutaj tego nie kwestionowałam😊
    A jak tylko zostanie potwierdzona ciąża kliniczna, to od razu umawiam się do Poradni Nadciśnienia Tętniczego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2021, 19:45

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF - rosną 🥚🥚🥚🥚 -> ❄️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ