X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje nadcisnienie i duza masa plodu. co teraz?
Odpowiedz

nadcisnienie i duza masa plodu. co teraz?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • soprecious68 Przyjaciółka
    Postów: 103 69

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam skierowanie do szpitala "cel skierowania" : Prosze o pzyjecie na oddzial polozniczy
    R ciaza w terminie ,Obs PIH
    Przewidywana duza masaa plodu

    przyrost kg 10 kg w ciagu 3 tygodni..

    Wierze,ze niedlugo będziesz z nami Maleństwo <3
  • soprecious68 Przyjaciółka
    Postów: 103 69

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opowiadajcie jezeli wiecie co mnie czeka i ktos mial cos podobnego,dodaam ze strasznie puchne od dwoch tygodni.Pomocy.

    Wierze,ze niedlugo będziesz z nami Maleństwo <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Prawdopodobnie jest to gestoza/ zatrucie ciążowe. Ja miałam gestoza w pierwszej ciąży ok 36 tc i obrazu trafiłam na patologie. Najpierw zbili mi ciśnienie a potem odrazu indukowali poród. Powiedzieli ze nie mogą ryzykować.
    Śledzę wasz wątek na czerwcowkach i czytałam Twoje posty. Moim zdaniem wywołują Ci poród jak najszybciej ,najpierw unormuja ciśnienie. Mam nadzieje ze idziesz do innego szpitala aniżeli do tego o którym pisałam. Życzę spokojnego rozwiązania :-)

    PS. Ważne byś szybko trafiła do szpitala. Ja praktycznie z gabinetu lekarza pojechałam na IP.

  • soprecious68 Przyjaciółka
    Postów: 103 69

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 05:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki,ze ktos w ogole sie odezwal.Pol nocy nie przespalam,bo jak przeczytalam skierowanie i zapiski w karcie to zrobilam sie zielona...

    Skierowanie mi wypisal do swojego szpitala,tam bede pod jego opieka wiec jestem spokojna,choc nie powiem,jest ciezko..


    Dziekuje jeszcze raz.

    Wierze,ze niedlugo będziesz z nami Maleństwo <3
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 11 lipca 2015, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pih to nie jest zatrucie ciążowe, tylko nadciśnienie w ciąży, występujące w trzecim trymestrze. Postępowanie w takim przypadku to wywołanie porodu oksytocyną po donoszeniu ciąży, czyli koło 38 tygodnia.
    Aczkolwiek duża masa płodu może być wskazaniem do cesarski.

    Pih leczy się w ciąży Dopegytem, trzeba też chodzić na kontrolne ktg.

  • MotylekKira Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się u was potoczyło ja miałam mieć cc 20.08, nastepnie przesunięto ze względu na masę płodu na 13.08, ale nie wiem czy już jutro nie pojadę. Mam straszne skoki od 3 dni 160/110 za chwilę 147/105 a po godzinie 157/108 kosmos. Biorę Dopegyt i Tialorid, rozważam również apap bo głowa mi zaraz pęknie. Leki nie obniżają ogólnie ciśnienia jedynie puls ze 116 potrafi spaść na 88. Czy ktoś miał podobnie? Jak to się potoczyło?

    788pt8hi5zrbbj3r.png
  • stęskniona_żona Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 14 sierpnia 2015, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie powinnaś niezwłocznie jechać do szpitala, bo jest duże ryzyko rzucawek, odklejenia się łożyska. To jest niebezpieczne.

    stęskniona_żona
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 15 sierpnia 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to przyczyniło się do cesarki, a nadciśnienie pojawiło się dopiero w 37 tygodniu ciąży. Dziecko duże - równiutkie 4kg i 55cm, najpierw poród wywoływano zastrzykami (nic to nie dało), potem oksytocyna i tu ruszyło aż wreszcie rozwarcie się zatrzymało, a ciśnienie zaczęło mi skakać do 160... Godzinę później już leżałam na sali pooperacyjnej ;) Przez tydzień po porodzie brałam dopegyt i ciśnienie wróciło do normy.

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 3 października 2015, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczę się aktualnie na nadciśnienie (chorowałam już na nie przed ciążą) jednak nie przekraczam wartości 140/90(a jeśli juz to bardzo sporadycznie) całe szczęście...przy Dopegycie 2x1 na chwilę obecną. Do południa czasami mi słabo(pewnie spada po wzieciu tabletki) i serducho wali ale puls nie przekracz 100 więc chyba nie ma co panikować.Skonsultuję z lekarzem rodzinnym który prowadzi mi to leczenie.



    atdc20mm0yebl2pl.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ