X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje MTHFR leczenie w ciąży
Odpowiedz

MTHFR leczenie w ciąży

Oceń ten wątek:
  • KitkaAnitka Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 4 października 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od lekarza hematologa który zlecił mi szereg badań otrzymałam informację w której jest napisane ,że diagnostyka w kierunku trombofilii oznaczenia w pierwszym etapie są negatywne dla wszystkich zlecanych parametrów.Ze względu na homozygotyczny wariant MTHFR konieczna suplementacja większymi dawkami kwasu foliowego,do rozważenia stosowanie w trakcie ciąży HDCz w dawce profilaktycznej(lek nie ma refundacji w tym wskazaniu). Może i powinnam otrzymywać tą heparynę może w końcu bym zaskoczyła.

  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 4 października 2016, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uważam, że warto spróbować z heparyną, tym bardziej, że masz "do rozważenia" heparynę. Dużo dziewczyn z tą mutacją ma zlecone zastrzyki. Badałaś homocysteine? Za wysoka może powodować zakrzepy.

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • KitkaAnitka Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 4 października 2016, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadia1 wrote:
    Uważam, że warto spróbować z heparyną, tym bardziej, że masz "do rozważenia" heparynę. Dużo dziewczyn z tą mutacją ma zlecone zastrzyki. Badałaś homocysteine? Za wysoka może powodować zakrzepy.

    Jutro jadę zrobić wyniki na homocysteinę zanim dowiedziałam się o hashimoto o mthfr wynik homocysteiny wynosił 9,0 (norma od 5,0-12,0.
    W chwili obecnej przyjmuje także witaminę b12,b6,cynk,acti folin 2 mg.
    Masz jakąś dietę czy nie?

  • anian90 Ekspertka
    Postów: 164 138

    Wysłany: 4 października 2016, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do Was pytanko odnośnie tej mutacji. Zacznę od początku 1 ciąże poroniłam, mam hashimoto, robiłam różne badania przeciwciał itp wszystko ok wyszło. W tej ciąży dostałam profilaktycznie acard (który już z resztą właśnie odstawiłam, zalecenie gin) i wychodzi na to że mam anemię spowodowaną niedoborem kwasu foliowego bądź wit b12. Jest możliwe że mam może tą mutacje? Tak mam głowę teraz nabitą, że nie wiem. W poniedziałek idę na badania b9,b12,homocysteina żeby zobaczyć co się dzieje.

    3jvz9vvjg1f8syfg.png
    oar8hgqsyc4p2s3q.png
  • KitkaAnitka Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 4 października 2016, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj.
    Może tak być ale nie musi.Dobrze by było gdybyś zrobiła sobie badania na mutację MTHFR.Nie zamartwiaj się na zapas.

  • anian90 Ekspertka
    Postów: 164 138

    Wysłany: 4 października 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobić zrobię, ale teraz to i tak już "pozamiatane" że tak powiem kwas foliowy jest najważniejszy na początku :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2016, 19:38

    3jvz9vvjg1f8syfg.png
    oar8hgqsyc4p2s3q.png
  • KitkaAnitka Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 4 października 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie nie denerwuj się.Gratuluję ciąży :-)

    anian90 lubi tę wiadomość

  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 5 października 2016, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam specjalnej diety, jedynie ograniczam nabiał, pomidory i paprykę (bo wyczytałam, że wzmagają procesy autoimmunologiczne). Wiem, że dziewczyny często stosują dietę bezglutenową.

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 5 października 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anian90 wrote:
    Zrobić zrobię, ale teraz to i tak już "pozamiatane" że tak powiem kwas foliowy jest najważniejszy na początku :(

    Nie musi być "pozamiatane". Są osoby, które nie wiedząc o tej mutacji rodzą zdrowe dzieci. A problemy zaczynają się np. dopiero w kolejnych ciążach. Poza tym przechodziłaś badania prenatalne, połówkowe i pewnie wszystko było dobrze.

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • KitkaAnitka Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 5 października 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadia1 wrote:
    Nie mam specjalnej diety, jedynie ograniczam nabiał, pomidory i paprykę (bo wyczytałam, że wzmagają procesy autoimmunologiczne). Wiem, że dziewczyny często stosują dietę bezglutenową.
    Tak też o tym słyszałam.Dowiedziałam się ,że dopóki nie ma żadnych biegunek czy też bólu brzucha to dieta nie jest konieczna.Ja również staram się ograniczać nabiał,je żeli coś kupuję to albo bez laktozy albo z koziego nabiału.
    jaki lekarz Cię prowadzi w ciąży?Masz jakiegoś dobrego który zna się na mutacji MTHFR?

  • KitkaAnitka Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 5 października 2016, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadia1 napisz mi proszę czy miałaś refundację na heparynę?Trombofilii nie mam stwierdzonej i mam napisane ,że w moim przypadku nie jest ona refundowana.

  • anian90 Ekspertka
    Postów: 164 138

    Wysłany: 5 października 2016, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź, tak czy siak teraz już nic nie zrobię nawet jeśli mam tą mutację, pozostaje mi być dobrej myśli, że wszystko będzie ok :)

    3jvz9vvjg1f8syfg.png
    oar8hgqsyc4p2s3q.png
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 6 października 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny a któras mam mthfr i v leiden?

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • hrynia Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 6 października 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    hej dziewczyny a któras mam mthfr i v leiden?
    Moja koleżanka ma i przyjmuje obecnie clexane i jest 7 mcu ciąży a wcześniej poroniła 3 ciąże.

    4 lata starań, 2 poronienia (14-02-2014,12-01-2015), MTHFR, Niedrożny jajowód, Niedoczynność tarczycy, Komórki NK
    thgf9n7353137rpc.png
  • ew1609 Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 6 października 2016, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem bardzo zdziwiona, bylam dzis na wizycie u hematologa dr Marka Tąkiel i ten lekarz po obejrzeniu moich wynikow (mam mutacje mthfr 1298A heterozygotyczna i PA 1 tez heterozygotyczna) powiedzial ze skoro mam homocysteine 9,4 to nie poinnam przyjmowac folianow, ba nawet kwasu foliowego tylko wzbogacic diete o zielone surowe warzywa???? nie rozumiem tego


    mam prosbe jakie sa Wasze zalecenia od lekarzy, ja czytalam zalecenia na stronie
    http://www.mthfr.pl/mthfr/mutacja-mthfr-zalecenia/

    ale one dotycza mutacji mthfr 677 a co z taka mutacja jaka ja mam? czy ktos ma dobrego lekarza w takie sytuacji, mam wrazenie ze w pl nikt sie na tym nie zna... czuje sie bezsilna, najgorsze jest to ze rodzina mysli ze ja sobie to wymyslilam, przeczytalam w internecie jakies glupoty, lekarze mowia ze sie nie ma co martwic brac kwas foliowy i tyle a ja jestem przerazona tymi konsekwencjami,

    03.2014 - poronienie 12 tydzien

    ANA 2 1:1000
    anty TG w normie
    anty TPO 1:98 (norma do 30)
    Mthfr a1298c mutacja
    homocysteina 9,4 zbita aktualnie do 8.8
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 7 października 2016, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ew1609 a może chodzi o to żeby ten kwas był z naturalnych produktów? bo syntetyczny jest szkodliwy...( czy foliany to kwas w tabletkach dla niego?)

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 7 października 2016, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hrynia a może wieszczy w poprzednich ciążach przyjmowała tez clexane?
    jestem po 3 poroniniach, ostatnia na clexanie, acardzie i femibionie 1, sonczyła się na 11 tyg. Okazało się teraz ze mam vleiden hetero i mthfr c homo i lekarz powiedział ze to powinno wystarczyc żeby utrzymać ciaze...
    a ja zastanaiwm się czy nie była za mala dawka clev\xane 0,4 i czy nie powinnam kw.folowy metylowany i wit z gr b matylowane przyjmować jeszcze?
    on obstawia ze mogę mieć cos jeszcze np z immunologii

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 7 października 2016, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aa i homocysteina 6 wiec jest ok:)

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 7 października 2016, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KitkaAnitka wrote:
    nadia1 napisz mi proszę czy miałaś refundację na heparynę?Trombofilii nie mam stwierdzonej i mam napisane ,że w moim przypadku nie jest ona refundowana.

    Hej, nie wiem czy mój lekarz jest specjalistą w MTHFR, ale już po poprzednim poronieniu przepisał mi 5mg kwasu i zastanawiał się nad heparyną (ale było już za późno). Później zrobiłam badania na mutacje i wyszło MTHFR.
    Z tego co czytałam to niektóre przeciwciała ujawniają się dopiero w ciąży i dopiero wtedy może się okazać, że jednak masz trombofilie.
    Hematolog kazała mi brać clexane w trakcie starań, ale ja robiłam po swojemu i zaczynałam od ok 19 dc.
    Ginekolog przepisuje mi clexane z refundacją.

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 7 października 2016, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87, a miałaś dawkę clexane ustaloną do wagi ciała?
    Kwas foliowy powinno się suplementować, bo ten który jest w warzywach nie jest wystarczający.

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ