X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje MTHFR leczenie w ciąży
Odpowiedz

MTHFR leczenie w ciąży

Oceń ten wątek:
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 21 września 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez pierwszy miesiac brałam 5mg metylowanego, teraz 1mg - 2 mg.

    nadia1 lubi tę wiadomość

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 21 września 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez 2 m-c brałam 5mg zwykłego, a później przez trzy zanim dowiedziałam się o ciąży brałam tylko metafolin. Więc jak teraz biorę 2,5mg metylowanego to myślę, że wystarczy. Mój organizm miał chyba czas aby nadrobić niedobory...

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 21 września 2016, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jesteś już po prenatalnych?

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 22 września 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadia1 wrote:
    pati87, atat jaką dawkę kwasu foliowego bierzcie?
    2.6mg a dokladniej to biore 2 wersje metylowanego
    1.6mg l-metyfolian wapnia
    I 1mg 5-mthf (metylotetrahydrofolian)

    Od 2 trymestru chyba zaczne brac lacznie 1.8mg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2016, 11:17

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 23 września 2016, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadia1 wrote:
    A jesteś już po prenatalnych?

    tak ja juz po.
    Na razie wszystko super :)

    hrynia, nadia1, pati87 lubią tę wiadomość

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 24 września 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a Wam lekarz zlecił b6 i b12 czy bierzecie na własną rękę? Ja ile razy się pytam, to słyszę: na razie nie trzeba.

    Clexane gdzie robicie? W cały brzuch czy tylko w okolicy pępka? Ja robię w okolicy pępka i jest masakra bo mam coraz mniej miejsca, bo jeszcze czasem siniaki się robią.

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 24 września 2016, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi komplet witamin B zlecił hematolog.
    Ja clexane na razie w ramie, brakuje powoli miejsca.
    W brzuch sie jeszcze nie odważyłam ale podobno mniej boli?

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 25 września 2016, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginekolog i dietetyk zaleciły mi B6 i B12 metylowane - całą ciążę biorę i jeszcze przed ciążą brałam.

    Na początku było bliżej pępka, teraz już się nie da i już bardziej po bokach mam wbijane. Można w cały brzuch, w udo, w ramię, podobno też w pośladki, ale o to podpytam we wtorek na wizycie ;) Ważne, żeby pod skórę szło :)

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • ew1609 Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 25 września 2016, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, jak dlugo przed zajscie w ciaze lekarz zalecił Wam brac zmetylowane witaminy B i kwas foliowy?

    martwi mnie ze bedzimy musieli dlugo czekac ze staraniami

    a i tak juz dlugo odkladamy, bardzo juz bym chciala zosac Mama...:-(

    czekam na wyniki badan mutacji - pakiet 6 mutacji, wynik za tydzien

    moze powinnam przed wizyta u hematologa i ginekologa zrobic jakies badania? typu poziom kwasu foliowego czy witamin B6 i B12?

    pozdrawiam:-)

    03.2014 - poronienie 12 tydzien

    ANA 2 1:1000
    anty TG w normie
    anty TPO 1:98 (norma do 30)
    Mthfr a1298c mutacja
    homocysteina 9,4 zbita aktualnie do 8.8
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 26 września 2016, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    te badania przed wizyta u lekarzy dobrze miec.
    I kwas foliowy i B12.
    Ja niestety nie wiedzialam o mutacji przed ciaza, dowiedzialam sie na tydzien przed pozytywnym testem wiec nie mialam kiedy sie przygotowac

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 26 września 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie pomogę bo trafiam na lekarzy, którzy mają małą wiedzę na temat mutacji. Sama zaczęłam brać metafolin pod koniec maja, a w sierpniu zaszłam w ciążę. Cały czas się zastanawiam czy będzie dobrze.

    atat robiłaś test PAPP-A?

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 26 września 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    robilam, czekam na wyniki cala w nerwach.
    Wiadomo jak moze byc, czlowiek robi co moze, lata po tych lekarzach, czyta a natura swoje...

    Ale mocno wierze, ze bedzie dobrze.

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 26 września 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A długo czeka się na wyniki?

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 27 września 2016, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba około 10 dni.

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 2 października 2016, 01:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadia1 wrote:
    Ja niestety nie pomogę bo trafiam na lekarzy, którzy mają małą wiedzę na temat mutacji. Sama zaczęłam brać metafolin pod koniec maja, a w sierpniu zaszłam w ciążę. Cały czas się zastanawiam czy będzie dobrze.

    atat robiłaś test PAPP-A?


    Mam wyniki Pappy - bardzo bardzo dobre :)
    Wiec jak na razie dobrze idzie :)

    hrynia, ew1609, nadia1 lubią tę wiadomość

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • ew1609 Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 2 października 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odebralam wyniki, niestety nie jest dobrze

    mthfr a1298C wynik nieprawidlowy
    PAI-1 4G/5G wynik nieprawidlowy

    czy macie moze podobny wynik?

    03.2014 - poronienie 12 tydzien

    ANA 2 1:1000
    anty TG w normie
    anty TPO 1:98 (norma do 30)
    Mthfr a1298c mutacja
    homocysteina 9,4 zbita aktualnie do 8.8
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 3 października 2016, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ew1609 wrote:
    odebralam wyniki, niestety nie jest dobrze

    mthfr a1298C wynik nieprawidlowy
    PAI-1 4G/5G wynik nieprawidlowy

    czy macie moze podobny wynik?

    Ja dodatkowo mam jeszcze MTHFR C677T nieprawidłowy ;)
    A1298C mam homozygotyczny, pozostałe heterozygotyczne.

    Oprócz metylowanych witamin dostaniesz pewnie Clexane i Acard, ja mam taki zestaw od początku ciąży :)

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • KitkaAnitka Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 3 października 2016, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kobietki.
    Mam mutację MTHFR oraz Hashimoto(o którym wiem od 5 miesięcy),hormony mam uregulowane TSH wynosi 1,250 ft3 i ft4 ok,przeciwciała anty tpo i tg mam podwyższone,może to jest powód nie zagnieżdżenia się zarodka.Od 4 lat staramy się o dziecko i nic,może to immunologia.Sama już nie wiem co o tym myśleć.3 razy miałam in vitro I się nie udało,II udało się ale poronienie w 5 tygodniu,tak samo w III podejściu poronienie w 5 tyggodniu.Coś musi być nie tak,gdzie leży przyczyna.Jakie badania warto sobie zrobić?Może wy mi pomożecie.Obecnie przyjmuję Acti Folin 2mg,clostinbegyt na owulację bo miałam wszystko rozlegulowane i nie miałam owulki,witaminy B12 metylowana,B6,cynk i witaminę d3.Dodam ,że mój prawy jajnik jak i jajowód nie pracują,lewy przejął funkcję tego nieprawidłowego i jest duży,teraz po tabletkach które przepisał mi lekarz ginekolog są piękne owulacje i piękne pęcherzyki.Powoli mam dość tego czekania i bezowocnych starań.Coś chyba musi być nie tak :-( Gratuluję wszystkim mamusiom :-)

  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 4 października 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KitkaAnitka wrote:
    Witajcie kobietki.
    Mam mutację MTHFR oraz Hashimoto(o którym wiem od 5 miesięcy),hormony mam uregulowane TSH wynosi 1,250 ft3 i ft4 ok,przeciwciała anty tpo i tg mam podwyższone,może to jest powód nie zagnieżdżenia się zarodka.Od 4 lat staramy się o dziecko i nic,może to immunologia.Sama już nie wiem co o tym myśleć.3 razy miałam in vitro I się nie udało,II udało się ale poronienie w 5 tygodniu,tak samo w III podejściu poronienie w 5 tyggodniu.Coś musi być nie tak,gdzie leży przyczyna.Jakie badania warto sobie zrobić?Może wy mi pomożecie.Obecnie przyjmuję Acti Folin 2mg,clostinbegyt na owulację bo miałam wszystko rozlegulowane i nie miałam owulki,witaminy B12 metylowana,B6,cynk i witaminę d3.Dodam ,że mój prawy jajnik jak i jajowód nie pracują,lewy przejął funkcję tego nieprawidłowego i jest duży,teraz po tabletkach które przepisał mi lekarz ginekolog są piękne owulacje i piękne pęcherzyki.Powoli mam dość tego czekania i bezowocnych starań.Coś chyba musi być nie tak :-( Gratuluję wszystkim mamusiom :-)

    A brałaś od początku clexane? Ja też traciłam ciąże na wczesnym etapie. Przy obecnej ciąży brałam clexane od ok 19 dc.
    Po drugim poronieniu nie mogłam zajść w ciążę, ale wystarczyło, że piłam Inofolic od początku cyklu i zachodziłam już w pierwszym cyklu. Tak było z każdą kolejną ciążą.
    Może masz za cienkie endometrium po clo? Bierzesz duphaston po owulacji?

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • KitkaAnitka Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 4 października 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadia1 wrote:
    A brałaś od początku clexane? Ja też traciłam ciąże na wczesnym etapie. Przy obecnej ciąży brałam clexane od ok 19 dc.
    Po drugim poronieniu nie mogłam zajść w ciążę, ale wystarczyło, że piłam Inofolic od początku cyklu i zachodziłam już w pierwszym cyklu. Tak było z każdą kolejną ciążą.
    Może masz za cienkie endometrium po clo? Bierzesz duphaston po owulacji?
    Witaj.
    od 3 do 7dc biorę clo,od 7 do 13dc biorę Estrofem na endometrium,a od 15 do 25 dc biorę Duphaston i dodatkowo każdego dnia wieczorem ACARD,clexanu nie będę przyjmowała tak mi powiedział lekarz.Mam w tej chwili świetnego lekarza ginekologa-genetyka który w końcu mną się zajął,daje ogromną nadzieję że w końcu się uda,bo wszystko ładnie się kręci.Nigdy nie zaszłam w ciąże naturalną także dla mnie byłby to cud.
    na ostatnim usg w 11dc miałam endometrium 7mm,lekarz mówił że z każdym dniem rośnie.Na następnej wizycie zapytam lekarza co robimy dalej,no chyba że zaskoczymy :-)

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ