X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje MTHFR jaki kwas foliowy?
Odpowiedz

MTHFR jaki kwas foliowy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kamila12 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 23 lutego 2023, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki kompleks witamin zawierający l-metylofolian bierzecie w II trymestrze ciąży? Do tej pory brałam Femibion 1 ale planuję zakupić kompleks dla II trymestru i widzę, że Femibion 2 zawiera już o wiele mniej l-metylofolianu - 208 μg. Czy to nie za mało?

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 23 lutego 2023, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamila12 wrote:
    Jaki kompleks witamin zawierający l-metylofolian bierzecie w II trymestrze ciąży? Do tej pory brałam Femibion 1 ale planuję zakupić kompleks dla II trymestru i widzę, że Femibion 2 zawiera już o wiele mniej l-metylofolianu - 208 μg. Czy to nie za mało?

    Kwas foliowy (w formie aktywnej czy nie) w 2 i 3 trymestrze dla dziecka za bardzo już nic nie zdziała, więc aż takie ważne to nie jest, ale ja biore prenatal duo (tak mi wychodzi że tam był najlepszy zestaw).


    2020 :)
    2023 :)
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 25 lutego 2023, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę prenacaps multi 2. Ma w składzie tylko aktywny Folian i dużo witamin.

    age.png
  • Enni Znajoma
    Postów: 30 65

    Wysłany: 5 września 2023, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy MTHFR ważne, aby nie używać supli zawierających za duzo zwykłego kwasu foliowego bo organizm go nie rozkłada a magazynuje a jego nadmiar szkodzi dziecku, znaczne przekroczenie normy zwiększa ryzyko autyzmu. Warto zbadac poziom kwasu foliowego i zobaczyć na jakim jest poziomie. Jeśli za wysoko są suple bez zwyklego kwasu, z samym metylowanym

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ