X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Minimalizm ubraniowy w ciąży
Odpowiedz

Minimalizm ubraniowy w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Jagnam Przyjaciółka
    Postów: 72 54

    Wysłany: 27 maja 2021, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie bardziej do Pań. Czy macie może doświadczenia z minimalizmem w szafie vs ciąża? Jak sobie poradziłyście z koniecznością zakupów, tak naprawdę na chwilę?

    zwaniola lubi tę wiadomość

  • Vienne Przyjaciółka
    Postów: 125 46

    Wysłany: 27 maja 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąża nie jest najlepszym czasem na minimalizm, a w szczególności jeśli chodzi o garderobę. O ile pierwsze miesiące nie mają znaczenia, bo i tak wszystko co mamy w szafie na nas jeszcze pasuje, o tyle III trymestr to już inna para kaloszy. Bardzo mi zależało na tym, żeby nie być zmuszoną do wielkich zakupów odzieżowych tylko dlatego, że zaszłam w ciążę. Co później zrobić z tymi sukienkami, ciążowymi bluzkami itd.? U mnie zakupy ograniczyły się do kilku par legginsów z Lidla (swoją drogą są GENIALNE - chodzę non stop, piorę non stop i w ogóle się nie zmieniają) oraz bielizny typu figi i biustonosze. Pozostała część garderoby służy mi nadal. Zaobserwowałam, że najlepiej się czuję w przylegających do ciała sukienkach, tunikach oraz właśnie legginsach. Zabawne jest to, że na początku ciąży upierałam się,że całe 9 miesięcy przechodzę w instagramowych lookach typu sukienki. Okazało się, że wygoda wygrała i 80% czasu mam na sobie właśnie legginsy i tuniki (teraz bym samą siebie śmiechem zabiła). W mojej szafie praktycznie nie ma kupionych sukienek, ponieważ wszystkie szyję sobie sama. Ta umiejętność pozwala mi utrzymać w ryzach konsumpcyjne zapędy. Zawsze kiedy coś mi się spodoba, to od razu myślę, że przecież daną rzecz mogę uszyć sama. Ostatecznie, obecna ilość sił i czas zawsze weryfikuje, czy dana rzecz jest mi potrzebna i czy chcę akurat teraz siedzieć nad nią kilkanaście godzin przy maszynie i żelazku. No i od zawsze praktycznie kupuję sobie dobrej jakości wygodne skórzane buty na niskiej podeszwie. Tak wiec z butami problemu przynajmniej nie mialam.
    https://bellaplace.pl/trendy-moda/zero-waste/moda-eko-na-lato-2021-sprawdz-nasze-propozycje/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2021, 08:54

    zwaniola lubi tę wiadomość

  • Ig004 Autorytet
    Postów: 288 194

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja polecam pogadać z koleżankami, które były już w ciąży. Ja dostałam kilka par spodni, sukienki i bluzki od kuzynki i szwagierki, a rzeczy, które dokupiłam też pożyczam dalej :) te ciuchy są używane tak krótko, że aż szkoda żeby tylko jedna osoba je nosiła. I jest minimalistycznie i eko :)
    P.s. Ten patent się sprawdził takze przy ciuszkach dla dziecka.

    2a82ae0ca8.png
    Nieudane: 3 IUI, 4 transfery ICSI
    Ciąża po operacji żpn
    Mamy synka ❤️
  • Qumish Autorytet
    Postów: 317 220

    Wysłany: 26 czerwca 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minimalizm w ciąży - to ja :D

    W pierwszej ciąży kupiłam 3 nowe ciuchy ciążowe ;)
    I kilka jakichś używanych z olx, głównie koszulek

    Wprawdzie byłam w ciąży od listopada do sierpnia - wiec łatwiej zapewne niż III trymestr zimą…
    Kupiłam 1 spodnie takie typu jeansy rurki z pasem ciążowym.. czasem się przydawały, zwłaszcza kiedy pracowałam i musiałam wyglądać jakoś ale szczerze - nienawidziłam tego pasa i i tak nosiłam pod brzuchem.

    Normalnie nosze rozm S/XS wiec moje zakupy ograniczyły się do topów i koszulek w rozm M/L (patrzyłam żeby były dłuższe + na ramiączkach albo z szerokim dekoltem, dzięki temu używałam ich później przez cały rok karmienia piersią )
    Ogólnie wszystkie ‚góry’ (koszulki, staniki) brałam pod katem łatwej dostępności do piersi po ciąży ;)
    Miałam np jakies topy niby ciąża+karmienie ale te zmarszczone zwoje materiału na brzuchu denerwowały mnie po ciąży i spakowałam te koszulki do kartonu. Lepiej sprawdziły mi się te oversize naciągane na brzuch w ciąży, luźne bez brzucha - niż te co maja marszczenie materiału z przodu (ale to co kto lubi).
    Poza tymi jednymi jeansami kupowałam lekkie zwiewne letnie spodnie i spodenki na gumce, używałam ich później latem już nie będąc w ciąży. Ważne żeby gumka była mięciutka i się nie wciskała w brzuch :)
    Szlag mnie trafiał jak patrzyłam na ceny ciążowych ciuchów - wiec szukałam alternatyw :)

    Z bielizny wybrnęłam tak ze całe lato ciążowe przechodziłam w górach od bikini jak mi się rozmiar zmieniał :D no może jeden jakiś biustonosz kupiłam, reszte dopiero po ciąży jak mi się rozmiar przy laktacji ustabilizował.

    Musiałam tez zmienić bieliznę - mój organizm odrzucił wszystkie majtki z koronki, poliestru, mikrofibry…
    Po prostu zamówiłam wielopaki bawełnianych stringów w necie ;)

    Teraz jestem w 2. ciąży, będzie inaczej bo od kwietnia do grudnia.
    Oczywiście wyciągnę pudło ciuchów sprzed 3 lat. Na razie wystarczają mi letnie spodnie i spódnice na gumce.
    Te nawet nie były spakowane bo używam ich co roku, po prostu lubię. Kupuje jakieś co sezon.

    Z wierzchnia odzieżą tez nie powinnam mieć problemu bo przy małym dziecku kupiłam 2 kurtki oversize mieszczące dziecko w chuście :) liczę ze wystarcza na chłodniejsze mce ciąży a później znów do noszenia bobasa (tez nie kupowałam kurtek z takim panelem do noszenia na suwaczki, tylko normalne cywilne modele oversize, w których można dziecko nosić z przodu, albo przesunąć dekolt do tylu i nosić na plecach :)
    Takie kroje softshellu ma Mama studio, ale podobne w ostatnich sezonach można było znaleźć w sieciówkach ;)

    Także jak się chce to można znaleźć na tyle uniwersalne kroje/fasony które pozwolą na minimal w ciążowych zakupach.
    Nawet jak trzeba dokupic jakieś ciuchy - to przynajmniej mogą wystarczyć na dłużej niż kilka tyg/mcy w ciąży ;)

    h84fwn15k5y02vr6.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ