X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje mikrogruczolak przysadki - czy konieczna jest cesarka?
Odpowiedz

mikrogruczolak przysadki - czy konieczna jest cesarka?

Oceń ten wątek:
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez całą ciążę przygotowywałam się do naturalnego porodu. Tydzień przed terminem mój gin stwierdził, że mikrogruczolak przysadki jest wskazaniem do cesarki. Wysłał mnie do neurologa, który twierdzi tak samo. Natomiast moja położna ze szkoły rodzenia jest wielce tym zdziwiona.
    Powiem szczerze, że ja już nie wiem co robić. Czy któraś rodziła naturalnie z guzem przysadki albo spotkała się z takim przypadkiem?
    Mam bardzo mało czasu na decyzję :)

    age.png
  • szatynka Autorytet
    Postów: 1505 639

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam
    Dopiero teraz odkryłam ten wątek. Otóż ja też jestem ciekawa czy z mikrogruczolakiem można rodzić naturalnie.
    Arga jak było u Ciebie z porodem?
    Ja mam stwierdzony mikrogruczolak przysadki mózgowej nieaktywny hormonalnie. Obecnie jestem w 17tc. A od paru dni odczuwam częste bóle głowy. W necie wyczytałam że w ciąży przysadka mózgowa rozrasta się a jeśli znajduje się tam guzek to on również. W lutym mam wizytę u endokrynolog to zapytam o rodzaj porodu.
    Mówiłam mojemu ginekologowi prowadzącemu że mam m.in. mikrogruczolaka ale on w kartę w rubryce choroby wpisał mi tylko niedoczynność tarczycy hashimoto.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2017, 11:23

    <3 zem3j48aw2uaagxd.png <3
    <3 zem3wn15b4i4bt7c.png <3

    18.06.2016r. [*] 6tc Aniołek - w mym sercu na zawsze <3
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja mam mikrogroczulaka przysadki (leczony juz ponad 10 lat bromergonem) przed ciaza z synem praktycznie zanikł i nie był wykrywalny przez rezonans, mialm cc ale z innych względów (padaczk). Po porodzie pojawił sie znowu i ma teraz 3 milimetry...Mysle ze tylko duze guzy albo czyne hormonalnie stanowia zagrozenie....

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 11 lipca 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odswiezam watek a jak z torbiela przysadki? ja ja mam i jeszczr czesciowo psute siodlo do kompletu...
    ide do neurologa na konsultacje. ale caly czas jestem nastawiona na porod sn nie cc..

    6sutskjolve431gm.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 11 lipca 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem ciekawa, mam torbiel powstałą po krwawieniu do gruczolaka, hiperprolaktynemię czynnościową i niedoczynność tarczycy. Chyba poproszę o skierowanie do neurologa/neurochirurga, żeby się wypowiedział jak to wszystko powinno wyglądać.

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 12 lipca 2017, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ide jutro do neurologa tak jak gin mnie skierowal bede pisac jak cos :) ale szczerzr mowiac cc bardzo sie boje...

    6sutskjolve431gm.png
  • Milenka~11 Autorytet
    Postów: 632 449

    Wysłany: 12 lipca 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm też jestem ciekawa, mój endo nic nie mówił,że to powód do cc. Nie bój się, nie ważne jak, byle zdrowo przyszedł na świat. Też chciałabym urodzić naturalnie, bezboleśnie i magicznie ale nie nastawiam się, będzie co ma być.

    dqpri09k6uedld97.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 12 lipca 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja panicznie wręcz boję się cesarki, zwłaszcza, że jeśli będzie nagła to może być konieczność uśpienia mnie zamiast znieczulenia w kręgosłup bo biorę heparynę i od zastrzyku do wkłucia w kręgosłup musi być minimum 12 godzin przerwy inaczej mogą być paskudne powikłania... Ale jeśli SN ma mnie kosztować kolejny wylew i np w perspektywie uszkodzenie przysadki albo nerwów wzrokowych to już wolę dać się pokroić... Cholera, wolałabym nie mieć powodów do takich rozmyślań.

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 12 lipca 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka~11 wrote:
    Hmm też jestem ciekawa, mój endo nic nie mówił,że to powód do cc. Nie bój się, nie ważne jak, byle zdrowo przyszedł na świat. Też chciałabym urodzić naturalnie, bezboleśnie i magicznie ale nie nastawiam się, będzie co ma być.
    a ty masz torbiel czy gruczolaka?

    6sutskjolve431gm.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 12 lipca 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaokruszka wrote:
    Ja panicznie wręcz boję się cesarki, zwłaszcza, że jeśli będzie nagła to może być konieczność uśpienia mnie zamiast znieczulenia w kręgosłup bo biorę heparynę i od zastrzyku do wkłucia w kręgosłup musi być minimum 12 godzin przerwy inaczej mogą być paskudne powikłania... Ale jeśli SN ma mnie kosztować kolejny wylew i np w perspektywie uszkodzenie przysadki albo nerwów wzrokowych to już wolę dać się pokroić... Cholera, wolałabym nie mieć powodów do takich rozmyślań.
    wiesz nie mysl moze teraz zr bedzie trzrba nagle robic moze pojdziesz na planowa i uda sie inl wszystko bedzie ok :)
    a ta heparyna to na co? bo ja nie w temacie jestem :)

    6sutskjolve431gm.png
  • Milenka~11 Autorytet
    Postów: 632 449

    Wysłany: 13 lipca 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajacanacud1 wrote:
    a ty masz torbiel czy gruczolaka?
    Mam mikrogruczolaka, nawet bromergon kazali odstawić, a lekarz powiedział, że niewielkie mikrogruczolaki same mogą się wchłonąć w ciąży. Jak urodzę i będę karmiła mam brać jodid 200, a skończę karmić to d endo na wiztę.
    Prze 10 lat miałam wyciek z piersi, teraz nie mam, więc wnioskuję ,że prolaktyna odpowiednia do mojego stanu.

    dqpri09k6uedld97.png
  • Milenka~11 Autorytet
    Postów: 632 449

    Wysłany: 13 lipca 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heparyna przeciwzakrzepowo

    dqpri09k6uedld97.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 13 lipca 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja juz po neurologu i mam zaswiadczenie ze wskazaniem do zakonczenia ciazy cesarka :(

    6sutskjolve431gm.png
  • elize Ekspertka
    Postów: 158 123

    Wysłany: 13 lipca 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko! Co ja czytam!? Ja mam mikrogruczolaka aktywnego hormonalnie. Do tej pory nie miałam świadomości, że to może mieć na cokolwiek wpływ, a już na pewno nie na decyzję o porodzenie naturalnym/cc. Z kim o tym rozmawiać? Ginekolog? Endokrynolog? (u neurologa nigdy nie byłam, diagnozował mnie endokrynolog)

  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 13 lipca 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gdzies czytalam ze gruczolak nie jest przeezkoda do porodu sn ja mam torbiel. ale porozmawiaj o tym ze swoim gin mnie moj skierowal do neurologa

    6sutskjolve431gm.png
  • Milenka~11 Autorytet
    Postów: 632 449

    Wysłany: 17 lipca 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajcie znać dziewczyny co Wam powiedzą, ja widziała endo w 10 t.c. i nie było mowy o żadnej cesarce.

    dqpri09k6uedld97.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 17 lipca 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po neurologu mam zaswiadczenie ze wskazaniem do zakonczenia ciazy przez cc.
    w czwqrtek mam gin i zobacze co on na to. ale ja mam torbiel nie gruczolaka a to roznica. torbiel ma plyn w srodku i boje sie ze peknie. tak czy siak dla spokoju pojde jeszcze do jednego neurologa.

    6sutskjolve431gm.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 18 lipca 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajacanacud1 wrote:
    wiesz nie mysl moze teraz zr bedzie trzrba nagle robic moze pojdziesz na planowa i uda sie inl wszystko bedzie ok :)
    a ta heparyna to na co? bo ja nie w temacie jestem :)
    Heparyna jest przeciwzakrzepowa. Oprócz torbieli mam też trombofilię wrodzoną.

    czekajacanacud1 wrote:
    ja po neurologu mam zaswiadczenie ze wskazaniem do zakonczenia ciazy przez cc.
    w czwqrtek mam gin i zobacze co on na to. ale ja mam torbiel nie gruczolaka a to roznica. torbiel ma plyn w srodku i boje sie ze peknie. tak czy siak dla spokoju pojde jeszcze do jednego neurologa.
    :( Jestem coraz bardziej zmartwiona. Nie chcę operacji :(

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 18 lipca 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka~11 wrote:
    Dajcie znać dziewczyny co Wam powiedzą, ja widziała endo w 10 t.c. i nie było mowy o żadnej cesarce.
    A co ma endokrynolog do tego? Neurolog lub neurochirurg musi zadecydować czy możesz rodzić SN czy nie. Endokrynolog może się zająć leczeniem gruczolaka czynnego hormonalnie ale nie będzie w stanie ocenić czy zachodzi ryzyko pęknięcia i krwawienia podczas parcia...

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 18 lipca 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaokruszka a cos oprocz torbieli Ci wyszlo? ja mam jeszcze inne bonusy do tego ;)
    mi tez cc sie nie usmiecha bo wiadomobze to operacja ale jak mam ryzykowac nie tylko swoim zdrowie to nie warto..
    Twoj gin napewno wie o Twoich problemach cos mowil o porodzie? mi moj nic dopiero jak sama zapyyalam i troche mnie to zdziwilo

    6sutskjolve431gm.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ