X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje mikrogruczolak przysadki - czy konieczna jest cesarka?
Odpowiedz

mikrogruczolak przysadki - czy konieczna jest cesarka?

Oceń ten wątek:
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 6 marca 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj u mojej endo i nie była zadowolona z mojego panikowania :P - za wcześnie przyszłam, dawka Euthyroxu zostaje do 10 tyg. bez zmian, za wcześnie robiłam USG, niepotrzebnie badałam tyle razy betaHCG, progesteronu też się wg niej nie bada, na ten mój Duphaston od ginki też kręciła nosem, no i tak mnie szybko zbyła, że nie uzyskałam odpowiedzi na żadne z moich pytań o mikrogruczolak (którego wg niej można u mnie wykluczyć).

    Mam się nie stresować tylko cieszyć swoim stanem i najlepiej jakby ciężarna w ogóle nie oglądała wyników swoich badań, bo to nic nie pomoże, co ma być to będzie, a stres bardzo szkodzi. No i powiedziała, że radziłaby mi iść na zwolnienie.

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Malwa09 Znajoma
    Postów: 25 13

    Wysłany: 12 marca 2018, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :)

    byłam na wizycie. Mikrogruczolakiem sie nie trzeba przejmować. Trzeba isę cieszyć ze się udało zajść w ciąże :) Mam nic nie brac, czyli tak jak pisze w necie. Nie jest on zagrozeniem do SN. Generalnie mam się zgłosić dopiero jak zakończę karmieni.

    Malwa09
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 26 marca 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety poroniłam :( Po 2 tygodniach zostałam zaproszona na wizytę kontrolną w szpitalu do prof. ginekologa-endokrynologa. Zbadałam wcześniej PRL, wynik 61 (przed ciążą miałam ok 30-50, więc od 2 lat brałam Dostinex, odstawiłam akurat przed samą ciażą). Prof. powiedział, że PRL mam zbadać dopiero za 2-3 mies., bo teraz jest wysoka po ciąży i że powinnam odłożyć starania do czasu, aż spadnie. Nie wiedział co to jest Dostinex, powiedział że w ramach kontraktu z NFZ nie udzieli mi odpowiedzi, czy mam go dalej brać, czy lepiej Bromergon, tylko dał mi wizytówkę do prywatnego gabinetu, nastraszył mnie mikrogruczolakiem i zaprosił na rezonans magnetyczny.

    Nie wiem, co o tym myśleć...naciąga mnie na kasę, czy coś w tym naprawdę jest? poronienie było samoistne i w szpitalu powiedzieli, że po pierwszej @ mogę wrócić do starań. Jeszcze przed ciążą i w ciąży leczyłam się u znanej i polecanej prof. endokrynolog, która twierdziła, że takie wartości PRL jak moje nie świadczą o gruczolaku, dopiero wartości około 1000. Jaki macie poziom PRL?

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Malwa09 Znajoma
    Postów: 25 13

    Wysłany: 27 marca 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mi przykro Marcelina.
    Naprawdę Cię serdecznie ściskam!

    ja zaczynałam walkę z prolaktyna z wynikami po 1400 - 1600 (norma do 450).
    ja najpierw brałam norplorac, potem bromergon, po którym mi wzrosła prolaktyna do 800 (wczesniej zbiłam do 400) i dopiero poźniej dostinex.

    wydaje mi się,że rzeczywiście nie masz gruczolaka, jeżeli masz takie wartości prl. mam nadzieje ze mowimy o tych samych jednostkach bo wiem, że sa dwie skale.

    Malwa09
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ