X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Mamy leżące
Odpowiedz

Mamy leżące

Oceń ten wątek:
  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 13 maja 2014, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kasjja. Wyślij do szkoły mężczyznę swego - mój chodził za mnie, nawet na zajęcia o laktacji (biedak).

    kasjja lubi tę wiadomość

    sjr9qqa.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 14 maja 2014, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, mój też będzie chodził sam ;)

    madamama lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 14 maja 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam wreszcie na spacerze. Takim prawdziwym, na świeżym powietrzu. Niestety, zapomniałam już, że kondycję to miałam może przed położeniem się, no i że w dziewiątym miesiącu jestem ;)
    Wlokłam się jak jakaś staruszka, słowo daję, ślimaki mnie wyprzedzały z piskiem. Mam nadzieję, że jak już wstaniecie, to będziecie w lepszym stanie niż ja :)

    weronikabp, kasjja lubią tę wiadomość

    sjr9qqa.png
  • Kucyk Przyjaciółka
    Postów: 75 30

    Wysłany: 16 maja 2014, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyjka w ciągu dwóch tygodni z 19 zrobiła się 11mm :( Mały ma tak nisko głowę że ciężko było ją zmierzyć. Za dwa tygodnie ściągają mi krążek.

    7u223e3klgv0049z.png
    lph8h758wvghvk40.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 17 maja 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja leże już 6 tygodni. Wolno mi chadzać na krótkie spacery. Moja 84letnia babcia ma lepszą kondycję. Wszystko przez polip w szyjce. Ostatnio mam jakąś depresję. Wszyscy wokół gdzieś się spieszą, swoje sprawy mają a ja? Zawieszona w próżni. Tęsknię za pracą, zumbą, spacerami z psami.

    W dodatku nic nie jem i mocno chydnę. 2kg mniej niż przed ciążą.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 17 maja 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko Idia, teraz przed Tobą najprzyjemniejszy 2. trymestr :) Teraz będzie dużo lepiej. Ja też schudłam 2 kg w pierwszym trymestrze i musiałam sie oszczędzać (przez krwawienia), a drugi trymestr był super i waga od razu mi się podniosła.Wiele dziewczyn chudnie w 1. trymestrze i potem nadrabia. W 2. już nie powinno być mdłości. W trzecim trymestrze znów muszę leżać (tym razem bardziej) przez problemy z szyjką, ale wiem, że 5 tyg i już będzie z górki :) Także najgorsze za Tobą, teraz będzie tylko lepiej. Pozdro :)

    madamama lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 17 maja 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wymioty zaczęły od minionego czwartku. 1 trymestrze pod tym względem był spoko. Czasem coś, lekko. Od tygodnia właściwie nie jem a jak jem to wymiotuję :/ no i mam błędne koło.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 18 maja 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kucyk, na tym etapie już mniej stresu - odpoczywaj i te dwa tygodnie wytrwaj, żeby zakończyć 36 tc, otworzyć Picollo i wznieść toast.

    Idia, lekarz dał Ci coś na te wymioty? Za moment wszystko powinno ustąpić, ja też miałam mdłości i wymioty trochę później, zahaczyłam o II trymestr. Ale potem aż do okrutnej zgagi od szóstego miesiąca był spokój :)Nie jesteś zawieszona w próżni, tylko utrzymujesz maleństwo, a to najbardziej odpowiedzialna rola na świecie. Wszyscy mogą się spieszyć i mieć mnóstwo ważnych spraw, ale czy ważniejszych niż Twoja? Będziesz, a właściwie jesteś mamą (bo dla nas, które muszą leżeć bycie mamą zaczyna się już w momencie, gdy musimy nasze dzieci utrzymać do szczęśliwego rozwiązania trochę bardziej troskliwie, niż przy niepowikłanej ciąży) i nie ma ważniejszej sprawy na teraz. Wrócisz do zumby i spacerów, teraz masz pauzę i tyle.

    kasjja, Idia lubią tę wiadomość

    sjr9qqa.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 18 maja 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy Was długo bolał brzuch jak na okres? Bo mnie wciąż boli. Niepokoi mnie to.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 18 maja 2014, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia, jeśli masz siedzieć zaniepokojona, to jedź na IP i upewnij się, że wszystko w porządku. Próbowałaś wziąć no-spę i krótką kąpiel na rozluźnienie?

    sjr9qqa.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 18 maja 2014, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarza mam jutro i całą lianię do niego. Z 68kg zeszłam w tydzień na 64. Męczą mdłości, biegunka (ZIELONAAA- widział ktoś cos takiego kiedyś?) przeziębiłam się i od kaszlu mam ból brzucha- całego. Jeszcze w szyjce mnie kłuje a przy polipie mnie to martwi:/

    I chyba muszę zmienić proszek do prania. Wczoraj zmienili mi pościel i na całym ciele mam wysypkę....

    Jutro wizyta. Boję się jak przed maturą.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 18 maja 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madamama wrote:
    Kucyk, na tym etapie już mniej stresu - odpoczywaj i te dwa tygodnie wytrwaj, żeby zakończyć 36 tc, otworzyć Picollo i wznieść toast.

    Idia, lekarz dał Ci coś na te wymioty? Za moment wszystko powinno ustąpić, ja też miałam mdłości i wymioty trochę później, zahaczyłam o II trymestr. Ale potem aż do okrutnej zgagi od szóstego miesiąca był spokój :)Nie jesteś zawieszona w próżni, tylko utrzymujesz maleństwo, a to najbardziej odpowiedzialna rola na świecie. Wszyscy mogą się spieszyć i mieć mnóstwo ważnych spraw, ale czy ważniejszych niż Twoja? Będziesz, a właściwie jesteś mamą (bo dla nas, które muszą leżeć bycie mamą zaczyna się już w momencie, gdy musimy nasze dzieci utrzymać do szczęśliwego rozwiązania trochę bardziej troskliwie, niż przy niepowikłanej ciąży) i nie ma ważniejszej sprawy na teraz. Wrócisz do zumby i spacerów, teraz masz pauzę i tyle.


    Dziękuję. Masz rację. My zaczynamy szybciej. Nie wyobrażam sobie nic innego co by mnie tak z dnia na dzień zastopowało.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 18 maja 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madamama wrote:
    Milcia, jeśli masz siedzieć zaniepokojona, to jedź na IP i upewnij się, że wszystko w porządku. Próbowałaś wziąć no-spę i krótką kąpiel na rozluźnienie?


    Wzięłam no spe i przeszło. Kąpieli mam zakaz do konca ciąży.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 18 maja 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z kąpielami mam jak Ty. Ponoć skrajnie niebezpieczne. W domu mam wanne i teraz mam wrażenie, że niedomyta chodzę :/ 23h do wizyty. Świra dostanę do tego czasu.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 18 maja 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia wrote:
    Dziękuję. Masz rację. My zaczynamy szybciej. Nie wyobrażam sobie nic innego co by mnie tak z dnia na dzień zastopowało.

    Ja też sobie nie wyobrażałam. Jednego dnia byłam w pracy, a wieczorem już w szpitalu i potem w łóżku. I też miałam takie momenty, że czułam się fatalnie, jakby mnie życie omijało. Dopiero po jakimś czasie zdałam sobie sprawę, że przecież życie mnie nie omija, tylko się we mnie rozwija i ten rozwój zależy ode mnie. I w pełni rozumiem stres przed wizytami - jak przed maturą. :)

    Milcia, cieszę się że przeszło po nospie. Ja miałam zakaz kąpieli przez moment, po założeniu pessaru mogłam wrócić do wanny, stąd ta rada.

    Idia lubi tę wiadomość

    sjr9qqa.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 19 maja 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudowne słowa: chyba wychodzimy z tą ciążą na prostą. Zdiagnozowali u mnie- jelitówkę i mówi że widać że się kończy. Wielkie ufffff

    kasjja, madamama lubią tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 21 maja 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia :D Gratulacje!

    sjr9qqa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, ja jestem dopiero na poczatku ciazy, a juz mam zalecone lezenie...2 razy lezalam w szpitalu i teraz w domu przykuta do łózka...trudno dam rade najwazniejsze sa jeszcze 3\4 tyg, pozniej powinno byc juz lepiej

  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 21 maja 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa, mocno ściskam kciuki za te najbliższe i dalsze tygodnie.

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    sjr9qqa.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 22 maja 2014, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopisuję się z łożyskiem przodujacym, od dzisiaj ze szpitala. Zaczęły się plamienia, dostaję sterydy na płuca dla małej, prawdopodobnie cc będzie sporo przed wyznaczonym na 18 lipca tp. Wcześniej bez objawów z nakazem obijania i nie przemęczenia się w domu. Teraz mogę iść tylko na siku :(

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ