X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Mamy leżące
Odpowiedz

Mamy leżące

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi sie czasem napina brzuszek tez mam dosc tego lezenia ale jak mus to mus tez internet przegladam bo co tu robic jak pogoda za oknem taka piekna

  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 3 maja 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kucyk, daj znać jak po kontroli. Ja wręcz "płynę" przy tym cholernym pessarze. Raz wstałam w koszuli z łóżka i za przeproszeniem, zrobiłam kałużę. Zawołałam mojego mężczyznę i panikuję, że rodzę. Ale ponieważ mężczyzna wyedukowany w szkole rodzenia, powąchał kałużę i mówi, że jemu to nie pachnie tak, jak powinny pachnieć wody płodowe. Gdyby nie on, pewnie jechałabym na IP.
    Za 10 dni zdejmują mi krążek i mam hulać, bo synek duży i dobrze by było, gdyby się urodził wcześniej. Już nie mogę się doczekać! :)

    sjr9qqa.png
  • Kucyk Przyjaciółka
    Postów: 75 30

    Wysłany: 4 maja 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie ok :) szyjka dalej ma 19mm. Pobrał kolejne wymazy i mam już wyniki. Wszystko jest ok :) Więc to chyba normalne że jest tyle wydzieliny... :/ Zazdroszczę że zaraz Ci pessar ściągają :) A ile Twój synek juz waży?

    7u223e3klgv0049z.png
    lph8h758wvghvk40.png
  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 4 maja 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kucyk, no i git :) Czy wymiar szyjki biorą Ci razem z pessarem czy ściągają do usg? 2 tygodnie temu Ignaś ważył już 2960, przy zdjęciu pessaru będzie kolejny pomiar. Położna, którą wybrałam do porodu twierdzi, że mam się nie przejmować tą wagą, bo jest orientacyjna na podstawie długości (więc może być syn długi a chudy), ale musimy zwracać uwagę na wymiary główki i brzucha, bo im większe, tym mniejsze szanse na poród naturalny. A taki bym właśnie chciała, jakoś krojenie mnie nie kręci. A dzisiaj siedzę i gdybam, że mi moja ginka nie dała nadal skierowania na posiew, a jutro mam już 35 tc. Wizyta dopiero 13 maja, czekać? Nie wiem, ile się czeka na wynik, ale jak mam np. rodzić po zdjęciu pessaru, to nie zdążę z wynikiem do szpitala i będą mnie i małego faszerować antybiotykiem... Co byście robiły?

    sjr9qqa.png
  • Kucyk Przyjaciółka
    Postów: 75 30

    Wysłany: 4 maja 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nie ściąga do badania pessara. Na usg dokładnie widać gdzie jest szyjka a gdzie krążek :) Twój synek rzeczywiście duży! Mój Maksiu w środę ważył wg usg 2100gram :) Ja na wynik gbs czekałam dzień :) Tzn w środę był pobierany a w piątek był wynik że nic nie wyhodowali :)

    7u223e3klgv0049z.png
    lph8h758wvghvk40.png
  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 4 maja 2014, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekarz przy usg zaznacza, że pomiar nie jest miarodajny, bo pessar "wypycha" szyjkę. Ale dopóki z pessarem długość nie zmienia się przy każdym kolejnym badaniu to jest dobrze.
    Kurczę, to szybko ten wynik - czytałam o tygodniu. W takim razie może jednak poczekam do tego zdejmowania krążka. Ostatecznie mam takie same szanse na poród po zdjęciu pessaru, jak na donoszenie, przynajmniej wg. mojej ginekolożki.

    sjr9qqa.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 5 maja 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas oczekiwania na wynik zależy od tego, czy posiew jest jałowy, czy coś tam jednak hodują.

    Jeżeli nic się nie hoduje, to widać to już po 2-3 dniach, natomiast, gdy coś jednak wyrasta, to trzeba poczekać dłużej na jednoznaczny wynik, nawet do tygodnia.

    Ja też przyspieszyłam swój posiew, lekarz chciał, żebym przyszła dopiero 16 maja, ale wtedy mam już teoretycznie ciąże donoszoną i boję się, że nie zdążę odebrać wyniku, a syn duży. Dlatego zapisałam się 9 i powiem mu, że ja chcę już, niech pobiera :P.

    Ja nie z leżących mam, ale zaglądam tu do Was i widzę, że jest temat, z którym jestem akurat na czasie, więc napisałam :).

  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 5 maja 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika, dzięki za info :D. Widzę, że u Ciebie podobna sytuacja, więc chyba jednak zrobię jak Ty i też zapiszę się na wcześniejszy termin pobrania.

    sjr9qqa.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 5 maja 2014, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, tak chyba będzie najrozsądniej, nie ma co się stresować tym, że wyniku nie zdążymy odebrać, a ten posiew już mi się śni drugą noc! A falstartu i tak nie zrobimy, wg kalendarza belly posiew na paciorkowca można pobrać od skończonego 35 tygodnia :) (więc ja w najbliższy piątek będę miała skończony już 36).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2014, 11:02

  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 5 maja 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie tylko ja mam dziwaczne sny o badaniach? ;)

    sjr9qqa.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 8 maja 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mogę już wstawać :) Mój maluch ma się cudownie. Rośnie jak na drożdżach. Ma 3,2 cm. Według usg jest dwa dni do przodu, ale gin mówi, żeby tym się póki co nie sugerować. Kosmówka się przykleiła, krwiaka nie ma. Powoli mogę ograniczać leki.

    Kucyk, Martynika, madamama lubią tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia, super - gratuluję! :) Tylko nie szalej od razu :D Wznoszę mały toaścik za Was (kompotem z rabarbaru i jabłek)

    sjr9qqa.png
  • Kucyk Przyjaciółka
    Postów: 75 30

    Wysłany: 9 maja 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia bardzo się ciesze! Mi też lekarz pozwolił trochę chodzić. Byłam przedwczoraj i wczoraj na 15 minutowym spacerku. Strasznie się zmęczyłam. Kondycji zero... :( W domu i tak leżę.

    madamama lubi tę wiadomość

    7u223e3klgv0049z.png
    lph8h758wvghvk40.png
  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 9 maja 2014, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kucyku, powoli i do przodu. Kondycja wróci, zobaczysz. Cieszę się dziewczyny, że macie trochę dyspensy i możecie pohasać :)
    Ja zaczynam odliczać dni. Ale niestety do wszystkich przyjemności ciążowych właśnie doszedł ból dłoni. Oszaleć można. Wyczytałam, że to od zatrzymywania wody i ma przejść po porodzie, ale póki co zginanie palców to wyczyn.

    sjr9qqa.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 9 maja 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madamama, mam to samo. Dłonie, palce, stawy... przy tym puchnięcie. Sprawdzaj sobie ciśnienie, bo mi przy okazji wyszło nadciśnienie ciążowe, muszę to zbijać lekami i stawiać się co tydzień do szpitala na kontrolne ktg.

    Acha, i GBSa już dziś zrobiłam :). Od razu jestem spokojniejsza, ma być za 4 dni. I nie, nie tylko Ty masz dziwaczne sny o badaniach :). Jestem rozgoryczona, bo innym dziewczynom śnią się ich maluszki, sceny jak je karmią, wychodzą z nimi na spacer, a mnie się śni nieprzygotowana wyprawka, badania, odejście wód i wszystkie atrakcje "okołoporodowe" bez tego jednego, istotnego szczegółu... mojego dziecka! :P

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 9 maja 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz mi pozwolił pójść na kilka godzin do pracy i byłam wczoraj po wizycie i dziś też cały dzień, ale kondycja już nie ta. Niestety ale muszę w pracy dokończyć kilka spraw i jeszcze kilka razy u nich zawitam. Ale i tak jak jestem w domu, to leżę cały czas.

    Ale jak wczoraj wyszłam z domu, to czułam się jak człowiek z buszu.. nie mogłam się nadziwić, że drzewa już takie zielone i takie duże liście mają. Cała najfajniejsza wiosna mnie ominęła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2014, 21:16

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 12 maja 2014, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj zjechałam na dół do fryzjera i kosmetyczki w moim bloku. Czuję się jak nowy człowiek po czymś takim. Dużo nas omija, niestety masz rację Milciu. :( Ale przynajmniej jest pewność, że warto.

    sjr9qqa.png
  • Kucyk Przyjaciółka
    Postów: 75 30

    Wysłany: 12 maja 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też byłam u fryzjera kolo domu :) hehe

    7u223e3klgv0049z.png
    lph8h758wvghvk40.png
  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 13 maja 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I już bez pessara! Zdejmowanie nie należało do przyjemnych. Odliczamy do porodu. :)

    Kucyk lubi tę wiadomość

    sjr9qqa.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 13 maja 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :) Fajnie czytać, że u Was wszystko ok. Madamama, gratuluję dotrzymania 36 tygodnia, teraz już z górki :)

    U mnie dziś wykryto niewydolność szyjki, w badaniu gin wydawało się, że ok, ale usg pokazało, że szyjka się otwiera w środku do 12 mm. Zabieg zakładania pessara mam mieć dopiero 23.05, tak mnie zapisali w szpitalu dziś.
    Mam nadzieję, że u mnie też będzie ok, tak jak u Was. Mam leżeć, najbardziej mi żal zajęć szkoły rodzenia, jutro miało być o porodzie, a nie mogę iść.
    Pozdrawiam inne leżące :)

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ