X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Mamy leżące
Odpowiedz

Mamy leżące

Oceń ten wątek:
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 24 października 2022, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, krzywą można do 28 tyg. A nawet dobrze jak później, bo czasem w 24,25 cukier jeszcze nie wybija i można przegapić cukrzycę. Może posłuży ci glukoza smakowa?

  • Kasia15 Koleżanka
    Postów: 105 8

    Wysłany: 24 października 2022, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2023, 21:51

    Starania od 2016
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 25 października 2022, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz w ciągu dnia przybieram pozycję półleżąca. Pessar trzyma dobrze, więc już tak nie świruje. Owszem, też leżę na boku, ale nie tylko. Nawet teraz wstaję do stołu do posiłków. U mnie najgorzej, że brzuch mi się często stawia. Biorę 3 x buscopan. Stawia się tak od 24 tygodnia, ale chyba nie powoduje spustoszeń, bo na wizytach wychodzi wszystko ok. Teraz mój cel to skończyć 32 tydzień. Jak się uda, to 35. A jak tak daleko dojadę, to już pewnie uda się dotrwać do końca. Oby🙏

  • Kasia15 Koleżanka
    Postów: 105 8

    Wysłany: 25 października 2022, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2023, 21:52

    Starania od 2016
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 25 października 2022, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś przeczytałam, że maluch w macicy z pessarem jest jak w zawekowanym słoiku, więc póki ktoś nie odkręci wieczka, powinno być ok 🙂

  • Kasia15 Koleżanka
    Postów: 105 8

    Wysłany: 27 października 2022, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby tak bylo dziś się wysiedziałam 2 h w diagnostyce ale wyjścia nie miałam wróciłam do domu prosto do łóżka tak się boję żeby przez To siedzenie szyjka mi dalej nie poleciała. I oczywiście jakby było mało wizytę mam za tydzień ale chyba wyszła mi cukrzyca mam lekkie przekroczenie 1h po wypiciu norma 180 a ja mam 182 jeszvze jak przyjdzie mi jechać do diabetologa to zalamka

    Starania od 2016
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 28 października 2022, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, od takiego siedzenia i krotkiego chodzenia szyjka nie powinna ci polecieć. Masz pessar, który ją trzyma. Ja mam cukrzycę, więc bywam u diabetologa. Nic się od tego nie dzieje. Jednak więcej czasu jestem na kanapie niż na nogach. A przypominam, że szyjka mi spadła do 6 mm po szwie, pojawił się też lejek. Po 2 tyg. leżenia plackiem lejek się trochę przymknął i szyjka miała 11 mm i wtedy dołożono mi pessar.
    No i obawiam się, że u ciebie też cukrzyca, skoro masz przekroczenie. Na początek dostaniesz glukometr, a już teraz możesz wprowadź dietę ograniczającą węglowodany. Jakby coś, to pytaj🙂

  • Kasia15 Koleżanka
    Postów: 105 8

    Wysłany: 28 października 2022, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pięknie glukometr dostanę u ginekologa czy muszę się umówić do diabetologa wizytę mam w piątek za tydzień więc do tego czasu ogranicze jedzenie Boże co za pech ja tak kocham jeść i słodkie i wszystko inne w ciąży jedynie odrzuciło mnie od kiełbasy z grila jestem okropmym lasuchem ..... miałaś podawane sterydy na rozwoj pluc ja nie miałam lekarz się jeszcze wstrzymuje

    Starania od 2016
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 28 października 2022, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glukometr dostaje się u diabetologa. Tam też uczą jego obsługi. U mnie w ciągu dnia cukry normuję dietą, ale na czczo mam przekroczenia i dwa dni temu dostałam nocną insulinę. Pilnuj cukrów, bo ma to wpływ na maleństwo. U mnie na syczniówkowch sporo m cukrzycowych i one mi sprzedały parę trików. Np. przed obiadem zjeść najpierw sałatę, surówkę lub ogórki kiszone, dopiero potem posiłek i to sprawia, że cukry tak nie wybijają. Zamień pszenne pieczywo na to razowe. I też raczej mniej kanapek niż więcej. Jako przekąski mogą być różne orzechy. Poza tym są ciastka dla diabetyków, jak nie w spozywczych, to w Rossmanie. Dasz radę!

    U mnie że sterydami to samo, ale następna wizyta u mnie wypadnie w 32+1 i wtedy poproszę o konkretną decyzję, bo potem to już właściwie nie ma sensu.

  • Kasia15 Koleżanka
    Postów: 105 8

    Wysłany: 28 października 2022, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale pięknie Ci leci ! U mnie dopiero 27+4 lekarz prywatnie może dać skierowanie do diabetologa ?

    Starania od 2016
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 28 października 2022, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, ja wziąłem od lekarza POZ, czyli od mojej pani doktor pierwszego kontaktu. Zadzwoniłam do przychodni i pielęgniarki same wystawiły mi skierowanie. Nr dostałam smsem i podałam go, jak rejestrowałem się u diabetologa.

  • Kasia15 Koleżanka
    Postów: 105 8

    Wysłany: 28 października 2022, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sobie radzisz sama sobie robisz posiłki? Dla mnie to będzie dramat bo ja z łóżka nir wstaję mąż będzie musiał to wszystko ogarnąć zobaczę co gin powie ale z moją szyjka napewno do diabetologa się nie wybiorę będę szukać prywatneu teleporady i juz

    Starania od 2016
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 28 października 2022, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glukometr darmowy można też załatwić w aptece jak się paski kupuje. Na paski dostaje się receptę. A obiad możesz jeść w miarę normalny, tylko ziemniaki zamień na kaszę gryczaną lub ryż i nie wielkie porcje. Mniej a częściej.

    Ja przebywam u rodziców, bo tak wygodniej. Obiady gotuje mama.

  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 3 listopada 2022, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jak tam leżenie i wykluwanie potomstwa?
    Ogarnęłaś Kasiu tego diabetologa? Jak tam w ogóle samopoczucie?

  • Kasia15 Koleżanka
    Postów: 105 8

    Wysłany: 4 listopada 2022, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś się czuje tak jakbym była po wielkim maratonie a byłam tylko u lekarza i w aptece . Z tego leżenia wszystko mam zastane. Moja szyjka tragiczna 6mm ratuje mnie to że jest wszystko pozamykane i że krążek dobrze trzyma to wszystko kolejna wizytę mam za 3 tyg ale muszę naprawdę leżeć ale do diabetologa muszę jechać w poniedziałek mąż jedzie po skierowanie od rodzinnego i będę dzwonić kobiety z wciąż muszą przyjąć do 7 dni tak ? prywatnie nie chce iść wystraczy że 2 razy w msc chodzę do fin prywatnie. WY JAK TAM też leżycie?

    Starania od 2016
  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1128 980

    Wysłany: 5 listopada 2022, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam kontrole po 3 tygodniach lezenia i na szczęście szyjka bez zmian 26 mm. Lezenie dalej zalecane ale mogę wyjść na spacer 15 minutowy. U nas dzisiaj 30+4, mlody wazy 1570 gr. Mam nadzieje ze dotrwamy:)




  • Alicja27 Autorytet
    Postów: 421 199

    Wysłany: 5 listopada 2022, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    26mm to dobra dlugosc napewno dotrwacieja jesten przykuta do łóżka moj cel to mimimum 32 tc ciekawe czy dotrwam z tak krótka szyjka

  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 6 listopada 2022, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja natomiast że skurczami trafiłam do szpitala. Wyciszamy je kroplówkami z magnezem. U mnie 31+6.

  • Kasia15 Koleżanka
    Postów: 105 8

    Wysłany: 6 listopada 2022, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że kroplówka pomoże a z szyjka jak ? Ile będziecie tak leżeć?

    Starania od 2016
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 6 listopada 2022, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj wieczorem szyjka w badaniu krótka, ale zamknięta. A jak długo tu zostanę, to nie wiem. Teraz leci druga kroplówka. A ją powoli się dozuje, więc będzie tak kapać do wieczora.

‹‹ 125 126 127 128 129 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ