X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Mama z jednym jajowodem
Odpowiedz

Mama z jednym jajowodem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Klaudia 1991 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudownie ❤️ Mam nadzieje, ze i mi się uda
    W co przestaje już wierzyć 😭😭😭😭

  • Mancia Ekspertka
    Postów: 143 168

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, odświeżam temat może się ktoś odezwie. Też mam usunięty jeden jajowód z powodu cp 8 mies temu (była to druga ciąża mój synek urodził się w maju zeszłego roku wiec to było zaskoczenie), od tego czasu mam bardzo długie cykle 42-50 dni. Na uregulowanie i aby łatwiej zajść w ciąże dostałam duphaston od 16 do 26 dc później zrobić test i jeśli jest negatywny odstawić czekać na okres i tak wkoło. Problem w tym, że takim sposobem nigdy się nie uda bo nawet gdyby „zaskoczyło” np w 20 dniu to w 26 test i tak będzie negatywny ja odstawię tabletki i pozamiatane:( wpadłam wiec na pomysł żeby te cykle z jajnika bez jajowodu „przyspieszać” duphastonem, a te ze zdrowej strony zostawiać w spokoju. Tu moje pytanie, czy mając jeden jajowód staracie się tak intensywniej co drugi miesiąc czy bez przerwy? Czy jest tu mama która zaszła w ciąże z owulacji jajnika bez jajowodu? Wiem, że teoretycznie jest to możliwe (tak mówił mi lekarz który przeprowadzał zabieg i artykuły w internecie), ale jak teoria ma się do praktyki? Macie takie dostarczenia? Pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2021, 10:39

    preg.png
  • [email protected] Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 7 listopada 2021, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co, gdzieś ostatnio przeczytałam, że usunięcie jednego jajowodu wcale tak drastycznie nie zmniejsza szansy na zajście w ciążę. Jajowód jest w pewnym stopniu ruchomy i jest w stanie przy użyciu swoich strzępek wyłapać zapłodnione jajo z okolic tego drugiego jajnika. Zachodzą jakieś reakcje biochemiczne, dzięki którym jajowód dostaje wygnał i może "sięgnąć". Chyba, że nie do końca zrozumiałam i jajnik został usunięty razem z jajowodem. A nie chcesz może wybrać się do jakiejś specjalistycznej kliniki, która się pokieruje? Z tego co wiem, to w Polsce jest z tym coraz lepiej i dostępni są coraz lepsi specjaliści. Niektóre badania też są na NFZ, więc dzięki temu za wizytę uda się mniej zapłacić. Ja akurat nigdy nie miałam problemów z jajowodami, więc nie do końca może pomogę w tym konkretnym temacie. Mogę jednak podpowiedzieć, gdzie ewentualnie szukać. Ja często zaglądam na blogi invimed i inne ginekologiczne, bo tam też jest najwięcej nowych informacji.

  • sweet_cayenne Koleżanka
    Postów: 37 3

    Wysłany: 15 sierpnia 2023, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casablanca wrote:
    Hej Tez jestem po dwoch ciazach pozamacicznych prawy jajowod wyciety lewy zachowany. Aktualnie jestem w 7 tyg ciazy takze da sie. Ps i tez mam coreczke Oliwie
    Na lewym Też miałaś cp?

    Poronienie 5 tydzień
    Poronienie 6 tydzień
    2021 CP - laparoskopia PJ
    2021 CC-40 tydzień wymarzona córcia ❣️
    2022 CP LEWY JAJOWOD - LECZENIE MTX
    SIERPIEŃ 2023 II KRESKI
    8 TYDZIEŃ KRWIAK PODKOSMÓWKOWY
  • ALA Koleżanka
    Postów: 98 6

    Wysłany: 27 lutego, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, może ktoś tu jeszcze zaglądnie. Otóz u mnie sytuacja wygląda tak, że jestem po dwóch poronieniach, ostatnie z łyżeczkowaniem w 12 tygodniu. Od tego czasu nie mogłam zająć w ciąże. Czyli 3 lata. Miałam zabieg drozności jajowodów pół roku temu,a ponad tydzień temu usunięto mi prawy jajowód z powodu ciąży pozamacicznej. Zamierzam się nie poddawać i dalej starac o dziecko. Mam do Was takie pytanie; czy po usuniąciu jajowodu z powodu cp robiłyście potem badanie drozności tego drugiego jajowodu? Co zrobiłyście po cp zanim znowu zaczęłyście starać się o dziecko?

  • Mokka Autorytet
    Postów: 845 896

    Wysłany: 10 marca, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALA wrote:
    Witajcie, może ktoś tu jeszcze zaglądnie. Otóz u mnie sytuacja wygląda tak, że jestem po dwóch poronieniach, ostatnie z łyżeczkowaniem w 12 tygodniu. Od tego czasu nie mogłam zająć w ciąże. Czyli 3 lata. Miałam zabieg drozności jajowodów pół roku temu,a ponad tydzień temu usunięto mi prawy jajowód z powodu ciąży pozamacicznej. Zamierzam się nie poddawać i dalej starac o dziecko. Mam do Was takie pytanie; czy po usuniąciu jajowodu z powodu cp robiłyście potem badanie drozności tego drugiego jajowodu? Co zrobiłyście po cp zanim znowu zaczęłyście starać się o dziecko?

    Cześć, ja miałam wycięty jeden jajowód z powodu wodniaka - takie było wskazanie przed rozpoczęciem procedury ivf. Nie robiłam później badania drożności drugiego jajowodu. U mnie ivf nieudany (3 podejścia), za to zaszłam potem dwa razy w ciążę naturalnie ;-) przy jednym jajowodzie. Obecna ciąża jest z jajnika, gdzie nie mam jajowodu - krzyżowo drugi jajowód wychwycił jajeczko ;-) takie cuda się zdarzają :D

    38 lat 👩, 38 lat 👨

    1 ciąża - Synek 03.2015 (starania w sumie 2 lata, naturals 👩‍👦 3 miesiące po HSG 🙏🏻 - 1 jajowód niedrożny)

    2 ciąża - Synek 09.2022 (starania w sumie 3 lata, usunięcie 1 jajowodu, 3x IVF - nieudane... , i nagle... naturals!!!)

    3 ciąża - (31.07.23 - II kreski!!! naturals!), Synek

    ❄️❄️- 1xcb, 1x słaby

    preg.png
    age.png
    age.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ