X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Małowodzie w 2 trymestrze
Odpowiedz

Małowodzie w 2 trymestrze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Hatfe Autorytet
    Postów: 383 295

    Wysłany: 18 listopada 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem w skończonym 21 tyg. W czwartek byłam na rutynowym badaniu i lekarka stwierdziła małowodzie - Afi 6. Dostałam skierowanie do szpitala tu na usg afi 6.5 Na razie kazali leżeć, pić wodę i obserwować, za dwa dni kolejne usg. Czy któraś miała taki problem z wodami w drugim trymestrze? Czy coś z tym zrobiono? Wiem, że w 3 trymestrze to mniej niebezpieczne, ale teraz....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2017, 18:09

    Droga po pierwszego Potwora;):
    2 poronienia
    1 cb
    3 inseminacje
    Pół ciąży w szpitalu
    Efekt: Zdrowa córka!!! :)))

    Droga po drugiego Potwora:
    6 inseminacji
    I ICSI - 5 zapłodnionych komórek,1 transfer (bardzo słabego zarodka), pozostałe nie przetrwały 3 doby
    2 ICSI - 6 zapłodnionych komórek, wszystkie przestały się rozwijać w 3 dobie
    3 ICSI - 18 zapłodnionych komórek. Mamy 4 blastocysty
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 20 listopada 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. A miałaś robione badania prenatalne?
    Ja miałam małowodzie po 20 tc w pierwszej ciąży. Leżałam w szpitalu, miałam wodę dolewaną. Ale nie skończyło się to dobrze. Wskazuje to na złą prace nerek maleństwa, może mało siusia.
    Na razie nie panikuj, bo nie wiadomo jaka jest przyczyna, może to chwilowe.
    Bądź dobrej myśli.

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Hatfe Autorytet
    Postów: 383 295

    Wysłany: 20 listopada 2017, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam robione usg połówkowe już półtora tyg temu - wszystko było ok, łącznie z wodami. Teraz cały czas na poziomie 6.5. Na usg nerki i pęcherz dziecka wydają się ok. Ja też nie mam infekcji żadnej. Na ten moment chcą obserwować, mówią, że nie będą podejmować innych działań

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2017, 17:35

    Droga po pierwszego Potwora;):
    2 poronienia
    1 cb
    3 inseminacje
    Pół ciąży w szpitalu
    Efekt: Zdrowa córka!!! :)))

    Droga po drugiego Potwora:
    6 inseminacji
    I ICSI - 5 zapłodnionych komórek,1 transfer (bardzo słabego zarodka), pozostałe nie przetrwały 3 doby
    2 ICSI - 6 zapłodnionych komórek, wszystkie przestały się rozwijać w 3 dobie
    3 ICSI - 18 zapłodnionych komórek. Mamy 4 blastocysty
  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 20 listopada 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co mam znajomą, która też tak miała. Układ moczowy dziecka w normie, wody się nie sączyły, sami nie wiedzieli co się dzieje, w końcu lekarz stwierdził że taka już jej uroda. Teraz jest w 9 miesiącu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2017, 19:21

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 21 listopada 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie małowodzie zaczeło się od 22 tyg i do rozwiązania. Układ moczowy dziecka zdrowy, przepływy były też ok, podobno łożysko było mniej wydolne chociaż po porodzie zrobili badanie histopatologiczne łożyska i też nic nie dało. Wody mi się nie sączyły.

    Generalnie od tego 22 tyg do rozwiązania spędziłam 12 tyg w szpitalu z małymi przerwami. Wody skakały od Afi 3,5 do 7-8.

    To co najważniejsze to pamiętaj o piciu wody mineralnej nisko zmineralizowanej poniżej 500 ml/l składników np. Kropla Beskidu. Nie wystarczy pić jakiejkolwiek wody. Wody wysoko zmineralizowane np. Piwniczanka, Muszynianka, Cisowianka spowoduja ze wód może być mniej niż więcej.

    Tak, że teraz dużo odpoczywaj, dużo leż, dużo pij, i można zacząć brac akard na lepsze przepływy.

  • Hatfe Autorytet
    Postów: 383 295

    Wysłany: 21 listopada 2017, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pocieszające te Wasze odpowiedzi :-) leżę i pije. Acard biorę, do tego zastrzyki z heparyny, bo mam zespoł antyfosfolipidowy. W piątek idziemy jeszcze na USG do dobrego lekarza. Liczę, ze sprawdzi dokładnie układ moczowy dziecka i zobaczymy, co powie

    Droga po pierwszego Potwora;):
    2 poronienia
    1 cb
    3 inseminacje
    Pół ciąży w szpitalu
    Efekt: Zdrowa córka!!! :)))

    Droga po drugiego Potwora:
    6 inseminacji
    I ICSI - 5 zapłodnionych komórek,1 transfer (bardzo słabego zarodka), pozostałe nie przetrwały 3 doby
    2 ICSI - 6 zapłodnionych komórek, wszystkie przestały się rozwijać w 3 dobie
    3 ICSI - 18 zapłodnionych komórek. Mamy 4 blastocysty
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 22 listopada 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Układ moczowy może być w 100% ok. Tylko łożysko może gorzej pracować i głównie dostarcza dziecku substancje odżywcze a drugorzędnę są wody. Trzymam kciuki, aby wszystko było w porządku.

    Pamiętaj o tej wodzie nisko zmineralizowanej.

    Daj znać jak będziesz po wizycie.

    Aha u mnie lekarze "panikowali" jak Afi bylo 5 lub ponizej 5.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2017, 14:53

  • Hatfe Autorytet
    Postów: 383 295

    Wysłany: 27 listopada 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W piątek byliśmy na usg. Lekarz zdziwiony, że tych wód tak mało wyszło, on wyliczył AFI 9.5, więc lepiej. Zasugerował, że może inni się pomylili, ale to raczej niemożliwe, żeby trzech lekarzy stwierdziło bezpodstawnie podobne AFI (6). On dokładnie mierzył i wyszło więcej, ale dlaczego taka zmiana - nie wiadomo. W czwartek idziemy znów do naszej lekarki. Jestem trochę spokojniejsza, ale te niewiadome nas męczą, bo nie wiemy, co i jak. Liczę, że na najbliższej wizycie coś się wyjaśni. Mała jednak rośnie dobrze - w piątek ważyła już ponad pół kilograma. Ja staram się jak najwięcej leżeć, pić (choć ten lekarz stwierdził, że picie wody w żaden sposób nie przekłada się na wody płodowe - wyśmiał lekarzy, którzy mówią inaczej) i odliczam kolejne tygodnie do nieco bezpieczniejszego czasu ciąży.

    Aha, ten piątkowy lekarz stwierdził, że przy AFi 6.5 na tym etapie ciąży nie powinni mnie wypuścić ze szpitala, bo to za mało. Więc chyba różni lekarze "panikują" przy innym AFI;)

    Droga po pierwszego Potwora;):
    2 poronienia
    1 cb
    3 inseminacje
    Pół ciąży w szpitalu
    Efekt: Zdrowa córka!!! :)))

    Droga po drugiego Potwora:
    6 inseminacji
    I ICSI - 5 zapłodnionych komórek,1 transfer (bardzo słabego zarodka), pozostałe nie przetrwały 3 doby
    2 ICSI - 6 zapłodnionych komórek, wszystkie przestały się rozwijać w 3 dobie
    3 ICSI - 18 zapłodnionych komórek. Mamy 4 blastocysty
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hafte, lezałam w Klinice UJ w Krakowie i wg badań picie wody wpływa na wody płodowe jak i na cały organizm matki. Jeżeli jest inaczej i jest tak jak on mówi to niech poda Ci literaturę.

    Kliniciści a przede wszystkim prof. Huras który mnie prowadził i wyjaśniał wszystko, powiedział, że podawanie kropówek przy małowodziu nic nie daje, w przeciwieństwie do wody mineralnej niskozmineralizowanej, akardu i odpoczynku.

    Afi potrafi skakać. Możesz mieć dzisiaj 9,5 a jutro 5! Pomiar Afi jest uzalezniony od tego jak jest dziecko ułożone i ile kieszonek wychwyci z wodą lekarz. U mnie Afi skakało z tygodnia na tydzień. W jeden dzien Afi 7 dostaje wypis, po tygodniu Afi 9 (super) kolejny tydzien Afi 4,5 szpital. A robiłam to samo czyli leżałam, odpoczywałam, piłam wodę.

    Pisz co u Ciebie i głowa do góry. Małowodzie, to jeszcze nie choroba. Można dziecko donosić. Jestem przykładem. Pozdrawiam

  • Hortensja Przyjaciółka
    Postów: 99 121

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odswiezam temat. Obecnie 21 tydzień ciąży. Miałam dziś badania polowkowe, z dzieckiem wszystko pięknie, nerki w porządku. Tylko ,że zdiagnozowano malowodzie AFI 7. Dostałam skierowanie do szpitala. Czy są mamusie u których zdiagnozowano malowodzie w 2 trymestrze i wszystko skończyło się dobrze? Jakie metody leczenia stosowano?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2020, 23:22

    Eiu9p2.png
    ckzJp2.png
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 11 stycznia 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie miałam mierzonego afi tylko MVP i wyszło u mnie 3,czyli dopuszczalne minimum, ale lekarz nic nie mówił, że coś nie tak...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Mamka92 Autorytet
    Postów: 260 413

    Wysłany: 9 września 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy ktoś tu jeszcze zaglada? Jak skończyły się wasze historie?

    2014 Polna Poznań 3x iui :(
    4 transfery :-(
    2015 Medart
    2 zarodki 8b - synek 42tc
    2019 transfer 5.1.1 cb
    10.05.2020 crio 5.1.1 i 4.2.1
    Córeczka 32tc
    km5sf71xl2bypfj2.png
  • Smuteczek Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 12 grudnia 2022, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy któraś z Was ma do polecenia lekarza/szpital w Warszawie, który podszedł poważnie do tematu małowodzia w 2 trymestrze? Jestem w 18 tygodniu, tydzień temu zdiagnozowano małowodzie (AFI 2,5), do tego mam ogromnego krwiaka. W piątek byłam w poradni perinatologicznej, ale powiedziano mi że przed końcem 22 tygodnia ciąży nie mogą mnie położyć na patologii ciąży. Lekarz stwierdził tylko że łożysko i przepływy są ok, ale nie umie zdiagnozować przyczyny małowodzia. Skierowano mnie na oddział ginekologiczny. Minęły 4 dni, poza pobraniem krwi i moczu do badań nie zrobiono nic, nie wiem nawet kto jest lekarzem prowadzącym. Musiałam przywieźć swoje lęki, które pielęgniarki regularnie mylą w podawaniu. Za to dziś mimochodem dowiedziałam się od pielęgniarki, że jutro planują mnie wypisać. Kompletnie nie wiem co mam o tym myśleć i co robić dalej.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ