X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje mała macica
Odpowiedz

mała macica

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 21 maja 2015, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy któraś z was została poinformowana przez ginekologa, że ma "malutką macicę" i czy były jakieś tego konsekwencje np. problemy w ciąży, problemy z donoszeniem? Czy można jakoś pomóc macicy lekami/ hormonami żeby się łatwiej rozciągałą w ciązy??

    f2wlcbxmqludqper.png
  • bursztynowa.lady Ekspertka
    Postów: 131 116

    Wysłany: 21 maja 2015, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem niska i mam małą macicę. Nie jest to żaden problem, ponieważ w macica sama się powiększa i rośnie w ciąży tak aby miało w niej miejsce dziecko. Ja Ci tylko powiem, że na samym początku odczuwałam bardzo silne bóle podbrzusza prawdopodobnie wywołane tym, że moja mała macica musiała powiększyć się nieco więcej niż u innych kobiet.

    MagSz lubi tę wiadomość

    dqprdf9h4ku9de9d.png
    qmol4o1.png
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 21 maja 2015, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź. Ja w pierwszej ciąży, która poroniłam miałam też malutka.. Może było za wcześnie na powiększenie, a może zarodek od razu za mało hormonów wydzielal I dlatego była mała i obkurczona

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 18:54

    f2wlcbxmqludqper.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 22 maja 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też mam małą macice i jeszcze tyłkozgiętą tą gorsza. Nie miałam żadnych problemów z zajściem w ciążę jak i jej donoszenie. Poród siłami natury. Gorszy jest połóg bo mam utrudniony odpływ odchodów połogowych z tyłozgięciem macicy.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • askia Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam od zawsze małą macicę. Pod koniec 6 miesiąca miałam akcję porodową, na szczęście powstrzymaną w szpitalu . Potem jeszcze kilka razy miałam regularne skurcze. Dzisiaj byłam u lekarza (32 tydzień). Powiedział, że mam małą macicę i duże dziecko, któremu jest ciasno i że pcha się dlatego na świat. Biorę leki. Lekarz powiedział, że prawdopodobnie urodzę ok. 36–37 tygodnia. Ważne, że mały jest zdrowy i silny. Mam nadzieję, że jeszcze te 4 tygodnie pomieszka w moim brzuszku.

    mamaasia
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ