X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Macica dwurożna a ciąża
Odpowiedz

Macica dwurożna a ciąża

Oceń ten wątek:
  • Mapciunia Przyjaciółka
    Postów: 65 30

    Wysłany: 27 listopada 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka dzięki za zaproszenie, jeszcze trochę jestem nieoblatana z tym portalem. Jeżeli wolisz SN to trzymam kciuki żeby wszystko dobrze poszło. Pewnie u Ciebie jest prawidłowe ułożenie płodu, skoro SN? U mnie niestety częsta przypadłość dwuroznych, czyli poprzeczne i raczej bez szans ze się odwróci, bo nie ma gdzie, tak mówi mój gin. Także cc. Koniecznie odezwij się :) Pozdrowionka i lekkiego porodu !

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 04:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mapciunia, dziękuję. Ty jesteś teraz w którym tygodniu? Jeśli gin tak twierdzi to pewnie tak jest... Dziękuję za życzenia. Oby się spełniły. Ja za Twoje małe trzymam. Niech rośnie spokojnie. CC czy SN w tym wypadku nie jest aż tak ważne jak to by się spokojnie rozwijał.

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • Mapciunia Przyjaciółka
    Postów: 65 30

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 32 tygodniu, dziecko mi sie strasznie tłucze po brzuchu, zastanawiam sie ze może chce sie obrócić tylko nie ma jak?

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe, albo ma taki dzień. Mój też ma "swoje" dni.

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha i mój obrócił się tak definitywnie w 36

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • natic Koleżanka
    Postów: 38 17

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do was dziewczyny z wada macicy i ciąża :) wprawdzie nie mam macicy dwudrożnej lecz całkowita przegrodę macicy i szyjki i jestem po usunięciu tej przegrody w tamtym roku lecz nie całkiem ta przegroda została usunięta i kawałek jej został bo tak mówił dr ze trzeba . Obecnie jestem w 31tc i drżę o każdy dzien ponieważ macica mi strasznie twardnieje stawia sie od 26tc :/ byłam juz kilka razy w szpitalu na podtrzymaniu dostałam kroplówkę magnez+fenoterol a w domu biorę duphaston,luteinę ,magnez i nospe forte jednak ten brzuch mi ciagle wariuje i lekarze mówią ze moze nastąpić poród przedwczesny i strasznie sie boje :(

    km5smg7y9y9w2o3n.png
    34bws65grbp5kc9o.png

    Po 3 poronieniach
    2021- 1 procedura IVF
    -30.30 Punkcja- uzyskano 20 komórek z czego 14❄️
    -Transfer odroczony z powodu ryzyka hiperstymulacji
    -zapłodnionych 5 komórek ❤️❤️❤️❤️❤️ PGS-zdrowe -5❄️❄️❄️❄️❄️
    - 01.06 kriotransfer❤️
    -11.06 beta 415
    -14.06 beta 1656
    -29.06 -28dpt- mamy serduszko ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natic wrote:
    Dołączam do was dziewczyny z wada macicy i ciąża :) wprawdzie nie mam macicy dwudrożnej lecz całkowita przegrodę macicy i szyjki i jestem po usunięciu tej przegrody w tamtym roku lecz nie całkiem ta przegroda została usunięta i kawałek jej został bo tak mówił dr ze trzeba . Obecnie jestem w 31tc i drżę o każdy dzien ponieważ macica mi strasznie twardnieje stawia sie od 26tc :/ byłam juz kilka razy w szpitalu na podtrzymaniu dostałam kroplówkę magnez+fenoterol a w domu biorę duphaston,luteinę ,magnez i nospe forte jednak ten brzuch mi ciagle wariuje i lekarze mówią ze moze nastąpić poród przedwczesny i strasznie sie boje :(

    Witaj Natic:-)
    Mam do Ciebie pytanie: gdzie usuwałaś przegrodę? czy jesteś po poronieniach?
    szybko zaszłaś w ciąże po usunięciu przegrody?

    Dlaczego pytam: jestem posiadaczką macicy dwurożnej z przegrodą. Mam dwoje dzieci donoszonych, 3 poronienia za sobą (ostatnie miesiąc temu wywoływane w szpitalu). I przy tej właśnie wizycie dowiedziałam się, że jest i przegroda o czym wcześniej nie miałam pojęcia. Wiedziałam jedynie o dwurożności.

    Zdecydowałam się na usunięcie przegrody i 18.12 mam wizytę u dr Ludwina w Krakowie - specjalista od usuwania wad macicy itd. No i mam nadzieję, że już w styczniu będę po zabiegu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2015, 13:13

  • natic Koleżanka
    Postów: 38 17

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa -właśnie dr Ludwin mi ja usuwał i mogę cie zapewnić ze jest najlepszym specjalista od wad macicy i ma najlepszy sprzęt ,dzieki niemu jestem teraz w 30tc, a w ciąże zaszłam rok po zabiegu

    km5smg7y9y9w2o3n.png
    34bws65grbp5kc9o.png

    Po 3 poronieniach
    2021- 1 procedura IVF
    -30.30 Punkcja- uzyskano 20 komórek z czego 14❄️
    -Transfer odroczony z powodu ryzyka hiperstymulacji
    -zapłodnionych 5 komórek ❤️❤️❤️❤️❤️ PGS-zdrowe -5❄️❄️❄️❄️❄️
    - 01.06 kriotransfer❤️
    -11.06 beta 415
    -14.06 beta 1656
    -29.06 -28dpt- mamy serduszko ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natic wrote:
    Alisa -właśnie dr Ludwin mi ja usuwał i mogę cie zapewnić ze jest najlepszym specjalista od wad macicy i ma najlepszy sprzęt ,dzieki niemu jestem teraz w 30tc, a w ciąże zaszłam rok po zabiegu

    jeśli mogę Natic "puszczam"zaproszenie do przyjaciółek.
    Chciałam pogadać - przyjmij proszę:-)

  • Psota Koleżanka
    Postów: 50 5

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    Ja również jestem po usunięciu przegrody na macicy u dr Ludwina.
    Obecnie jestem w 27 tygodniu. Także drżę o ciążę, ale temat na naszbocian o przegrodach jest pełen optymizmu, więc mam nadzieję, że i u nas będzie wszystko dobrze.

    ps. natic Twój nick brzmi znajomo i nie wiem czy czasem nie rozmawiałyśmy na naszbocian o wrażeniach po zabiegu :) mój nick tam to Jass. Jeśli tak to bardzo mi miło, że się spotykamy tu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Psota wrote:
    Witajcie :)
    Ja również jestem po usunięciu przegrody na macicy u dr Ludwina.
    Obecnie jestem w 27 tygodniu. Także drżę o ciążę, ale temat na naszbocian o przegrodach jest pełen optymizmu, więc mam nadzieję, że i u nas będzie wszystko dobrze.

    .

    jeśli mogę puszczam również zaproszenie:-)

  • natic Koleżanka
    Postów: 38 17

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa: jestem nowa na tym forum i niewiem jak mam cie przyjąć do przyjaciółek ;)
    Psota: tak pamietam jak opisywaliśmy nasze doświadczenia podczas wizyt u dr Ludwina :) cieszę sie ze rownież jesteś w ciąży a czy wszystko jest narazie dobrze? U mnie zaczęły sie problemy od 26tc -macica stawia sie zbyt często w ciagu dnia i mam zagrożenie przedwczesnym porodem :( obecnie jestem w 31tc

    km5smg7y9y9w2o3n.png
    34bws65grbp5kc9o.png

    Po 3 poronieniach
    2021- 1 procedura IVF
    -30.30 Punkcja- uzyskano 20 komórek z czego 14❄️
    -Transfer odroczony z powodu ryzyka hiperstymulacji
    -zapłodnionych 5 komórek ❤️❤️❤️❤️❤️ PGS-zdrowe -5❄️❄️❄️❄️❄️
    - 01.06 kriotransfer❤️
    -11.06 beta 415
    -14.06 beta 1656
    -29.06 -28dpt- mamy serduszko ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natic wrote:
    Alisa: jestem nowa na tym forum i niewiem jak mam cie przyjąć do przyjaciółek ;)
    Psota: tak pamietam jak opisywaliśmy nasze doświadczenia podczas wizyt u dr Ludwina :) cieszę sie ze rownież jesteś w ciąży a czy wszystko jest narazie dobrze? U mnie zaczęły sie problemy od 26tc -macica stawia sie zbyt często w ciagu dnia i mam zagrożenie przedwczesnym porodem :( obecnie jestem w 31tc

    Natic jak najedziesz kursorem na "Społeczność" na samym dole masz "Przyjaciółki". tam potwierdzasz zaproszenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2015, 11:33

  • Mapciunia Przyjaciółka
    Postów: 65 30

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie wiem jak to w końcu jest z ta przegroda. Przed ciąża po poronieniach miałam zdiagnozowana macice dwurożna ale bez przegrody, nawet bez częściowej. A teraz jak jestem w 33 tyg ciąży okazuje sie ze dziecko nie ma sie jak przekręcić głowa w dół bo przegroda to uniemożliwia. No to jak, w ciąży sie przegroda pojawiła a wcześniej jej nie było ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mapciunia wrote:
    A ja nie wiem jak to w końcu jest z ta przegroda. Przed ciąża po poronieniach miałam zdiagnozowana macice dwurożna ale bez przegrody, nawet bez częściowej. A teraz jak jestem w 33 tyg ciąży okazuje sie ze dziecko nie ma sie jak przekręcić głowa w dół bo przegroda to uniemożliwia. No to jak, w ciąży sie przegroda pojawiła a wcześniej jej nie było ?

    Mapka:-) no jak dla mnie to ta przegroda od zawsze u Ciebie była. Bo przecież nagle nie pojawiła się.
    Ja mam macice dwurożną i dwie cesarki za sobą. Dzieci nie obracały się. Ale dopiero teraz - po kolejnym poronieniu dowiedziałam się, że jest i przegroda o której mój lekarz nigdy wcześniej mi nie wspominał. I tak oto szykuję się na zabieg usunięcia przegrody.


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natic pw.

  • Psota Koleżanka
    Postów: 50 5

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natic wrote:
    Alisa: jestem nowa na tym forum i niewiem jak mam cie przyjąć do przyjaciółek ;)
    Psota: tak pamietam jak opisywaliśmy nasze doświadczenia podczas wizyt u dr Ludwina :) cieszę sie ze rownież jesteś w ciąży a czy wszystko jest narazie dobrze? U mnie zaczęły sie problemy od 26tc -macica stawia sie zbyt często w ciagu dnia i mam zagrożenie przedwczesnym porodem :( obecnie jestem w 31tc

    Jak dotąd odpukać wszystko dobrze, ale jestem panikarą i wiem, że z naszymi wadami nie jest lekko. Chodzę na wszelki wypadek do dwóch lekarzy i konfrontuje ich diagnozy ;)

    Trzymam kciuki za Ciebie aby jak najdłużej dzidziuś był w macicy :)

  • Mapciunia Przyjaciółka
    Postów: 65 30

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa a dlaczego chcesz jeszcze robić operacje tej przegrody ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mapciunia wrote:
    Alisa a dlaczego chcesz jeszcze robić operacje tej przegrody ?
    Hm, dlaczego jeszcze???
    Ponieważ chcę jeszcze trzecie dziecko, a trzecie poronienie miesiąc temu. I pewno z powodu przegrody i tym samym złego zagnieżdżenia. Także nie chcę już do ciąży podchodzić loteryjnie.

  • Mapciunia Przyjaciółka
    Postów: 65 30

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OK mi tez tak powiedzieli ze przyczyna poronień mogla być wada macicy, ale nie musiała. Natomiast ja się nie zgodziłam na proponowane mi zabiegi na macicy i inny lekarz powiedział ze dobrze zrobiłam bo im mniej ingerencji w macice tym lepiej. No ale ja podobno miałam nie mieć tej przegrody, tylko w zaawansowanej ciazy się okazało ze jednak chyba przegroda jest .....

    A z innej beczki: czy przy tych dwuroznych macicach cesarkę wykonują jakoś inaczej niż przy normalnych macicach? Nie wiem, z boku a nie po środku albo dłuższe ciecie albo ... Jest to bardziej skomplikowana operacja ?

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ