X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Macica dwurożna a ciąża
Odpowiedz

Macica dwurożna a ciąża

Oceń ten wątek:
  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 15 sierpnia 2013, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoras z Was ma moze taka wade macicy i fasolke w brzuchu?
    Czy jestescie na dodatkowych lekach i jakoś inaczej prowadzone w ciąży?

    relgh371zv6v421k.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 15 sierpnia 2013, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam macicę dwurozną.
    Na razie dostaję no-spę forte 2 razy dziennie, aby pomóc jej pracować, bo sama sobie nie poradzi. Dodatkowo od początku ciąży leżę z chodzeniem tylko na siusiu. I jestem pod obserwacją poprzez usg co tydzień, w razie potrzeby dadzą mi silniejsze leki.
    Biorę jeszcze duphaston, ale to ze względu na wcześniejsze dwa poronienia.

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2013, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2014, 13:34

  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 16 sierpnia 2013, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Ja wiedzialam ze mam taka wadę przed ciaza i w 5tc na wizycie dostalam duphaston, bo lekarz powiedział, ze to pomoże rozluźnić macice. Nie mówil nic o nospie i kazal sie nie denerwować, ale jak przejrzalam Google to blady strach mnie ogarnal.
    Moj gin kazal,wszystko robić i nie leżeć plackiem, ale trochę sie boje.

    relgh371zv6v421k.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 16 sierpnia 2013, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie podejrzewali macice w ksztalcie serca, ale jakos to nie wplynelo na rozwoj ciazy :-)

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 16 sierpnia 2013, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia wady rozwojowe macicy są bardzo rzadkie i niestety prawie każda wada jest trochę inna. Ważne jest indywidualne podejście do przypadku i dobra diagnoza. U mnie różni pseudolekarze znajdowali u mnie różne wady, dwurożność, przegrodę, sercowatą, nawet podwójną macicę.
    Dopiero jak trafiłam do specjalisty, który zajmuje się tego typu wadami, okazało się jak jest naprawdę. U mnie zdiagnozowano aż 3 wady (przegrodę całkowitą, dwurożność i tyłozgięcie), jedną wadę usunięto operacyjnie, ale z dwurożnością nic się nie robi. U mnie macica akurat sama ma problem by się prawidłowo rozszerzać, stąd takie zalecenia, u Ciebie może być zupełnie inaczej.
    U niektórych dziewczyn dwurożność nie ma żadnego wpływu na ciążę i poród.
    na innym forum poznałam dziewczynę, która w lipcu urodziła z tą wadę, przez cesarkę (bo tak najczęściej kończą się porody z tą wadą), ale w terminie i córeczka jest zdrowa jak ryba :-)

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda dzięki za wyjaśnienie. Może po prostu skonsultuje się z jakimś jeszcze jednym lekarzem i bede miała 2 opinie to troche wyluzuję i postaram się nastawić pozytywnie. Stres pewnie nie pomaga.
    Trzymam kciuki za wszystkie fasolki w dwurożnych i podobnych macicach żebyśmy ładnie donosiły :)

    relgh371zv6v421k.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia konsultuj ile się da i testuj lekarza, czy wie o czym mówi i rozróżnia wady ;-) bo nawet u lekarzy spotkałam się, że dla niektórych dwurożność i przegroda to jedno i to samo było :-D

    Za Ciebie inne "podobne" dziewczyny też trzymam kciuki. Natalia i koniecznie dawaj znać czego się dowiedziałaś i głowa do góry. MUSI BYĆ DOBRZE1 Jest trudno, ale musi być dobrze ;-)

    Natalia lubi tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek ide na usg do innego lekarza - zobaczymy co powie.Mam nadzieje, ze nie dostane rozdwojenia jaźni po tej wizycie ;) no i chciałabym juz zobaczyc serducho - mam nadzieje, ze juz będzie :)
    A w jakim mieście przyjmuje Twoj specjalista od wad macicy?

    relgh371zv6v421k.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w Warszawie

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda, a napiszesz jak sie nazywa. Tu lub jeśli wolisz na prv. Jeśli druga wizyta cos mi pogmatwa to mialabym kolo ratunkowe u sprawdzonego lekarza.

    relgh371zv6v421k.png
  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz robiący USG, zobaczyl cos w drugim rogu - opisał jako :pseudociązowy pecherzyk. Ale powiedział też, ze w zaawansowanej ciazy macica dwurozna nie bedzie miala zadnego znaczenia. Troche czułam, ze to zbagatelizował.

    relgh371zv6v421k.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CIekawe co to jest u Ciebie w tym drugim rogu?
    Wysłałam Ci zaproszenie, to Ci na prive'a napiszę kto, gdzie i co?
    Tyłozgięcie w zaawansowanej ciąży nie ma znaczenia, ale macica dwurożna, tutaj można by było dyskutować. No chyba, że masz akurat tak minimalną wadę, że rzeczywiście ma rację.

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki. Pierwszy lekarz powiedział, ze moze skutkować wczesnym porodem, wplywem na niedomaganie szyjki tez.

    relgh371zv6v421k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2013, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia czy lekarz coś mówił jeszcze na kolejnych wizytach o Twojej macicy? ja ostatnio zapomniałam pytać mojego lekarza co z moją delikatną dwurożna macica. We wtorek na pewno zapytam-bo ide na wizyte.

  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 25 września 2013, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia0312 koniecznie daj znać po wizycie, bo wielu lekarzy bagatelizuje sprawę, a dla nas z tą wadą każda mądra wiedza zaangażowanego lekarza jest ważna.

    Ja mam teraz co dwa tygodnie badaną szyjkę macicy. Zaczynają ją u mnie obserwować, bo jest ryzyko niewydolności, ewentualnie założą krążek lub szew. Co do samej jamy macicy mam też co dwa tygodnie teraz badaną jej wielkość i sprawdzają czy się rozszerza pod wpływam leków i czy dziecko ma miejsce. W 22 tygodniu mam mieć jakieś bardziej szczegółowe badania i ewentualnie lekarz chce zastosować nowe leki, aby pomóc mojej macicy jak najbardziej się rozszerzyć, by poród odbył się jak najpóźniej.

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też co wizyte bada szyjkę i robi usg - ale raczej przygląda się tylko dzidziusiowi. W sumie tylko na pierwszej wizycie -kiedy byłam potwierdzić ciąże zauważył ,że minimalnie mam kształy macicy dwurożnej. Pamiętam jeszcze mi pokazał i w sumie nie wygladało to tak źle- w porównaniu do macic dwurożnych które widziałam w internecie. Ale zapytam teraz we wtorek bo nie daje mi to spokoju.

  • celia Autorytet
    Postów: 1460 3325

    Wysłany: 18 grudnia 2013, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, nie wiem czy jeszcze odwiedzacie czasem ten wątek. U mnie jakiś czas temu zdiagnozowano dwurożną macicę. Ale przyznam, że co lekarz to opinia. Jedni, że przegroda, drudzy, że po prostu macica innego kształtu itp.
    Z tego co widzę po Waszych suwaczkach, nie ma się czego obawiać :D

    p19ucsqvqom8u4oa.png
    wnid9vvjzm38tk1g.png
  • olitka Ekspertka
    Postów: 204 145

    Wysłany: 18 grudnia 2013, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, też jestem właścicielką "dziwnej macicy" jak to ją nazwał lekarz robiąc USG na izbie przyjęć :) nawet zawołał stażystów żeby sobie obejrzeli:)
    podobno mam dwurożną ale też były przypuszczenia o przegrodzie a nawet szukali drugiej szyjki bo być może mam dwie:)
    Pomimo mojej wady (mój lekarz mówi ładniej "urody") urodziłam zdrowego synka:) Także głowa do góry - będzie dobrze:)

    Patti_MG lubi tę wiadomość

    f2w39n7304tem5zg.png

    dqprx1hpbjoqfhgk.png
  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 19 grudnia 2013, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie okazało się niestety, ze sztuką sie skraca i otwiera. Jeśli nie mam infekcji, to za tydzien będę miala zalozony krążek na szyjke. No i L4.
    czy ktoras z Was ma krążek zalozony?
    zmartwilam sie,bo wyniki mam ogólnie swietne a tu taka nowina:(

    relgh371zv6v421k.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ