X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje łożysko na przedniejścianie macicy przyrośnięte do blizny po cc
Odpowiedz

łożysko na przedniejścianie macicy przyrośnięte do blizny po cc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 4 września 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ! Mam pytanie czy miała może któraś z Was taki problem z łóżyskiem przyrośniętym do blizny?i jak się skończyła taka ciążą? drugim cięciem i usunięciem macicy? :( troche mnie doktorka nastraszyła to dopiero mój 20 tydzien ciąży ale z powodu krótkiego odstępu od cc może wystąpic u mnie takie powikłanie, dowiem się dopiero ok 28 tygodnia ciąży czy przyrosło czy jednak jest wszystko ok, założyłam ten temat bo moze są tu mamy z takimi doświadczeniami?

    80e684ff13.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 4 września 2015, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ile minęło od poprzedniego porodu ??


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 5 września 2015, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaszłam w ciążę 12 miesięcy po cesarce więc niby krótki czas ale tez niby wystarczający dla zagojenia się blizny

    80e684ff13.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 22 września 2015, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlenka mne ostatnio lekarz tak samo nastraszył, u mnie bedzie 18 mcy

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 20 października 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny napiszcie proszę jak się to dalej u Was potoczyło. Mi lekarz powiedział, że po 2-3 cyklach od cc możemy zacząć się starać na nowo.

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 25 listopada 2015, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jesli ktoś tu jeszcze zagląda to ostatnio byłam na usg i łozysko na szczęście nie nachodzi na blizne więc nie ma zagrożenia wrośniecia itd, mam nawet zielone światło na poród sn o ile nic się do końca ciąży nie zmieni :) zobaczymy jak to wszystko się skończy za kilka tygodni..

    natalka189, Summerka lubią tę wiadomość

    80e684ff13.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 25 listopada 2015, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też liczyłam na poród sn u mnie minie 20 miesięcy jednak blizna jest za cienka ma 1mm więc na pewno cc mnie czeka ;/


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 25 listopada 2015, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie mi nikt blizny nie mierzył.. moja doktorka powiedziała że jezeli bardzo chce wiedziec ile mierzy moja blizna to na nastepne usg mam przyjsc z pełnym pęcherzem, mówiła też,ze teraz blizny raczej się nie mierzy bo usg nie daje dokładnego pomiaru i że tak naprawde czy blizna jest w dobrym stanie ocenia się dopiero po otwarciu powłok brzusznych. Moze skonsultuj się jeszcze z innym lekarzem? jak widac co szpital to panują różne zasady. Może po zmierzeniu mojej blizny tez się dowiem ze nie ma co ryzykowac sn.. powiem Ci po 36 tyg :)

    80e684ff13.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2015, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi88 dużo czytałam o VBAC i tylko 0,05% kobietom pęka blizna też jestem za tym żebyś skonsultowala to z innym lekarzem. Bo blizny z usg nie da się do końca wymierzyć :-D daj znać co i jak. U mnie Jeszcze za wcześnie żeby mówić o porodzie ale jeżeli będę mogła będzie VBAC ;-)

    madlenka89 lubi tę wiadomość

  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja wlasnie umowilam sie jutro na usg blizny, ale nie wiem czy nie lepiej isc na normalne, skoro i tak nie da sie tego dokladnie sprawdzic....jak lekarze Wam oceniali stan blizny transwaginalnie?

    madlenka89 lubi tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie badał dopochwowo, ale widzę że lekarze wolą się ubezpieczyć i dlatego mi zalecił cesarkę, bo w razie komplikacji mogłoby być różnie ;/ a pobolewa mnie ta blizna.... mierzy tym wskaźnikiem na monitorze podczas badania usg więc tak trochę na oko ale innej metody nie ma...


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomiar blizny tylko transvag.inny pomiar jest w ogole nie miarodajny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2015, 20:37

  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem jak to jest w końcu z tą blizną jedni mierzą ,drudzy nie.. dzis byłam u położnej która jest przychylna vbac i powiedziała ,ze lepiej zmierzyć jednak tą blizne , kurcze ja juz się nastawiłam chociaz na próbę porodu sn jak mi wyjdzie na kolejnym usg ze faktycznie ta blizna cienka?.. no trudno to mnie potną , nie odczuwam bólu w okolicach blizny mam nadzieję ,że to dobry znak i ze moje małe kobiece marzenie się spełni ;)

    80e684ff13.png
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summerka daj znac jak po wizycie

    80e684ff13.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Mni wiec lekarz powiedział, ze teraz nue zobaczy blizny, bo wszystko juz sie za bardzo porozciągalo i mozna ja ocenić, jak mnid otworzą. Ale poza tym na usg wszystko ok, wiec coz, pozostaje mi czekac i mieć nadzieje, ze boli, bo mała rośnie.

    A i wczoraj Ginka pow., ze jedli blizna sie rozchodzi, to raczej bezbolesnie i bezobjawowo zazwyczaj;(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2015, 20:20

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ