X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Listeria w ciąży :(- pomocy
Odpowiedz

Listeria w ciąży :(- pomocy

Oceń ten wątek:
  • Magda1979 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 25 maja 2022, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blackcurrant wrote:
    Jestem w podobnej sytuacji. Aktualnie jestem w 16 tygodniu ciąży, 2 tygodnie temu przeszłam infekcję grypopodobną (temp. 37.8, bóle mięśni, bóle głowy). Tydzień przed tym zjadłam ser z niepasteryzowanego mleka owczego. Wykonałam badanie na obecność przeciwciał przeciw Listerii monocytogenes, wynik jaki otrzymałam to:
    p/c IgG serotyp 1/2A dodatni
    p/c IgG serotyp 4 B ujemny
    p/c IgM serotyp 1/2A graniczny (+/-)
    p/c IgM serotyp 4 B ujemny
    Robiłam właśnie wczoraj w Krakowie w Alabie badanie PCR z krwi i czekam na wynik.

    To chyba robiłyśmy w tym samym czasie, bo pani była zdziwiona, że dwie pacjentki na raz w jednym dniu :(.

  • Magda1979 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 25 maja 2022, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blackcurrant wrote:
    Któraś z dziewczyn pisała tutaj o dr Niezabitowskiej, która zajmuje się kobietami ciężarnymi. Czy ktokolwiek orientuje się gdzie można Panią Doktor znaleźć. Wiem że w szpitalu zakaźnym w Warszawie już nie pracuje.

    I jeszcze mam pytanie, czy udało się tobie namierzyć doktor Niezabitowską?

    Jak będziesz chciała prywatnie pogadać i się podzielić wiedzą to ja jestem chętna do rozmowy.

    podaje mojego maila:

    [email protected]

  • Ola525 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo proszę o pomoc, jestem w 31tc i przed chwilą odebrałam wyniki badań na listeriozę i bardzo się boję.

    Listeria monocytogenes:

    p/c IgG serotyp 1/2A ujemny
    p/c IgG serotyp 4 B ujemny

    p/c IgM serotyp 1/2A graniczny (+/-)
    p/c IgM serotyp 4 B ujemny

    Czy to możliwe, ze wynik graniczny IgM jest efektem ciąży czy raczej świadczy o świeżym zakażeniu?
    Morfologia, CRP i OB w normie, nie miałam tez w ostatnim czasie żadnych objawów oprócz deklikatnego bólu gardła i mięśni przez ok 3 dni (bez gorączki).
    We wtorek po świętach umówiłam już wizytę u ginekologa oraz badanie Listeria PCR. Czy coś jeszcze warto zbadać?

  • Aania3bb Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Ola525 gdzie robisz pcr?

  • Ola525 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aania3bb wrote:
    @Ola525 gdzie robisz pcr?
    W Alab w Krakowie

  • Aania3bb Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy jest to normalne laboratorium czy przy szpitalu? Mi w Szczecinie nie chcą go zrobić ..

  • Ola525 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aania3bb wrote:
    A czy jest to normalne laboratorium czy przy szpitalu? Mi w Szczecinie nie chcą go zrobić ..
    Zwykle laboratorium. Tez jesteś w ciąży i masz złe wyniki badań w kierunku zakażenia listeria?

  • Aania3bb Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie robiłam badań... Zamierzam zrobić dwa naraz, pcr i przeciwciała. Robiłam jedynie crp i morfologie (jest ok). Miałam epizod, że mogłam zjeść niedopieczona rybę. 3 dni później miałam mdłości i bol brzucha, od tego dnia panikuje... :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2023, 17:46

  • Ola525 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aania3bb wrote:
    Jeszcze nie robiłam badań... Zamierzam zrobić dwa naraz, pcr i przeciwciała. Robiłam jedynie crp i morfologie (jest ok). Miałam epizod, że mogłam zjeść niedopieczona rybę. 3 dni później miałam mdłości i bol brzucha, od tego dnia panikuje... :(
    U mnie tez nie ma objawów, morfologia i CRP w porządku, ale martwią mnie powyższe wyniki. Miałam konsultację z ginekologiem, który stwierdził, ze nie ma powodów do niepokoju, jednak odetchnę dopiero jak otrzymam wynik PCR

  • Aania3bb Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze to tak czytając ( a czytam już 4 dzień) masz spoko te wyniki. Wynik graniczny tak jak ktoś wcześniej pisał może być wynikiem ciąży po prostu, błędem laboratorium lub pozostałością po starym zakazeniu. Jednak w zupełności Cię rozumiem. Czekam na pobranie krwii jak na szpilkach, a później jeszcze tydzień niepewności... Trzymam kciuki za Twoje wyniki :) z ciekawości czemu robiłaś listerie? Miałas objawy, kontakt czy tak dla siebie zrobiłaś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2023, 19:31

  • Ola525 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 9 kwietnia 2023, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aania3bb wrote:
    Szczerze to tak czytając ( a czytam już 4 dzień) masz spoko te wyniki. Wynik graniczny tak jak ktoś wcześniej pisał może być wynikiem ciąży po prostu, błędem laboratorium lub pozostałością po starym zakazeniu. Jednak w zupełności Cię rozumiem. Czekam na pobranie krwii jak na szpilkach, a później jeszcze tydzień niepewności... Trzymam kciuki za Twoje wyniki :) z ciekawości czemu robiłaś listerie? Miałas objawy, kontakt czy tak dla siebie zrobiłaś?
    Spędziłam sporo czasu w szpitalu, a tam codziennie sałata, szynka, surówki i mnóstwo rzeczy, w których mogły być te bakterie, dlatego chciałam zrobić wynik żeby się uspokoić, ale poki co zestresowałam się jeszcze bardziej

  • Aania3bb Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola525 wrote:
    Spędziłam sporo czasu w szpitalu, a tam codziennie sałata, szynka, surówki i mnóstwo rzeczy, w których mogły być te bakterie, dlatego chciałam zrobić wynik żeby się uspokoić, ale poki co zestresowałam się jeszcze bardziej
    Rozumiem :( ja dzisiaj byłam w laboratorium i nigdzie w zachodniopomorskiem pcr nie robią... Jeśli coś wyjdzie nietakt to czeka mnie wycieczka do Poznania :(mam jeszcze jedno pytanie pierwsze badania na przeciwciala też robiłaś w słabiej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2023, 16:28

  • Ola525 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, badania na przeciwciała zrobiłam w Alab, a dziś test PCR

  • OlaOlaPy Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 1 maja 2023, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Niestety mam pewne obawy, czy w minioną sobotę nie zjadłam niedopieczonego kurczaka z grilla. Chciałam się poradzić, czy jeśli nie wystąpią żadne objawy po 2 dniach jest na razie wszystko ok) , to powinnam się martwić i zgłosić moje wątpliwości lekarzowi prowadzącemu? Czy w Waszej sytuacji zawsze miałyście jakieś objawy?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  • Ola525 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 3 maja 2023, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaOlaPy wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    Niestety mam pewne obawy, czy w minioną sobotę nie zjadłam niedopieczonego kurczaka z grilla. Chciałam się poradzić, czy jeśli nie wystąpią żadne objawy po 2 dniach jest na razie wszystko ok) , to powinnam się martwić i zgłosić moje wątpliwości lekarzowi prowadzącemu? Czy w Waszej sytuacji zawsze miałyście jakieś objawy?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.


    Ja nie miałam żadnych objawów, ale to niestety nie daje pewności, ze nie doszło do zakażenia. W ciąży listerioza może przebiegać zupełnie bez objawów, może być też tak, ze okres inkubacji choroby będzie wynosił do 70 dni (z tego co czytałam w internecie). Moim zdaniem jeśli jest jakiekolwiek ryzyko zakażenia, warto zrobić badania

    OlaOlaPy lubi tę wiadomość

  • OlaOlaPy Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 maja 2023, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola525 wrote:
    Ja nie miałam żadnych objawów, ale to niestety nie daje pewności, ze nie doszło do zakażenia. W ciąży listerioza może przebiegać zupełnie bez objawów, może być też tak, ze okres inkubacji choroby będzie wynosił do 70 dni (z tego co czytałam w internecie). Moim zdaniem jeśli jest jakiekolwiek ryzyko zakażenia, warto zrobić badania

    Ola525 i jak wyniki PCR?
    Ja skonsultuję moje wątpliwości z lekarzem.

  • mamusiaolusia91 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 9 maja 2023, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Odświeżam temat... OlaOlaPy jak wyszedł Ci wynik pcr? Konsultowałaś z lekarzem?

  • OlaOlaPy Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 15 maja 2023, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testu PRC nie robiłam, koleżanka Ola525 go wykonywała. W każdym razie rozmawiałam z lekarzem prowadzącym i ld razu mnie uspokoił, że listeria jest aktualnie bardzo rzadką chorobą, a mięso jest aktualnie przetwarzane w wysoce sterylnych warunkach, dlatego nie widzi sensu, jeśli nie miałam żadnych objawów, abym wykonywała badania lub się tematem stresowała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2023, 22:24

  • Mama Zuzi 👼 Przyjaciółka
    Postów: 62 31

    Wysłany: 13 lipca 2023, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chciałabym odświeżyć temat.. może znajdzie się ktoś kto będzie umiał mi podpowiedzieć.
    W maju straciłam ciążę w 32 tc..córeczka urodziła się martwa z powodu uduszenia pępowiną w brzuszku. Następnie będąc jeszcze w szpitalu z posiewów wyszła u mnie listerioza. Przez 2 tygodnie byłam leczona dożylne ampicylina (co 4 h) i gentametyna.
    Po wyjściu ze szpitala crp w normie, morfologia również.
    Jako że za ok 3 miesiące chcemy zacząć starania o kolejne dziecko, moja ginekolog poleciła udać się do zakaznika aby skonsultować temat przebytej listeriozy. Niestety niemal nikt nie chce się podjąć tego tematu..
    Czy macie jakieś doświadczenia z przebytą chorobą i późniejszym zajściem w ciążę?

    Zastanawiam się czy jest sposób aby jednoznacznie sprawdzić czy zakazenie było przebyte w przeszłości, ale wyleczone i nie stanowi zagrożenia dla przyszłej ciąży...

    Zuzia👼 -06.05.2023 r. (32 tc)

    "I nagle niebo wygląda zupełnie inaczej- kiedy wiesz, że masz tam swoje dziecko"
  • MHope Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 20 listopada 2023, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aania3bb wrote:
    Rozumiem :( ja dzisiaj byłam w laboratorium i nigdzie w zachodniopomorskiem pcr nie robią... Jeśli coś wyjdzie nietakt to czeka mnie wycieczka do Poznania :(mam jeszcze jedno pytanie pierwsze badania na przeciwciala też robiłaś w słabiej?
    Dzień dobry, przede wszystkim mam pytanie do Aani 3bb ( to samo województwo), ale także do innych, które tu pisały, jak skończyły się Wasze historie? Mam podobny problem, jestem w 26 tygodniu ciąży i od dwóch dni nudności. Myślę, że mogłam zjeść śmietanę z mleka niepasteryzowanego.
    Mam nadzieję, że jakaś odpowiedź się pojawi :)
    Pozdrawiam serdecznie

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ