X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje krwiak zorganizowany a lot samolotem
Odpowiedz

krwiak zorganizowany a lot samolotem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam straszny dylemat. Miałam krwawienie w 8 tyg ciąży - miesiąc temu. Zgiagnozowano krwiaka dość dużego 5 na 4 cm. Potem było długo długo plamienie. Krwiak nad szyjką więc się oczyszczał, od paru dni nie mam plamienia. W obrazie usg w zasadzie jest jeszcze niewielki ale zorganizowany. Od dawna mam kupiony bilet na samolot do Holandii na czwartek. Początkowo myślałam że szans nie ma żeby lecieć ale teraz jestem od 2 tyg na chodzie. Lekarza prowadzącego zmieniłam. Stwierdził że daje zielone światło, ale parę dni temu robiłam usg genetyczne i tego lekarza też zapytałam i on z kolei odradził lot. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loty w pierwszym trymestrze są kontrowersyjnym tematem, zadania są mocno podzielone wśród lekarzy jeśli chodzi o zdrowe ciąże, jednak na pewno są odradzane w ciążach zagrożonych, do których niewątpliwie Twoja ciąża należy, ze względu na rozległego krwiaka. To, że nie plamisz może oznacza, że krwiak przysycha, ale skąd wiesz czy zmiana ciśnień w samolocie nie aktywuje krwiaka? Masz 50:50. Pytanie czy ten lot jest warty ryzyka? To już musisz sobie sama odpowiedzieć. Jeśli pojawienie się w Holandii jest ważne to może, dla bezpieczeństwa, zmień środek transportu na pociąg lub samochód?

    aria40 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to jest fakt, że co mi z takiego wyjazdu, jeśli plamienie lub krwawienie by się nasiliło, to umierałabym ze strachu, a żaden lekarz gwarancji mi nie da. To miał być wyjazd turystyczny, raczej sobie go faktycznie odpuszczę. Dzięki Leira.

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym też w takiej sytuacji nie wsiadala do samolotu ale może autem? Z wro to jakieś 9-10 h nie tak tragicznie. A wiem ze w holandii bardzo slabo podchodzą do wczesnych ciąż, mimo ze juz skinczylas 12 tc mogliby sie wcale nie przejąć i nie ratowac dziecka w razie potrzeby :/

  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bym nie leciała, zbyt duże ryzyko.

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście odrzucilam wszelką pokusę. Nie lecę. Klarunia u Ciebie czwarta córcia w drodze? To tak jak u mnie

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 05:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria gratulacje:), nieźle wyspecjalizowane jesteśmy:) :) :). I czy dobrxz się domyślam że też 40 na karku:)
    PS. Ja też uwielbiam podróżować i wiem, że pewnie z żalem się rozstajesz z myślą o locie, ale poczekaj sobie kilka tygodni i nadrobisz. My już mamy wykupiony lot na początek października jak Malutka będzie miała 3 miesiące bo też nie możemy na miejscu wysiedziec :) Powodzenia!!!!!

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żal trochę bo Holandia to mój ulubiony kraj , bilety przepada trudno, wczoraj miałam nerwową sytuację i zaplamiłam bolał mnie brzuch. Poza tym przeziebilam się okrutnie. W tym roku skończę 42, moje córki mają 15 12 i 6.

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ