X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Krwiak w macicy a karmienie piersią
Odpowiedz

Krwiak w macicy a karmienie piersią

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agaga91 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 19 lipca 2018, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, proszę o porady kobiety które być może były w podobnej sytuacji. Jestem w 7 tygodniu ciąży i lekarz wykrył u mnie małego krwiaka. Zalecił mi luteinę i natychmiastowe odstawienie starszego dziecka od piersi. Jednak moja ginekolog jest bardzo negatywnie nastawiona do karmienia piersią w ciąży w ogóle więc nie jestem pewna czy mogę jej zaufać, tym bardziej że moje dziecko bardzo potrzebuje piersi do zasypiania i przynajmniej te 2-3 razy na dobę chciałabym jeszcze karmić. Czy kp jest rzeczywiście tak kategorycznie zabronione?

    Agaga91
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są dziewczyny, które karmią w ciąży i w niczym to nie przeszkadza

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 19 lipca 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmić w ciąży jak najbardziej można. Tu masz wiarygodne artykuły na ten temat:
    https://mamaginekolog.pl/karmienie-piersia-a-kolejne-ciaze/
    https://www.hafija.pl/2017/06/karmienie-piersia-i-ciaza-najnowsza-analiza.html

    Natomiast nie wiem nic o krwiakach i czy to jakkolwiek zmienia sytuację.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Agaga91 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 19 lipca 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam te strony, dziękuję za odpowiedzi dziewczyny. Mnie trapi jednak kwestia tego krwiaka. Dostałam luteinę "na podtrzymanie ciąży" czyli ciąża jest zagrożona. Chciałabym jednak poczytać jak to jest w praktyce. Czy są jakieś mamy które ograniczyły w takiej sytuacji karmienie zamiast całkiem je zakończyć?

    Agaga91
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam krwiaka ale nie karmie, także nie wiem jak to się ma.. A może karmienie wywołuje skurcze i wtedy to jest niebezpieczne przy krwiaku. Ja na krwiaka biorę Luteine, duphaston i nospe

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 19 lipca 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaga, luteina nie oznacza automatycznie, że ciąża jest zagrożona, nie myśl tak, bo się będziesz niepotrzebnie zadręczać! Luteina jest najczęstszym profilaktycznym postępowaniem przy jakichkolwiek problemach, niekoniecznie bardzo poważnych.

    Może skonsultuj się z jakimś innym ginekologiem, może z jakimś "młodszej" daty? Jak drugi też Ci powie, że lepiej odstawić dziecko, to będzie Ci łatwiej podjąć tą trudną decyzję.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Agaga91 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 19 lipca 2018, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi!
    Aga9090, dokładnie tak mi powiedziała ginekolog. Chodzi o to żeby zminimalizować ilość skurczów.
    Leticia, chyba tak zrobię, bo chciałabym bardzo utrzymać to karmienie aż do porodu i nie chcę odstawiać dziecka "rutynowo".

    Agaga91
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaga91 wrote:
    Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi!
    Aga9090, dokładnie tak mi powiedziała ginekolog. Chodzi o to żeby zminimalizować ilość skurczów.
    Leticia, chyba tak zrobię, bo chciałabym bardzo utrzymać to karmienie aż do porodu i nie chcę odstawiać dziecka "rutynowo".
    No to już chyba wiem o co chodzi :)
    Chyba lepiej odstawić karmienie że względu właśnie na te skurcze, bo przy krwiaku są niebezpieczne i trzeba minimalizować. Krwiak przy skurczach (nawet tych, których nie czujesz) może zacząć się oprożniać i może spowodować poronienie (w najgorszym wypadku) może przemyśl to, bo wydaje bezpieczniej byłoby jednak zrezygnować z karmienia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ