X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Krwiak na macicy a ciaza
Odpowiedz

Krwiak na macicy a ciaza

Oceń ten wątek:
  • Brava Ekspertka
    Postów: 166 178

    Wysłany: 2 września 2013, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zaczelam 10 tc. dowiedzialam sie na usg ze mam krwiaka na macicy....
    dziewczyny ktore tez tak mialayscie-napiszcie jak to sie u was zakonczylo???
    Martwie sie :(

    km5scwa1ghavzzd2.png
    uwo93e3ktb237qer.png
  • aher Autorytet
    Postów: 506 424

    Wysłany: 2 września 2013, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem doświadczona w tej kwestii, ale z tego co czytałam wielokrotnie na forum wiele dziewczyn tego doświadcza, należy się oszczędzać, leżeć, nie dźwigać - krwiaki wchłaniają się, więc spokojnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2013, 14:24

    Brava, Suzy Lee, Gosiakam lubią tę wiadomość

    m3sx3e3ksd1nt9wx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2013, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 6tygodniu ciąży miałam małego krwiaczka, tydzień plamiłam takim brązowym śluzem ( to znak ,akurat był dobry znak bo macica się oczyszczała a krwiak wchłaniał) lekarz zalecił leżenie plackiem 3 tygodnie i 3xduphaston oraz 2xluteina dopochwowo . Po 3 tygodniach już prawie śladu nie było. Mój się wchłonął bez problemu:)

  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 2 września 2013, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znajoma też miała krwiak na macicy i parę miesięcy temu urodziła zdrowego synka :-) nie martw się niepotrzebnie :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2013, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak powyżej... moja kolezanka z pracy miała dwa i urodziła zdrową córkę, a przyjaciółka miala krwiaka pod kosmowka w 8 tc i sie wchlonal

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2013, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak powyżej... moja kolezanka z pracy miała dwa i urodziła zdrową córkę, a przyjaciółka miala krwiaka pod kosmowka w 8 tc i sie wchlonal

  • blueberry Autorytet
    Postów: 2197 3257

    Wysłany: 2 września 2013, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja szwagierka również ma krwiaka, jest w 22 tc i pomimo notorycznych plamień dzieciątko rośnie zdrowo :)

    zfxga33.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2013, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam krwiaka jestem w 11 tyg ciazy nie plamie odpoczywam , za 2 tyg mam badanie prenatalne to bede wiedziala co i jak :))

  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 2 września 2013, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brava wrote:
    Hej, zaczelam 10 tc. dowiedzialam sie na usg ze mam krwiaka na macicy....
    dziewczyny ktore tez tak mialayscie-napiszcie jak to sie u was zakonczylo???
    Martwie sie :(
    Brava a wiesz, gdzie krwiak jest umiejscowiony? bo duzo od tego zależy.

    ja miałam krwiaka i tez plamiłam. jednakże mój krwiak był umiejscowiony po przeciwnej stronie niż dziecko więc mu nie zagrażał. poleżałam plackiem tydzien i na kolejnym usg już krwiaka nie było.

    szczessciara lubi tę wiadomość

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2013, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U
    Ulala wrote:
    Brava a wiesz, gdzie krwiak jest umiejscowiony? bo duzo od tego zależy.

    ja miałam krwiaka i tez plamiłam. jednakże mój krwiak był umiejscowiony po przeciwnej stronie niż dziecko więc mu nie zagrażał. poleżałam plackiem tydzien i na kolejnym usg już krwiaka nie było.

    pamietasz jakiej wielkosci mialas krwiaka?

  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 2 września 2013, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no mój miał kilka cm. i mam zdjecie z usg to wygląda jak 3 worek płodowy a to krwiak. tez strasznie sie bałam,ale mi tłumaczyli, że często kobiety mają krwiaki w ciązy nawet o tym nie wiedząc. uspokoiło mnie to,ze krwiak nie dotykał maluchów- nie był blisko ani nie na worku płodowym- co wtedy stanowi zagrożenie. najgorzej, jak krwiak jest w środku worka, dlatego pytałam się o umiejscowienie. mozna wtedy plamić, krwawić ale to wlasnie z jednej strony dobrze, bo krwiak sie wtedy zazwyczaj oczyszcza i wchłania.

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 25 października 2013, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podnosze..mi też na usg wyszlo cos na kształt krwiaka..lekarz nic nie chciał powiedzieć..zlokalizowany jest po stronie mniej waznej tak powiedzial..dalej mam progesteron ale nic nie mówił o lezeniu 24/h..tylko mam sie oszczędzać..nie krwawie i nie plamie..ale żyje w zawieszeniu i nie umiem cieszyć sie ciążą..

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 20 listopada 2013, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam krwistej na kosmowce tylnej tydz temu mial 1,5 cm. Dostałam dupka 2x1 i miesiąc zwolnienia z zaleceniem leżenia. nie mam plamien. Za 3 tyg wizyta. Dam znać.

    Kalispera lubi tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 listopada 2013, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 tydzien ciazy, wczoraj lekarka wypatrzyla krwiaka pod kosmowka 13x14mm, pwoiedziala,ze sam sie powinien wchlonac i tyle...siedze w domu, mam sie oszczedzac, ale plackiem lezec nie kazala...ponoc w najnowszych badaniach nie jest wskazane lezenie plackiem...pewnie jaki lekarz, taka diagnoza, troche sie zmartwilam, ale dziewczyny pisza, ze sie wchlonie i bedzie ok...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 listopada 2013, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha doczytałam...
    "Zazwyczaj nie ma konieczności całkowicie leżącego trybu życia przy obecności krwiaka, skoro nie występuje krwawienie z dróg rodnych. Każdy przypadek jest jednak indywidualny, dlatego powinna Pani skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym, w kwestii stopnia koniecznego oszczędzania się w obecnej ciąży"

    Ważne jest też jaki to krwiak: ja mam pod kosmówkowy:

    "Krwiak pozakosmówkowy to częste znalezisko w USG w pierwszym trymestrze ciąży (towarzyszy nawet 25 proc. ciąż). Zazwyczaj zmiana ta wchłania się całkowicie do 20 tygodnia ciąży, bez powikłań. "

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Niecierpliwa87 Koleżanka
    Postów: 38 20

    Wysłany: 21 listopada 2013, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja w miniony pt dostałam plamienia w kolorze kawy natychmiast pojechałam na szpital po badaniu nawet kreawilam:-( okazało się że krwiak pękł a miał 2 cm ponad..5 dni w szpitalu krwiak ma 1 cm i mam brudzenia czekoladowa krwia;/ ale dzidzus ma się super..ja mam leżeć

    Czekamy na Ciebie Skarbie już 4 miesiące ;*
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 listopada 2013, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana wiedzialas o krwiaku, czy po prostu od plamien sie zaczelo? Na pewno wszystko bedzie juz dobrze :) !

    Niezapominajka88 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Niecierpliwa87 Koleżanka
    Postów: 38 20

    Wysłany: 21 listopada 2013, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiedziałam:-/ no ale może nie ma tego złego lepiej niech się oproznia już miałby rosnąć:-) buzialki

    Czekamy na Ciebie Skarbie już 4 miesiące ;*
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 listopada 2013, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj ma sie sam ponoć wchlonac bo to taki typ...zobaczymy...licze ze tak sie stanie, nie ma innej opcji! :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Niecierpliwa87 Koleżanka
    Postów: 38 20

    Wysłany: 22 listopada 2013, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napewno:-) będzie ok. A w którym tyg jesteś:*

    Czekamy na Ciebie Skarbie już 4 miesiące ;*
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ