X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Krwiak na macicy a ciaza
Odpowiedz

Krwiak na macicy a ciaza

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 22 listopada 2013, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana zaczynam 7 tydzień...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Trissy84 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 22 listopada 2013, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pojechałam do szpitala z krwawieniem w 7 tyg ciąży i okazało się, że mam krwiaka. Przez tydzień leżałam w szpitalu, później cały czas w domu- brałam duphaston i no-spę 3 razy dziennie. Po 2 tyg krwiak się wchłonął, ale mam zalecenie nadal leżeć cały czas. Aktualnie jestem w 13 tyg ciąży. U mnie dodatkowo płód od samego początku zagnieżdżony jest bardzo nisko, co jest niebezpieczne. Aha zakaz współżycia!

  • Niecierpliwa87 Koleżanka
    Postów: 38 20

    Wysłany: 22 listopada 2013, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem w 14 tygodniu, mi się ciągle opróżnia brudną krwią..ale żygać mi się chce od tego leżenia, ale robie to dla mojego Skarba:) też biore dupka...
    3mam kciuki dziewczyny

    Czekamy na Ciebie Skarbie już 4 miesiące ;*
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 27 listopada 2013, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    jestem w 7 tc, u mnie wczoraj na USG gin wykryła krwiaka a nawet 2, są malutkie, nie powiedziała ile ale dużo mniejsze od pęcherzyka,może parę mm. gin twierdzi, że przez to kosmówka się odkleja, kazała brać luteinę 2x1 dopochwowo na noc ale nie kazała leżeć
    Nie mam też żadnego plamienia, krwiak jest gdzieś blisko szyjki, po drugiej stronie od dzidzi, zastanawia mnie tylko jak to jest z tym leżeniem, kazała się tylko oszczędzać
    Niestety nie zapomniała tez poinformować, że 30 tak wczesnych ciąż ulega poronieniu, nie wiem czy to w związku z tym krwiakiem, czy tylko tak powiedziała

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 27 listopada 2013, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MI też powiedziała, żeby się oszczędzać, ale jakoś z własnej potrzeby zeszły tydzień prawie przeleżałam w łóżku...na pewno się wchłonie i będzie oki!

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 27 listopada 2013, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się staram oszczędzać, ale nie mam jeszcze L4 z pracy, nie chciałabym tez mówić wcześniej bo różnie może być, no chyba, że jak za 2 tyg pójdę na wizytę i zamiast lepiej będzie gorzej to wtedy już chyba będę leżeć, ale mam nadzieje, że będzie ok, a u Ciebie lolka jest poprawa?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 28 listopada 2013, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, jak pisalam teraz bylam na usg u innego lekarza i nic nie zauwazyl, wiec albo sie wchlonal, albo nie jest wazny...

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • ineska Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem obecnie w 15 tyg. Problem zaczął się 2 tyg temu gdy zaczęłam krwawic i wylądowałam w szpitalu. Teraz leżę w domu, biore leki na podtrzymanie ale wciąż krwawię. Lekarz stwierdził bardzo duże odklejenie kosmówki i krwiak na 3 cm. Dziecko rozwija się dobrze jednak krwiak mu zagraża. tracę nadzieje na pozytywny koniec :(.
    Jak to było u was jak długo mozna tak krwawic? czy wy leżałyście plackiem ,czy jakieś spacery po domu sa możliwe? Proszę o pomoc

  • Niecierpliwa87 Koleżanka
    Postów: 38 20

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej witam :-)

    Nie przejmuj się wszystko będzie dobrze :) mam taki sam problem tylko ja miałam krwiaka ponad 4 cm na 2 cm, po tygodniu sie zmniejszył po 1 cm, biore duphaston i ciągle leze, tzn przejde do kuchni do mamy do obok bloku ale ogólnie ciągle odpoczynek. Ja juz odpoczywam miesiac za tydzien kontrola ciagle miałam brudzenia w kolorze ciemnej czekolady. Lekarz powiedzial ze brudzenia sa ok oby nie było żywoczerwonej krwi. Ja już zauważam że prawie nic nie leci, ale początki tez mialam gtakie że dość sporo leciało. W tych tygodniach macica się rozsrta i uciska tego krwiaczka ma prawo. Leżenie to 90 % sukcesu więc głowa do góry nie łam się. Mi lekarz pwoiedział ze w tych tygodniach to zagrozenie krwiakiem jest małe dziecko przerasta krwiaka i nie spotkał sie ze złym zakonczeniem. Ja przeszukałam caly internet i rzeczywiscie one sie wchłaniaja albo opróżniaja. Ja jestem w 17 tygdoniu a probem zaczał się w 13 :) buzka!!!

    Aniqa lubi tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Skarbie już 4 miesiące ;*
  • ineska Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje za słowa otuchy:)

    Niecierpliwa87 lubi tę wiadomość

  • Niecierpliwa87 Koleżanka
    Postów: 38 20

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesko a Ty jakie masz te plamienia.. jakiego koloru jest krew/

    Czekamy na Ciebie Skarbie już 4 miesiące ;*
  • ineska Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 14 grudnia 2013, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    takie brazowe czasami ze strzepkami brazowej krwi, najwiecej jest rano tak jakby po nocy.

  • Niecierpliwa87 Koleżanka
    Postów: 38 20

    Wysłany: 14 grudnia 2013, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To się oproznia:-))) Wkurzajace to jest ale coz, lepiej ze ma którędy spływac:-) u mnie narazie cisza....nic nie kapie i podjechalam w związku z tym po bombki;)

    Czekamy na Ciebie Skarbie już 4 miesiące ;*
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie krwiaczek się wchlonal był 1,5 cm. Duphaston i duuuuzo leżenia , tylko do WC , jeść zrobić i do wyrka :) po 4 tyg od wykrycia śladu nie było, pewno wcześniej juz się wchlonal ale wcześniej wizyta nie była potrzebna.

    A i nospe brałam jak skurcze lub bol podbrzusza był.

    Niecierpliwa87 lubi tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • celia Autorytet
    Postów: 1460 3325

    Wysłany: 18 grudnia 2013, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja też niestety dopisuję się do Was dziewczyny. Jestem w 6 tc.

    Wczoraj na usg lekarz zauważył poza moim maleństwem jeszcze dwa obiekty. Najpierw to się za głowę złapał, bo myślał, że trzy pęcherzyki są ;D
    Ale potem jak się przyjrzał, to są to raczej krwiaki.
    Jeden jest mniejszy nad fasolką, ale drugi, obok jest prawie taki jak pęcherzyk :(

    Dostałam L4 i zalecenie oszczędnego trybu życia. Ja chodzę trochę na dwa fronty: do lekarza z kliniki niepłodności i prywatnie z ubezpieczenia pracowego. No i właśnie jutro idę na usg, więc jeszcze raz wszystko wybadam, na ile te krwiaki zagrażają maleństwu, no i czy trzeba plackiem leżeć.

    Tego leżenia boję się najbardziej, przecież święta :/

    p19ucsqvqom8u4oa.png
    wnid9vvjzm38tk1g.png
  • celia Autorytet
    Postów: 1460 3325

    Wysłany: 18 grudnia 2013, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ineska wrote:
    jestem obecnie w 15 tyg. Problem zaczął się 2 tyg temu gdy zaczęłam krwawic i wylądowałam w szpitalu. Teraz leżę w domu, biore leki na podtrzymanie ale wciąż krwawię. Lekarz stwierdził bardzo duże odklejenie kosmówki i krwiak na 3 cm. Dziecko rozwija się dobrze jednak krwiak mu zagraża. tracę nadzieje na pozytywny koniec :(.
    Jak to było u was jak długo mozna tak krwawic? czy wy leżałyście plackiem ,czy jakieś spacery po domu sa możliwe? Proszę o pomoc

    Inesko no i jak u Ciebie, leżysz tak rzeczywiście rygorystycznie? Czy chodzisz czasem np po zakupy, do znajomych?

    Dopiszę jeszcze, że biorę 2x dupka + 2x luteinę dopochwowo, tak przemiennie po jednym co 6h.

    p19ucsqvqom8u4oa.png
    wnid9vvjzm38tk1g.png
  • olitka Ekspertka
    Postów: 204 145

    Wysłany: 18 grudnia 2013, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, co prawda nie jestem w ciąży ( obecnie staramy się o drugie dziecko) ale w pierwszej ciąży miałam ten sam problem co Wy.
    W piątym tygodniu lekarz wykrył dwa wielkie krwiaki, dał luteine i kazał się oszczędzać, niestety potem wystąpiły krwawienia - myślałam, że już po wszystkim.... lekarze nie dawali dużych szans...epizody krwawienia występowały do 15 tygodnia a potem krwiaki zniknęły...minęły dwa lata a ja siedzę teraz przy kompie, piszę do was na forum a na moich kolanach siedzi sobie taki 20 miesięczny szkrab i woła "mama! am!" :) Także bądźcie dobrej myśli!! Wszystko będzie dobrze:)

    lolka83, celia, AgnieszkaM, madziad, Olcia900 lubią tę wiadomość

    f2w39n7304tem5zg.png

    dqprx1hpbjoqfhgk.png
  • ineska Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 19 grudnia 2013, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    celia- ja leże jak najwięcej. Ogólnie siedze na łóżku albo leże. Wstaję tylko do łazienki, czasami do kuchni, a na zewnątrz wychodzę tylko jak jadę do lekarza. trwa to już 3 tygodnie bo tak codziennie plamię. Dziś mam wizytę zobaczę co lekarz powie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2013, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Ja jestem w 7 tygodniu i lekarz zdiagnozował właśnie krwiaka. Mam brać luteinę dwa razy dziennie i się oszczędzać. A gdyby pojawiło się jakieś plamienie, to przerzucić się na duphaston.
    Denerwuję się trochę.
    Czy któraś z Was wie skąd się krwiaki biorą?

    sylfka lubi tę wiadomość

  • Katje Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 26 grudnia 2013, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam Wasze posty i łączę się w niepewności. Jestem w 9 tc. Tydzień temu moja ginekolog wykryła podczas badania USG krwiaka zorganizowanego na ok. 1/2 obwodu jaja płodowego. Dla mnie brzmi to strasznie, jednak pani ginekolog powiedziała, że jeśli będę o siebie dbać to wszystko będzie w porządku. Dostałam zwolnienie z pracy. Nie mam krwawień, ani plamień, biorę Duphaston 3x1 i antybiotyk Duomox. Z racji czasu przedświątecznego nie bardzo mogłam się oszczędzać, ale starałam się. Nie potrafię się do końca cieszyć z faktu, że jestem w ciąży, bo nie wiem jak to się zakończy. 8 stycznia jestem umówiona na wizytę kontrolną..
    Macica jest w czasie ciąży rozpulchniona i mogą zdarzać się pękające naczynka, które to powodują krwiaki.. tak podaje większość forów.

    I love the person I've become,
    because I fought to become Her.
    I'm a believer.
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ