X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Krwiak na macicy a ciaza
Odpowiedz

Krwiak na macicy a ciaza

Oceń ten wątek:
  • Brava Ekspertka
    Postów: 166 178

    Wysłany: 2 września 2013, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zaczelam 10 tc. dowiedzialam sie na usg ze mam krwiaka na macicy....
    dziewczyny ktore tez tak mialayscie-napiszcie jak to sie u was zakonczylo???
    Martwie sie :(

    km5scwa1ghavzzd2.png
    uwo93e3ktb237qer.png
  • aher Autorytet
    Postów: 506 424

    Wysłany: 2 września 2013, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem doświadczona w tej kwestii, ale z tego co czytałam wielokrotnie na forum wiele dziewczyn tego doświadcza, należy się oszczędzać, leżeć, nie dźwigać - krwiaki wchłaniają się, więc spokojnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2013, 14:24

    Brava, Suzy Lee, Gosiakam lubią tę wiadomość

    m3sx3e3ksd1nt9wx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2013, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 6tygodniu ciąży miałam małego krwiaczka, tydzień plamiłam takim brązowym śluzem ( to znak ,akurat był dobry znak bo macica się oczyszczała a krwiak wchłaniał) lekarz zalecił leżenie plackiem 3 tygodnie i 3xduphaston oraz 2xluteina dopochwowo . Po 3 tygodniach już prawie śladu nie było. Mój się wchłonął bez problemu:)

  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 2 września 2013, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znajoma też miała krwiak na macicy i parę miesięcy temu urodziła zdrowego synka :-) nie martw się niepotrzebnie :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2013, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak powyżej... moja kolezanka z pracy miała dwa i urodziła zdrową córkę, a przyjaciółka miala krwiaka pod kosmowka w 8 tc i sie wchlonal

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2013, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak powyżej... moja kolezanka z pracy miała dwa i urodziła zdrową córkę, a przyjaciółka miala krwiaka pod kosmowka w 8 tc i sie wchlonal

  • blueberry Autorytet
    Postów: 2197 3257

    Wysłany: 2 września 2013, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja szwagierka również ma krwiaka, jest w 22 tc i pomimo notorycznych plamień dzieciątko rośnie zdrowo :)

    zfxga33.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2013, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam krwiaka jestem w 11 tyg ciazy nie plamie odpoczywam , za 2 tyg mam badanie prenatalne to bede wiedziala co i jak :))

  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 2 września 2013, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brava wrote:
    Hej, zaczelam 10 tc. dowiedzialam sie na usg ze mam krwiaka na macicy....
    dziewczyny ktore tez tak mialayscie-napiszcie jak to sie u was zakonczylo???
    Martwie sie :(
    Brava a wiesz, gdzie krwiak jest umiejscowiony? bo duzo od tego zależy.

    ja miałam krwiaka i tez plamiłam. jednakże mój krwiak był umiejscowiony po przeciwnej stronie niż dziecko więc mu nie zagrażał. poleżałam plackiem tydzien i na kolejnym usg już krwiaka nie było.

    szczessciara lubi tę wiadomość

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2013, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U
    Ulala wrote:
    Brava a wiesz, gdzie krwiak jest umiejscowiony? bo duzo od tego zależy.

    ja miałam krwiaka i tez plamiłam. jednakże mój krwiak był umiejscowiony po przeciwnej stronie niż dziecko więc mu nie zagrażał. poleżałam plackiem tydzien i na kolejnym usg już krwiaka nie było.

    pamietasz jakiej wielkosci mialas krwiaka?

  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 2 września 2013, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no mój miał kilka cm. i mam zdjecie z usg to wygląda jak 3 worek płodowy a to krwiak. tez strasznie sie bałam,ale mi tłumaczyli, że często kobiety mają krwiaki w ciązy nawet o tym nie wiedząc. uspokoiło mnie to,ze krwiak nie dotykał maluchów- nie był blisko ani nie na worku płodowym- co wtedy stanowi zagrożenie. najgorzej, jak krwiak jest w środku worka, dlatego pytałam się o umiejscowienie. mozna wtedy plamić, krwawić ale to wlasnie z jednej strony dobrze, bo krwiak sie wtedy zazwyczaj oczyszcza i wchłania.

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 25 października 2013, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podnosze..mi też na usg wyszlo cos na kształt krwiaka..lekarz nic nie chciał powiedzieć..zlokalizowany jest po stronie mniej waznej tak powiedzial..dalej mam progesteron ale nic nie mówił o lezeniu 24/h..tylko mam sie oszczędzać..nie krwawie i nie plamie..ale żyje w zawieszeniu i nie umiem cieszyć sie ciążą..

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 20 listopada 2013, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam krwistej na kosmowce tylnej tydz temu mial 1,5 cm. Dostałam dupka 2x1 i miesiąc zwolnienia z zaleceniem leżenia. nie mam plamien. Za 3 tyg wizyta. Dam znać.

    Kalispera lubi tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 listopada 2013, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 tydzien ciazy, wczoraj lekarka wypatrzyla krwiaka pod kosmowka 13x14mm, pwoiedziala,ze sam sie powinien wchlonac i tyle...siedze w domu, mam sie oszczedzac, ale plackiem lezec nie kazala...ponoc w najnowszych badaniach nie jest wskazane lezenie plackiem...pewnie jaki lekarz, taka diagnoza, troche sie zmartwilam, ale dziewczyny pisza, ze sie wchlonie i bedzie ok...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 listopada 2013, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha doczytałam...
    "Zazwyczaj nie ma konieczności całkowicie leżącego trybu życia przy obecności krwiaka, skoro nie występuje krwawienie z dróg rodnych. Każdy przypadek jest jednak indywidualny, dlatego powinna Pani skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym, w kwestii stopnia koniecznego oszczędzania się w obecnej ciąży"

    Ważne jest też jaki to krwiak: ja mam pod kosmówkowy:

    "Krwiak pozakosmówkowy to częste znalezisko w USG w pierwszym trymestrze ciąży (towarzyszy nawet 25 proc. ciąż). Zazwyczaj zmiana ta wchłania się całkowicie do 20 tygodnia ciąży, bez powikłań. "

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Niecierpliwa87 Koleżanka
    Postów: 38 20

    Wysłany: 21 listopada 2013, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja w miniony pt dostałam plamienia w kolorze kawy natychmiast pojechałam na szpital po badaniu nawet kreawilam:-( okazało się że krwiak pękł a miał 2 cm ponad..5 dni w szpitalu krwiak ma 1 cm i mam brudzenia czekoladowa krwia;/ ale dzidzus ma się super..ja mam leżeć

    Czekamy na Ciebie Skarbie już 4 miesiące ;*
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 listopada 2013, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana wiedzialas o krwiaku, czy po prostu od plamien sie zaczelo? Na pewno wszystko bedzie juz dobrze :) !

    Niezapominajka88 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Niecierpliwa87 Koleżanka
    Postów: 38 20

    Wysłany: 21 listopada 2013, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiedziałam:-/ no ale może nie ma tego złego lepiej niech się oproznia już miałby rosnąć:-) buzialki

    Czekamy na Ciebie Skarbie już 4 miesiące ;*
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 listopada 2013, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj ma sie sam ponoć wchlonac bo to taki typ...zobaczymy...licze ze tak sie stanie, nie ma innej opcji! :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Niecierpliwa87 Koleżanka
    Postów: 38 20

    Wysłany: 22 listopada 2013, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napewno:-) będzie ok. A w którym tyg jesteś:*

    Czekamy na Ciebie Skarbie już 4 miesiące ;*
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ