BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Problemy i komplikacje > Krwiak na łożysku w II trymestrze ciąży
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Monika123
Przyjaciółka
Postów: 66
40

Wysłany: 15 lutego 2020, 19:05
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej,

na ostatnim USG okazało się, ze na moim łożysku jest krwiak wielkości ok. 2x3 cm. Lekarz ma nadzieje, ze się wchłonie. Zalecił oszczędny tryb życia.
Czy któraś z Was jest w podobnej sytuacji? Jak sprawa wyglada u Was? :(

j45n7fc.png

Eufooria
Przyjaciółka
Postów: 88
146

Wysłany: 13 marca 2020, 14:37
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej, u mnie wykryto krwiaka około 4 cm. Na szczęście już się wchłonął, ale przez dwa miesiące krwawiłam. Ja trafiłam do szpitala bo obudziłam się w kałuży krwi..

thgfskjotkl8dobq.png

papola
Ekspertka
Postów: 159
310

Wysłany: 25 maja 2020, 10:14
Cytuj | (0) | Zgłoś
Krwiaki w ciąży to niestety moja specjalność.
Pierwszą ciążę straciłam w 9 tc, bo krwiak zrobił się na tyle duży, że wszystko się odkleiło i musiałam przejść zabieg.
Druga ciąża i krwiaki od samego początku wielkości nawet do 10 cm. Do 22 tc ciąży zdarzały się krwawienia, ale cudem udało się wytrwać do końca.
Trzecia ciąża krwiak na krwiaku i ciągłe krwawienia od 10 tc, od 22 tc PROM i wytrwałam tak do 24 tc i musieli wykonać cc, gdyż byłam już w stanie zagrożenia życia ze względu na anemię i silne krwotoki. Mała walczyła, ale po wylewach zmarła w 6 dobie życia. Na etapie tej ciąży podejrzewali zespół antyfosfolipidowy, ze względu na wysokie ddimery włączyli heparynę. Po ciąży i dokładnych badaniach wyszło, że zakrzepicy nie mam i nigdy nie miałam. W badaniach zdrowa, nie znaleźli przyczyny krwiaków.
Czwarta ciąża (aktualnie 14tc) w 5tc dramat, krwiak na krwiaku i miałam czekać na krwawienie tzn. poronienie. Ale mój lekarz bardzo uparty jeszcze terapią eksperymentalną włączył mi leki zwiększające krzepliwość krwi i takim oto cudem na ostatnim badaniu nie było już żadnego „pływającego” krwiaka.
Więc u mnie raczej skaza krwotoczna, albo inny problem który pojawia się tylko w ciąży i tak na prawdę nie da się stwierdzić dlaczego powstają krwiaki, bo przypadków jest wiele i każdy jest inny.
Dopóki nie krwawi i nie odkleja łożyska nie jest aż takim zagrożeniem.

[*] 03.2015 - Aniołek 9tc
<3 01.2017 - Synek
[*] 06.2019 - Córeczka 24tc(cc)
<3 Listopad 2020

Limonka34
Debiutantka
Postów: 13
5

Wysłany: 6 września 2020, 20:50
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej, odnawiam temat, moze ktos jeszcze ma chec dołączyć? W innych wątkach opisywalam swoj przypadek ciągłych niewyjaśnionych plamień od 7tyg. (Obecnie zaczelam 15 tydz.). Od ok.2 tyg brudzenie ustało za to w tym czasie zdarzyło mi się 4 krotnie wyrzucić z siebie sam skrzep(y):| USG wykazało ciut za nisko łożysko i mały krwiak na łożysku 0,5x1,8 cm. Miała ktoras z was podobnie? Zastanawia mnie..czy to moze byc prawdopodobna przyczyna plamień i skrzepów? I jakie byly zalecenia lekarzy? Mieszkam w holandii i tu polozna powiedziala mi ze nie musze lezec caly czas, mam chodzic,normalnie funkcjonowac tylko zeby nie dzwigac. Sprzeczne te zalecenia z tym co piszą w internetach...Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)