X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Krwiak na łożysku w II trymestrze ciąży
Odpowiedz

Krwiak na łożysku w II trymestrze ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Monika123 Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 15 lutego 2020, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    na ostatnim USG okazało się, ze na moim łożysku jest krwiak wielkości ok. 2x3 cm. Lekarz ma nadzieje, ze się wchłonie. Zalecił oszczędny tryb życia.
    Czy któraś z Was jest w podobnej sytuacji? Jak sprawa wyglada u Was? :(

    j45n7fc.png
  • Eufooria Przyjaciółka
    Postów: 88 146

    Wysłany: 13 marca 2020, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie wykryto krwiaka około 4 cm. Na szczęście już się wchłonął, ale przez dwa miesiące krwawiłam. Ja trafiłam do szpitala bo obudziłam się w kałuży krwi..

    thgfskjotkl8dobq.png
  • papola Ekspertka
    Postów: 159 310

    Wysłany: 25 maja 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krwiaki w ciąży to niestety moja specjalność.
    Pierwszą ciążę straciłam w 9 tc, bo krwiak zrobił się na tyle duży, że wszystko się odkleiło i musiałam przejść zabieg.
    Druga ciąża i krwiaki od samego początku wielkości nawet do 10 cm. Do 22 tc ciąży zdarzały się krwawienia, ale cudem udało się wytrwać do końca.
    Trzecia ciąża krwiak na krwiaku i ciągłe krwawienia od 10 tc, od 22 tc PROM i wytrwałam tak do 24 tc i musieli wykonać cc, gdyż byłam już w stanie zagrożenia życia ze względu na anemię i silne krwotoki. Mała walczyła, ale po wylewach zmarła w 6 dobie życia. Na etapie tej ciąży podejrzewali zespół antyfosfolipidowy, ze względu na wysokie ddimery włączyli heparynę. Po ciąży i dokładnych badaniach wyszło, że zakrzepicy nie mam i nigdy nie miałam. W badaniach zdrowa, nie znaleźli przyczyny krwiaków.
    Czwarta ciąża (aktualnie 14tc) w 5tc dramat, krwiak na krwiaku i miałam czekać na krwawienie tzn. poronienie. Ale mój lekarz bardzo uparty jeszcze terapią eksperymentalną włączył mi leki zwiększające krzepliwość krwi i takim oto cudem na ostatnim badaniu nie było już żadnego „pływającego” krwiaka.
    Więc u mnie raczej skaza krwotoczna, albo inny problem który pojawia się tylko w ciąży i tak na prawdę nie da się stwierdzić dlaczego powstają krwiaki, bo przypadków jest wiele i każdy jest inny.
    Dopóki nie krwawi i nie odkleja łożyska nie jest aż takim zagrożeniem.

    [*] 03.2015 - Aniołek 9tc
    <3 01.2017 - Synek
    [*] 06.2019 - Córeczka 24tc(cc)
    <3 Listopad 2020
  • Limonka34 Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 6 września 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, odnawiam temat, moze ktos jeszcze ma chec dołączyć? W innych wątkach opisywalam swoj przypadek ciągłych niewyjaśnionych plamień od 7tyg. (Obecnie zaczelam 15 tydz.). Od ok.2 tyg brudzenie ustało za to w tym czasie zdarzyło mi się 4 krotnie wyrzucić z siebie sam skrzep(y):| USG wykazało ciut za nisko łożysko i mały krwiak na łożysku 0,5x1,8 cm. Miała ktoras z was podobnie? Zastanawia mnie..czy to moze byc prawdopodobna przyczyna plamień i skrzepów? I jakie byly zalecenia lekarzy? Mieszkam w holandii i tu polozna powiedziala mi ze nie musze lezec caly czas, mam chodzic,normalnie funkcjonowac tylko zeby nie dzwigac. Sprzeczne te zalecenia z tym co piszą w internetach...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ