X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Krótka kosc udowa na każdym usg
Odpowiedz

Krótka kosc udowa na każdym usg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Zakladalam juz kiedys podobny watek, ale bylo to dawno temu i myslalam ze sytuacja tylko jednorazowa. Jestem w 29tc i odkad moj lekarz (i inni) dokonuje pomiarów poszczególnych czesci ciala (główka, brzuszek, nozka), czyli od 17tygodnia, za kazdym razem kosc udowa jest mniejsza niz wskazuje dany dzien. Ta roznica zmienia sie od kilku dni do max 2tygodni. Czy któraś z Was tez tak miala? Martwi mnie to, bo wiem ze to jest jakis tam marker np. Zespolu Downa. Wiem, ze poszczególne czesci ciala raz sa mniejsze, raz większe i zawsze sa roznice, no ale u mnie te kosci sa ZAWSZE za małe.

  • Lena8411 Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krasnalowa rozumiem że się martwisz ale co mówią lekarze. Wahania do 2 tyg są w normie. Może maluszek będzie mał. Jakiego wzrostu jesteś Ty i maż?
    Podaj dokładne wymiary z ostatniego usg.

    Lena8411
    Usg I trymestru w normie
    Test podwojny ryzyko niskie
    Nifty wynik prawidłowy
    Usg połówkowe powiększony fałd karkowy NF 6.8
    Echo serca płodu OK
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena8411 wrote:
    Krasnalowa rozumiem że się martwisz ale co mówią lekarze. Wahania do 2 tyg są w normie. Może maluszek będzie mał. Jakiego wzrostu jesteś Ty i maż?
    Podaj dokładne wymiary z ostatniego usg.
    Moj lekarz nie widzi problemu. To tylko ja przezywam.
    Wymiary z wczoraj -28t 5d
    Bpd 7,18 (28,4)
    Hc 26,52 (28,6)
    Ac 23,38 (27,5)
    Fl 5,06 (27,1)
    Waga 1110g
    Niby wiem, ze wahania do 2 tygodni sa norma, no ale kurcze te nogi jeszcze nigdy nie były takie jak powinny.

  • Av Autorytet
    Postów: 711 827

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i pewnie nie będą, bo ma po prostu krótsze. Przecież to nie jest tak, że w momencie porodu wszystkie dzieci mają równa długość nóg. Takie cechy się w populacji rozkładają, jedni mają dłuższe nogi, inni krótsze.

    f2w3ol2adwu1ceje.png
    Leon :)
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez byly zawsze rozbieżności, zawsze brzus największy, spora glowa i krótkie nóżki. Na ostatnim usg w 36tc lekarka tez powiedziała ze nóżki krótkie ale w normie. Maluch urodził sie w 38t1d z waga 3300 i 55cm. Faktycznie nóżki mial dosyć krótkie i chude w porównaniu do korpusu. Przez 3tyg nosil rozmiar 50 bo w 56 sie topil. Dopiero po jakimś miesiącu jak troche urosl to zaczely sie robic bardziej proporcjonalne. Teraz moj synek ma prawie 3mce i jest zdecydowanie proporcjonalny, nóżki normalne, nosi normalny rozmiar spodenek itp. Dodam ze ja mam 150cm a mąż 175 wiec syn gigantem nie bedzie :) Takze nie martw się, jesli wszystko mieści sie w normie to znaczy ze jest ok i tak po prostu rośnie Twoje dziecko.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krasnalowa1 wrote:
    Moj lekarz nie widzi problemu. To tylko ja przezywam.
    Wymiary z wczoraj -28t 5d
    Bpd 7,18 (28,4)
    Hc 26,52 (28,6)
    Ac 23,38 (27,5)
    Fl 5,06 (27,1)
    Waga 1110g
    Niby wiem, ze wahania do 2 tygodni sa norma, no ale kurcze te nogi jeszcze nigdy nie były takie jak powinny.

    Patrząc na te pomiary, myślę że żaden lekarz by się ich nie czepił :) u mnie brzuszek odstawał od długiego czasu, na ostatnich badaniach był ok miesiąca w tył i też nikt nie widział w tym żadnej anomalii :) mała co prawda jeszcze się nie urodziła, więc nie wiem jak będzie wyglądała ale z waga ładnie poszła w końcu do góry (na etapie 29 tygodnia miała tylko ok 1kilograma), ma być do porodu ok 3 kilogramów :)
    Naprawdę nie ma się czym stresować, dzieci są różne i jeszcze nie spotkałam się z sytuacją żeby wymiary odpowiadały idealnie tygodniowi ciąży :) to są tylko wartości szacowane.

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny.mam nadzieje, że niepotrzebnie swiruje. U mnie tez były chwilowe klopoty z wagą. W 26tygodniu wazyla tylko 700gram i juz mialam podejrzenie hipotrofii, a potem ruszyła z waga i w 3 tygodnie przybrala 500g. Wiem, że rozbieżności sa normalne, u mnie tez raz glowka mniejsza, raz wieksza, raz brzuszek do przodu, raz do tylu. Ale te kosci jeszcze nigdy nie odpowiadały tygodniowi ciazy, wyczytałam ze to marker ZD i sie zaczelam martwic.

  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 1 lipca 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krasnalowa, spokojnie :) jeśli masz dobrego lekarza i nie wykrył on żadnych nieprawidłowości na badaniach prenatalnych to najpewniej wszystko jest w porządku :)
    Głowa do góry, niedługo przytulisz swoje zdrowe, piękne maleństwo :)

    l22nsg188x4pwv1x.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ