X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Kość nosowa hipoplastyczna + PAPP-A
Odpowiedz

Kość nosowa hipoplastyczna + PAPP-A

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dobrowianka Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Koleżanki z forum,

    Mam problem który nie pozwala mi w nocy spać. Mianowicie miałam USG w I trymestrze (12+1) robione darmowo w ramach opieki zdrowotnej. Według tego darmowego USG, wszystko wyszło ok (Trisomia 21 1:13579), NT 1.3, CRL 57, serducho 160, nosek obecny.
    Dostaliśmy kontakt do „dobrego” zakładu który robi super USG. Postanowiliśmy skorzystać (z racji tego że jak zapłacimy to będzie lepiej?). Tydzień 13+1. I tu przy wynikach sprawy się skomplikowały. NT 2.0, CRL 67, serducho 155, nosek – brak/hipoplastyczny. Ryzyko skorygowane T21 1:550. Zaraz po tym zostałam „zaoferowana” testami NeoBona/Sanco/Harmony w dobrych cenach. Wstrząśnięci wynikiem postanowiliśmy ochłonąć. Pani zaoferowała wizytę za 3 dni żeby potwierdzić obecność noska i ewentualnie zdecydować o testach.
    Postanowiliśmy wrócić do miejsca gdzie mieliśmy darmowe USG – Pani zaoferowała sprawdzenie po raz kolejny – nosek widoczny, może nie świeci tak mocno ale jest ewidentnie widoczny i zaleciła testy PAPP-A jeśli mamy wątpliwości. Testy PAPP-A wyszły następująco: Beta HCG – 69.96 IU/l, 1.809 MOM, PAPP-A 17.4 IU/I 3.531MOM.
    Wracamy więc na „płatne” USG gdzie oferowano nam testy. Nasze maleństwo nie chciało się obrócić. Po chwili starań słyszymy wiadomość: „w sumie to i tak obojętne bo i tak noska nie było widać, nie rozumiem dlaczego nie chcecie zrobić testów genetycznych”. Z niechęcia wprowadzono wyniki PAPP-A, informując nas że były robione bezsensownie. Ryzyko T21 skorygowane z PAPP-A 1:3965.
    Sami teraz nie wiemy co robić. Chyba się zdecydujemy na test Sanco ale niekoniecznie w tym zakładzie.
    Czy wszystkie wyniki, włącznie z PAPP-A a gorzej ukształtowany nos są niepokojące? Popadamy w paranoję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 18:52

  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje że nie masz się czym martwić. Ryzyko masz baaardzo niskie.
    Mi po teście pappa wzrosło do 1:77, zrobiłam biopsje i dziecko zdrowe :) a stresu było przez te ich wyliczanki.....

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam cholerna pappe w poradni badań prenatalnych na nfz. Uslyszalam hipoplastyczna kość nosowa...i że popsuje to wynik
    Zd 1:109
    Chyba nie muszę pisać co przeżyłam...
    Nifty robilam najszybciej jak się da czyli prosto z wynikiem pedzilam do lekarza który pobrał mi krew...czekalam na wynik ze skierowaniem na amnio...
    Zdrowy chlopak
    I powiedziałam sobie-NIGDY WIECEJ TESTU PODWÓJNEGO !!!

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Dobrowianka Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy hipoplastyczny nos wyszedl na USG? Robilas drugie USG?

    Na jednym moim USG jest, tam gdzie wciskaja mi NIFTY nie wyszedl... Ryzyko niskie ale strach pozostał. W moim przypadku PAPP-A obniżyła ryzyko do 1:4000...

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udaj sie na konsultacje do genetyka. Moge polecic dobrego z Łodzi.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrowianka wrote:
    Witam Koleżanki z forum,

    Mam problem który nie pozwala mi w nocy spać. Mianowicie miałam USG w I trymestrze (12+1) robione darmowo w ramach opieki zdrowotnej. Według tego darmowego USG, wszystko wyszło ok (Trisomia 21 1:13579), NT 1.3, CRL 57, serducho 160, nosek obecny.
    Dostaliśmy kontakt do „dobrego” zakładu który robi super USG. Postanowiliśmy skorzystać (z racji tego że jak zapłacimy to będzie lepiej?). Tydzień 13+1. I tu przy wynikach sprawy się skomplikowały. NT 2.0, CRL 67, serducho 155, nosek – brak/hipoplastyczny. Ryzyko skorygowane T21 1:550. Zaraz po tym zostałam „zaoferowana” testami NeoBona/Sanco/Harmony w dobrych cenach. Wstrząśnięci wynikiem postanowiliśmy ochłonąć. Pani zaoferowała wizytę za 3 dni żeby potwierdzić obecność noska i ewentualnie zdecydować o testach.
    Postanowiliśmy wrócić do miejsca gdzie mieliśmy darmowe USG – Pani zaoferowała sprawdzenie po raz kolejny – nosek widoczny, może nie świeci tak mocno ale jest ewidentnie widoczny i zaleciła testy PAPP-A jeśli mamy wątpliwości. Testy PAPP-A wyszły następująco: Beta HCG – 69.96 IU/l, 1.809 MOM, PAPP-A 17.4 IU/I 3.531MOM.
    Wracamy więc na „płatne” USG gdzie oferowano nam testy. Nasze maleństwo nie chciało się obrócić. Po chwili starań słyszymy wiadomość: „w sumie to i tak obojętne bo i tak noska nie było widać, nie rozumiem dlaczego nie chcecie zrobić testów genetycznych”. Z niechęcia wprowadzono wyniki PAPP-A, informując nas że były robione bezsensownie. Ryzyko T21 skorygowane z PAPP-A 1:3965.
    Sami teraz nie wiemy co robić. Chyba się zdecydujemy na test Sanco ale niekoniecznie w tym zakładzie.
    Czy wszystkie wyniki, włącznie z PAPP-A a gorzej ukształtowany nos są niepokojące? Popadamy w paranoję.


    Dla mnie to brzmi jak typowe naciągactwo. Na NFZ wszystko widać, a prywatnie nie widać i lepiej zrobić testy genetyczne za 2000+ pln ;)

    Ja bym udała się na jeszcze jedno USG, do innego lekarza, nie wspominałabym o dwóch poprzednich i zobaczyłabym co ten lekarz powie. Co więcej, poszukałabym też opinii o tym lekarzu z "super sprzętem", czy już ktoś nie miał z nim podobnych przejść ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrowianka wrote:
    Czy hipoplastyczny nos wyszedl na USG? Robilas drugie USG?

    Na jednym moim USG jest, tam gdzie wciskaja mi NIFTY nie wyszedl... Ryzyko niskie ale strach pozostał. W moim przypadku PAPP-A obniżyła ryzyko do 1:4000...


    PO NIEFAJNYCH PRZEZYCIACH WAZNE USG ROBIE 2X-u innych lekarzy, na róznych sprzetach
    test podwójny na nfz robiłam w sumie w dwóch ciazach
    juz przed testem podwójnym robiłam prywatnie usg i lekarz stwierdził, ze wszystko wyglada w porzadku...
    potem była własnie ta nieszczesna poradnia-po tym usg byłam jednym wielkim kłebkiem nerwów...lekarka od razu powiedziała ze wynik testu podwójnego wyjdzie zle...
    wyladowałam w szpitalu-krwotok nocy po wizycie w poradni
    i szpital zrobił usg-wz pełnymi pomiarami nie nazywajac genetycznym, by nie podwazac wniosków "kolezanki"
    tez było OK
    bo ogólnie mi powiedziano, ze na tym etapie nie wazne jaka kosc nosowa jest-wazne ze jest...
    nikt jednak nie proponował nifty-ta nasza poradnia nawet amnio nie wykonuje wiec z ich strony nie padła jakakolwiek propozycja, miał to zrobic prowadzacy ginekolog...po tym totalnym zignorowaniu ze złym wynikiem w rece obiecałam sobie ze nigdy wiecej do nich nie trafie. Wykonałam kilka telefonów i jechałam do innej miejscowosci zrobic nifty(normalnie kazali wczesniej sie umawiac a pierwszy termin przepadł przez mój pobyt w szpitalu)
    ordynator w pewnym szpitalu powiatowym pobral krew, spisał wynik usg genetycznego z poradni i jeszcze przy mnie kurier odebrał od niego paczuszke z ta próbka
    nie musze chyba pisac ze wynik swietny tego nifty

    to moja historia
    w ciazy wczesniejszej wynik skorygowany był podobny do twojego-i byłam po prostu spokojna
    w tej ciazy jedno okreslenie -hipoplastyczna (co było traktowane jako i brak NB) popsuło wszystko-przede wszystkim moja radosc i spokój
    bez nifty byłoby tak pewnie przez cała ciaze
    na twoim miejscu najpierw oparłabym sie na własnych odczuciach-jesli czujesz sie niespokojna, zrób test nipt
    ale ryzyko 1:4000 to dobry wynik
    wiem, ze jesli bedzie mi kiedys dane byc w ciazy, od razu zbieram na test nipt, a unikam testu podwójnego, nawet tego za darmo

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Dobrowianka Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W miejscu gdzie robiono mi USG (gdzie nie wykryto noska) zaoferowano nam uczestnictwo w programie naukowym i po zaoferowania zgód na przetwarzanie danych zniżkę na test NeoBona.

    Jako że nie ufam im (z racji ciągłych nacisków na test) olewamy ich zniżkę i robimy Sanco w miejscu z super opiniami. Podczas rozmowy z Panem który odpowiada za testy genetyczne przedstawiliśmy naszą historię i zasugerował że niekoniecznie będzie ten test potrzebny. Dla świętego spokoju jednak idziemy.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrowianka wrote:
    W miejscu gdzie robiono mi USG (gdzie nie wykryto noska) zaoferowano nam uczestnictwo w programie naukowym i po zaoferowania zgód na przetwarzanie danych zniżkę na test NeoBona.

    Jako że nie ufam im (z racji ciągłych nacisków na test) olewamy ich zniżkę i robimy Sanco w miejscu z super opiniami. Podczas rozmowy z Panem który odpowiada za testy genetyczne przedstawiliśmy naszą historię i zasugerował że niekoniecznie będzie ten test potrzebny. Dla świętego spokoju jednak idziemy.

    Tak czy inaczej naciągnęli Was na test. To jest właśnie marketing strachu. Przerażające.

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Dobrowianka Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sanco potwierdził zdrową dziewczynkę :)

    Eszkilu, Evli lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ