X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Konflikt serologiczny
Odpowiedz

Konflikt serologiczny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Hope&Baby Autorytet
    Postów: 345 166

    Wysłany: 10 maja 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mam pytanie która z Was ma stwierdzony konflikt krwi?
    Ja trafiłam wczoraj do szpitala z plamieniami potem dostałam krwawienia które w nocy ustalo. I dziś mam mieć podany zastrzyk z immunoglobuliny. Miała któras z Was robiony na początku ciąży 6tdz4dz

    02.2019- laparoskopia z elektrokauteryzacją
    03.2019- szczęśliwy cykl ❤
    05.2019- Aniołek [*]👼
    11.07.2019 powrót do walki ✊
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 10 maja 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam. Tez dostalam immunoglobuline

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • Mali84 Autorytet
    Postów: 463 287

    Wysłany: 15 maja 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dostałam zastrzyk już w 7 tygodniu ze względu na plamienia. Ponoć takie są teraz standardy. Kiedyś dawało się dopiero po porodzie.

    03.2018 (*) 8 tydzień
    06.2018 usuwana częściowa przegroda macicy
    3jgxsek2chcyok7s.png
  • Magg37 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 18 maja 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ten zastrzyk jest refundowany czy trzeba wykupić receptę samemu?

    Magg
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 7 lipca 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę czasu minęło, ale może innym się przyda :P

    Zastrzyk z immunoglobuliny jest refundowany, zarówno po porodzie jak i z innych wskazań (krwawienia, poronienie, inwazyjne badania).

    Od 2018 jest też refundowane podanie w III trymestrze zapobiegawczo, ale zwiększone zapotrzebowanie powodowało wstrzymywanie refundacji z powodu braków (trzeba się orientować w swoim regionie).

    Koszt wykupu prywatnie to ok. 300-400 zł. W przypadku braków popularne jest sprowadzanie np. z Czech.

    Zastrzyk jest profilaktyką konfliktu - podaje się go zanim do konfliktu dojdzie, po to żeby go nie było. Konflikt serologiczny (obecne przeciwciała) są już przeciwwskazaniem do podania.

    Zastrzyk z immunoglobuliny ma związek tylko z konfliktem w układzie Rh. Czyli, gdy mama ma Rh- a dziecko Rh+

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Mamaibadania Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 11 października 2021, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka zapraszam na moją nową stronę internetową https://mamaibadania.pl/ na temat konfliktu serologicznego i badań w ciąży.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ