X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Kolatanie serca w ciazy
Odpowiedz

Kolatanie serca w ciazy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka, to u Ciebie inna historia.
    U mnie, tez od 15 roku zyucia byly takie akcje, ale jak pislama wyzej wszystkie badania raczej wykluczyly cos powaznego.
    Bierz te leki jak maja ci pomoc :)
    Ja sie dobrze czuje, wiec ogolnie bym to zostawila ale lekarz zeschizowal, wiec ide do drugiego kardiologa (jego kolegi), zobacze co on powie :)
    Co prawda w ciazy ponoc rozne rzeczy moga sie ujawnic, wiec lepiej dmuchac na zimno. Jak cos ma byc nie tak wole pobrac leki i miec swiety spokoj :)

    Pozdrawiam!

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • o Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 17 maja 2014, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie, ze znalazlam ten watek, tym bardziej, ze lolka 83 jestes na podobnym etapie ciazy jak ja (u mnie 33t0d. Moglabys napisac, czego dowi edzialas sie u tego 2. kardiologa?
    Ja od od 1 ciazy mam problemy z sercem - tachykardia i lekkie nadcisnienie. Terastem w 3 ciazy i do konca 7 miesiaca nie mialam problemow ani z tetnem ani z sercem. Niestety 1,5 tyg temu poczulam to tzw przeskakiwanie serca. Bylam a internisty, dostalam isoptin 40, bo wysluchala dodatkowe skurcze serca. Robilam tez ekg, ale nic nie wykazalo.
    W piatek (wczoraj) bylam u kardiologa, zrobil usg, ktore wykazalo, ze serce zdrowe, tylko znerwicowane . Kazal brac isoptin i magnez z potasem (biore aspargin 3x2 od poczatku ciazy).
    Przez kilka dni mialam spokoj, a dzis serce wariuje :( bardzo mnie to stresuje, choc staram sie nie denerwowac. Przed ciaza bralam bisocard i mialam spokoj. Teraz mam isoptin i zastanawiam sie, czy na jego dzialanie trzeba troche poczekac?
    I jeszcze jedna mysl mi sie nasunela - czy zmiany pogody moga nasilac objawy arytmii? Bo moje serce najbardziej szalalo na poczaktku ubieglego tygodnia, a w srode pogoda sie popsula. Teraz szykuje sie popoprawa i moze moje serce dlatego swiruje? Mialyscie tak?

    piu3xzkri8bwigsu.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda nie jestem w ciąży, ale zamierzam zacząć się starać na początku przyszłego roku, a z moim serduchem nie jest za wesoło.
    Czy któraś z Was zmaga się z dodatkowymi skurczami komorowymi lub nadkomorowymi? Na Holterze wykryło mi 16 dodatkowych pobudzeń, ale już chwilę po badaniu się nasiliły. Dostałam Biosotal (na razie go nie zażywam, bo uznałam, że najpierw trzeba poznać przyczynę i jestem w trakcie badań na tarczycę, a dziś odbieram wyniki jonogramu, morfologii, magnezu itd.). Kardiolog wmawia mi, że to nic groźnego, bo nie mam przy tym ani tachykardii ani omdleń, ale aż żyć się odechciewa... W dodatku powiedział mi, że to się zdecydowanie nasila w ciąży, a stosowanie beta blokerów w ciąży jest niewskazane, więc najpierw za wszelką cenę chcę zwalczyć moją arytmię...
    Echo serca nie wykazało żadnych wad, wypadania płatka, zastawek, zapchanych tętnic, powiększonych komór czy przedsionków... A mam takie napady dodatkowych skurczy, że przez kilka godzin mam je co kilka/kilkanaście sekund :(
    Spotkałyście się już z takim przypadkiem wśród ciężarnych?

    Anoolka lubi tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka 16 pobudzeń może wystąpić u każdej zdrowej osoby...pewnie nerwowa jesteś jak ja i wtedy tak się to odczuwa :(

    Ja w ciąży miałam pierwszy holter w kwietniu, ale zanim mi go zrobili to się zdążyłam dobrze poczuć i nic nie wyszło...chyba tylko dwie arytmie komorowe.
    Teraz w poniedziałek tak już było źle znowu z tym moim kołataniem że nie bawiłam się w kardiologa na nfz tylko zadzwoniłam do prywatnego i pani dr w tym samym dniu założyła mi holter. Dziś odebrałam wynik a tam ponad 1600 pobudzeń nadkomorowych. Zanim poszłam na wizytę to wyczytałam że te nadkomorowe w ciąży są normą i są nie groźne więc odetchnęłam z ulgą :) No ale pomimo tego że źle się czuję z tymi kołataniami to żadnych leków mi nie przepisała bo stwierdziła że nie chce ryzykować, bo w grę wchodziłyby tylko beta blokery bo isoptin nie działa na mnie :P

    Eklerka ja przed ciążą też miałam problemy z kołataniem i dodatkowo z tachykardią a teraz jest o wieeeele gorzej ale to nie znaczy że u Ciebie tak będzie. Mi zostały jeszcze 4 miesiące męki ;) Jedyne pocieszenie to takie że jeśli podczas porodu będzie mi serduszko nawalało to będę mieć cesarkę :)

  • malubesty Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 16 września 2015, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.Jestem w 25 tyg ciązy od około 2 miesięcy prawie codziennie odczuwam skurcz serca taki kopniak,po którym muszę zakasłać lub się otrząsnać robię się czerwona na twarzy i zaraz wpadam w panikę i lęk.Byłam u kardiologa robiłam holtera wyszło 9 pojedynczych przedwczesnych pobudzeń komorowych,reszta ok,robiłam echo serca i wyszła łagodna minimalna niedomykalność mitralna,jednak kardiolog stwierdził,ze to wada kosmetyczna i nic mi nie grozi.Skurcze te najczęściej pojawiają się w trakcie dużego wysiłku, przy zmianie pogody deszczu,wietrze,silnych emocjach,stresie i gdy o tym myślę.Martwię się,ponieważ bardzo mi to utrudnia życie,czy to może być objaw nerwicy,na którą choruję od 5 lat?Zazywam lek beto 25mg od 2 lat,ponieważ miałam zawsze wysoki puls i źle się czułam.Miałam niedobór potasu jednak od miesiąca go uzupełniam,zażywam magnez 3x1 magneB6.Ja nie wiem czy zdołam urodzić sn przy takich dolegliwościach,gdy dopadnie mnie taki skurcz zaraz wpadam w panikę i niepokój

    malubesty
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ