X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Jakie macie sposoby na oszczędzanie
Odpowiedz

Jakie macie sposoby na oszczędzanie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Rozeczka Przyjaciółka
    Postów: 87 29

    Wysłany: 23 marca 2021, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy oszczędzacie na co dzień pieniadze?

    Czy macie jakieś skuteczne patenty jakimi możecie się podzielić?

  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 24 marca 2021, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Znalazłam dobrych specjalistów na NFZ oraz laboratorium. Zapisuję się z wyprzedzeniem i mam spokój. W razie nagłej sytuacji jeżdżę wieczorem na npl lub sor - np z silnym bólem anginowym.
    2. Woda z filtru zamiast butelki, filtry tylko w promocji, w dużym zapasie
    3. Nie farbuje włosów. To nie tylko z oszczędności, ale w ogóle obrzydza mnie ta mysl 🙂
    4. Zmieniłam abonament na taki, który kosztuje 20 zl miesięcznie
    5. Zgarniam kosmetyki za free na lokalnych grupach oddazowych. Od miesięcy kupuje tylko pastę i dezodoranty. Mam uporządkowane pudełko z zapasami.
    6. Żarówki energooszczędne
    7. Wymiana bardzo starej zmywarki na nowoczesna. Po roku mam już o wiele niższy rachunek za wodę i jestem prawie pewna, że to dzięki niej.
    https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-oszczednosciowych/

    Na stronie jest ranking takich kont.
    Jeśli chodzi o zarobki, to część staram się przelewać na konto oszczednościowe od razu po dostaniu wypłaty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2021, 12:56

  • lestaa Autorytet
    Postów: 463 198

    Wysłany: 31 marca 2021, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od dawna oszczędzam pieniądze na różne cele, a także aby mieć jakieś zabezpieczenie.
    Metod oszczędzania jest wiele, zależy czy masz problem z oszczędzaniem, czy raczej nie wiesz jak do tego podejść.
    Mogę podać kilka głównych kategorii:
    1. Media - wydajemy masę na wodę, prąd. Zużywać mniej wody - prysznic częściej zamiast kąpieli, wyłączać wodę jak ma tylko lecieć chociażby 3 sekundy czy przy zmywaniu czy kąpieli. Zmienić syfony na takie, której mniej wody dają, a większe ciśnienie. Wyłączać światło, wyłączać rzeczy z kontaktu, nie zostawiać na standby itd.
    2. Nie kupować nowych rzeczy- szukać alternatyw - wymiana produktów, korzystanie z grup oddażowych na FB/OLX (tzw śmieciarek), albo kupować używane rzeczy.
    3. Interesować się cenami - łatwiej nie przepłacić jak wiemy ile dany produkt powinien kosztować. Można notować wydatki.
    4. Kupować mniej/inaczej - dużo pieniędzy ląduje w koszu, bo kupujemy za dużo i nie zużywamy np. jedzenie, które się psuje, albo nam się nudzi. Kupowanie bardziej ekonomiczne - czasem niektóre produkty są droższe, ale starczają na dłużej niż ich tańsze odpowiedniki, bo np jest większy otwór i więcej wyleci, więc szybciej zużyjemy (szampony, pasty, płyny miceralne/toniki)
    5. Z góry zakładać ile chcemy zaoszczędzić i tyle odłożyć.
    6. Zastanowić się nad zbędnymi wydatkami - czy naprawdę potrzebujemy XYZ rzeczy? Może coś co robimy jakoś regularnie, to korzystać rzadziej?

    To takie główne pomysły, które przychodzą mi do głowy.

    09/09/21 - urodziny długo oczekiwanego synka :)
  • dkdk Koleżanka
    Postów: 90 1

    Wysłany: 27 listopada 2023, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Załamałam się waszymi komentarzami, czy naprawdę wszyscy na grupie mają tak świetną sytuację? cała moja pensja idzie na kredyt, a z drugiej pensji probujemy zyc i utrzymac drugą córkę już studentkę ok 3 tys/mc bo Warszawa. To jest dramat bo z mojej resztki mocno poszarpanej poduszki zostaje coraz mniej a kiedy tam cokolwiek wpłynie z powrotem to nawet nie myślę.

    Zastanawiam się jednak nad załózeniem sobie konta oszczędnościowego. Przeglądam sobie oferty banków z polskim kapitałem

    Gdize polecicie otwarcie konta?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 grudnia 2023, 09:57

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ