X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Jaki prezent z okazji chrztu
Odpowiedz

Jaki prezent z okazji chrztu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Jagnam Przyjaciółka
    Postów: 72 54

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zostanę matką chrzestną. Nie mam pojęcia, co do mnie należy, jakie mam obowiązki? Jaki prezent? Jakie koszty? Jestem zielona. Pomożecie?
    Wrzucajcie proszę wszystkie informacje. Nawet banalne. Jestem zielona. Jaki prezent? Ile kasy? Jakie obowiązki? Co ze spowiedzią? Jakieś kartki, zaświadczenia?
    Chrześniak to chłopiec.

    Annite lubi tę wiadomość

  • kumen Przyjaciółka
    Postów: 94 56

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy czego się od Ciebie jako chrzestnej oczekuje.
    My wybierając chrzestnych nie liczyliśmy na prezenty, niczego nie oczekiwaliśmy. Wybraliśmy bliskie osoby aby córka miała wsparcie w nich w przyszłości.
    Ubranie dla dziecka, świece, szatke kupiliśmy sami. Od chrzestnego córka nie dostała nic, chrzestna tylko zaszalala i kupiła zloty łańcuszek z aniolkiem w pudełku z grawerem...no piękne cudo. Śliczna pamiatka. Ale tak jak mówię, my powiedzieliśmy że nie chcemy żadnych prezentów...no kto jak uważa.
    Odnośnie spowiedzi, zaświadczeń...to tylko chrzestna wzięła że swojej parafii zaświadczenie że przynależy do wspólnoty kościoła. Chrzestny jest aktualnie w trakcie apostazji, także ten:)
    Ale wtedy powiedzieliśmy księdzu że akurat u chrzestnego w parafii nie dają żadnych zaświadczeń do chrztu i było ok. Żadnej spowiedzi nie było.
    Najlepiej jak wprost zapytasz rodziców czego od Ciebie wymagają. W niektórych przekonaniach rodzice oczekują że chrzestna kupi ubranko i szatke, a chrzestny świece i zapłaci za księdza...co dla mnie jest chore...Ale niestety sama znam takie osoby i cieszę się że nie jestem chrzestna u ich dzieci. Roszczeniowi ludzie....mało tego że oczekują extra prezentów na chrzest, to jeszcze później dla dziecka na urodziny,Mikołajki,wigilię,zajączka, dzień dziexka i na każdą wizytę...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2021, 13:23

    ojxeqps6tlwyp5f8.png
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko zależy od Rodziców maleństwa i zwyczajów jakie tam panują. Kiedyś było tak, że po stronie Rodziców chrzestnych był zakup ubranka, potem tylko szatki i świecy itd. A teraz jest bardzo różnie. Zwyczajnie - porozmawiaj z Rodzicami dziecka. Dobrze będzie równiez podarować jakiś prezent pamiątkowy, na przykład tabliczę, ewentualnie coś z biżuterii
    https://www.marko.pl/obrazki-srebrne Jak tutaj
    To ile dasz pieniędzy, zależy od tego, na ile Cię stać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2021, 08:00

    Jagnam lubi tę wiadomość

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wykonuję kartki pamiątki, z recznie formowanymi kwiatami metoda scrapbookingu pakowane w ozdobne pudełko. Jesli jestes zainteresowana zapraszam na priv :)

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ