BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Problemy i komplikacje > Jaki prezent z okazji chrztu
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Jagnam
Przyjaciółka
Postów: 72
54

Wysłany: 13 kwietnia 2021, 12:56
Cytuj | (1) | Zgłoś
Zostanę matką chrzestną. Nie mam pojęcia, co do mnie należy, jakie mam obowiązki? Jaki prezent? Jakie koszty? Jestem zielona. Pomożecie?
Wrzucajcie proszę wszystkie informacje. Nawet banalne. Jestem zielona. Jaki prezent? Ile kasy? Jakie obowiązki? Co ze spowiedzią? Jakieś kartki, zaświadczenia?
Chrześniak to chłopiec.

Annite lubi tę wiadomość


kumen
Przyjaciółka
Postów: 94
56

Wysłany: 13 kwietnia 2021, 13:09
Cytuj | (0) | Zgłoś
Zależy czego się od Ciebie jako chrzestnej oczekuje.
My wybierając chrzestnych nie liczyliśmy na prezenty, niczego nie oczekiwaliśmy. Wybraliśmy bliskie osoby aby córka miała wsparcie w nich w przyszłości.
Ubranie dla dziecka, świece, szatke kupiliśmy sami. Od chrzestnego córka nie dostała nic, chrzestna tylko zaszalala i kupiła zloty łańcuszek z aniolkiem w pudełku z grawerem...no piękne cudo. Śliczna pamiatka. Ale tak jak mówię, my powiedzieliśmy że nie chcemy żadnych prezentów...no kto jak uważa.
Odnośnie spowiedzi, zaświadczeń...to tylko chrzestna wzięła że swojej parafii zaświadczenie że przynależy do wspólnoty kościoła. Chrzestny jest aktualnie w trakcie apostazji, także ten:)
Ale wtedy powiedzieliśmy księdzu że akurat u chrzestnego w parafii nie dają żadnych zaświadczeń do chrztu i było ok. Żadnej spowiedzi nie było.
Najlepiej jak wprost zapytasz rodziców czego od Ciebie wymagają. W niektórych przekonaniach rodzice oczekują że chrzestna kupi ubranko i szatke, a chrzestny świece i zapłaci za księdza...co dla mnie jest chore...Ale niestety sama znam takie osoby i cieszę się że nie jestem chrzestna u ich dzieci. Roszczeniowi ludzie....mało tego że oczekują extra prezentów na chrzest, to jeszcze później dla dziecka na urodziny,Mikołajki,wigilię,zajączka, dzień dziexka i na każdą wizytę...

Wiadomość wyedytowana przez autora 13 kwietnia 2021, 13:23

ojxeqps6tlwyp5f8.png

Annite
Przyjaciółka
Postów: 222
55

Wysłany: 13 kwietnia 2021, 13:37
Cytuj | (1) | Zgłoś
Wszystko zależy od Rodziców maleństwa i zwyczajów jakie tam panują. Kiedyś było tak, że po stronie Rodziców chrzestnych był zakup ubranka, potem tylko szatki i świecy itd. A teraz jest bardzo różnie. Zwyczajnie - porozmawiaj z Rodzicami dziecka. Dobrze będzie równiez podarować jakiś prezent pamiątkowy, na przykład tabliczę, ewentualnie coś z biżuterii
https://www.marko.pl/obrazki-srebrne Jak tutaj
To ile dasz pieniędzy, zależy od tego, na ile Cię stać.

Wiadomość wyedytowana przez autora 19 kwietnia 2021, 08:00

Jagnam lubi tę wiadomość


Agi83
Autorytet
Postów: 1679
1417

Wysłany: 15 kwietnia 2021, 10:50
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja wykonuję kartki pamiątki, z recznie formowanymi kwiatami metoda scrapbookingu pakowane w ozdobne pudełko. Jesli jestes zainteresowana zapraszam na priv :)

W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
mhsvjw4z2unqtihj.png

961ljw4ztzsbu2zj.png


Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)