BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Problemy i komplikacje > Jak przyspieszyć poronienie
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

MOJE
Autorytet
653

Wysłany: 3 lutego, 18:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny nigdy nie myślałam że będę nad takim czymś się zastanawiać. Jest to dla mnie psychicznie cholernie ciężkie. Niestety jednak jak pomyślę o tym że jeśli do środy nie poronie to będę musiała iść na zabieg i wywołuje to u mnie już podwójna depresję. Zaczynają się od trzech dni plamienia brązowe że śluzem ale głównie przy podcieraniu. Na wkładce nic prawie nie zostaje. Miałam już bóle pleców i brzuch z tej lewej strony gdzie jest pecherzyk, ale nic się nie rozkręca. :( W domu jak tylko porobie jakieś intensywne ćwiczenia to boli bardziej ale zaraz przestaje :( nie chce iść na zabieg. Znacie jakiś sposób jak pomóc naturze?
Jest to dla mnie trauma. O dziecko staraliśmy się ponad 4 lata. Zdarzył się cud. Do tego podwójny i skończył się taka trauma :(

Wiadomość wyedytowana przez autora 3 lutego, 18:45

7.02.2019 moje dwa Aniołki :(

AlkaT89
Koleżanka
10

Wysłany: 3 lutego, 22:51
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej. Bardzo mi przykro. Też to przechodziłam , więc wiem co czujesz. Ja tak chodziłam 2 tyg zanim się zaczęło...
Co po USG ? Myślę ,że natura sa wybierze czas. Mi jeden lekarz kazał odrazu się zgłosić do szpitala,ale nie chciałam ,a drugi pozwolił czekać jeszcze trochę bo tłumaczył ,że to ingerencja w szyjkę macicy i poczekać aż samo się zacznie...

MOJE
Autorytet
653

Wysłany: 4 lutego, 13:50
Cytuj | (0) | Zgłoś
U mnie tylko mała krew cały czas.
Ja już kończę 10 tydzień. Boje się że to samo się nie rozkręci. W którym tygodniu udało się u ciebie?

Olalu89
Przyjaciółka
37

Wysłany: 4 lutego, 14:23
Cytuj | (0) | Zgłoś
Moje a dlaczego od razu na zabieg? Zazwyczaj w szpitalu najpierw dają tabletki na poronienie tzn tak u mnie było przynajmniej. Jest to bardziej naturalne niż zabieg. Czas poronienia zależy też od tego jak wysokie miałaś hcg czy brałaś luteinę, u Cb bliźniacza więc pewnie wysoki był i trochę to zajmie... U mnie przy hcg ok 2000 się zaczęło przy drugim poronieniu.

ckaigov3r1slpkpt.png
01.17 Aniołek (*)
11.17 córka Emilka <3 <3 <3
05.18 Aniołek (*)
09.18 Darcia (*) zespół Turnera

Trombofilia- protrombina hetero, mthfr c677t homo, pai-1 4g homo.

inessa
Autorytet
18296

Wysłany: 4 lutego, 14:29
Cytuj | (0) | Zgłoś
MOJE wazne,ze krwawisz bo to oznaka, ze juz organizm zaczal sie oczyszczac a po drugie przy poronieniu nie musisz nie wiem jak mocno krwawic.
Mysle ze USG w srode duzo pokaze i moze nie bedzie potrzebny zabieg. Gdyby jednak okazalo sie ze slabo sie roni na poczatek w szpitalu moga a raczej powinni podac tabletki na wywolanie poronienia dopiero gdy potym nic sie nie ruszy wykonaja zabieg.
Jestem po wielu stratach ale zabiegi mialam 2 w tym jeden po ciazy blizniaczej ciaza byla juz zbyt zaawansowana bo 13 tc.
Wiem ze zabieg to ostatecznosc i nie jest to nic milego ale niestety czasem jest on potrzebny. Ja po zabiegach mialam odczekac gora jeden cykl i moglam sie starac na nowo.
Wspolczuje Ci bardzo i wierze, ze zostaniecie rodzicami <3

Wiadomość wyedytowana przez autora 4 lutego, 14:31

Mama 8 aniołkow i kilka c.biochemicznych oraz Cudu na ziemi synka -IUGR ( ur.w 36 tc -20.06.2016r-wazyl 2040 g) starania od 2012 r. Mam 43/44 lata!
2 Cud-Córka urodzila sie 12.01.2018r.(39 tc i 6 dz. waga 2666 hipotrofia)

Lubieswieczki
Autorytet
425

Wysłany: 4 lutego, 14:33
Cytuj | (0) | Zgłoś
MOJE, w szpitalach zazwyczaj podawane są tabletki na poronienie i czasem one pomagają i wszystko ładnie się oczyszcza bez zabiegu. Dopiero jeśli się okaże że nie oczyścilo się dobrze wtedy robiony jest zabieg. U Ciebie to 10tc i jest blizniacza, wydaje mi się że bez szpitala się nie obejdzie. Ale jest szansa że same tabletki Ci wystarcza a przynajmniej będziesz pod opieką i wierz mi, ten horror szybciej się skończy, niż czekanie...
Nie sądzę aby po przyjęciu do szpitala od razu była decyzja o zabiegu, na pewno spróbują pomóc najpierw tabletkami.

34bw3e3ke6q8j53z.png

MOJE
Autorytet
653

Wysłany: 4 lutego, 15:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Oby udało się po tabletkach. Najbardziej chciałabym uniknąc zabiegu. No i najważniejsze chciałabym mieć już to za sobą. Będzie mi łatwiej emocjonalnie się wykopywać z tego bagna. Brałam do czwartku rana duphaston.

Olalu89
Przyjaciółka
37

Wysłany: 4 lutego, 15:31
Cytuj | (0) | Zgłoś
Nawet jeśli nie rozkręci się samoistne poronienie to i tak w szpitalu najpierw zaproponują Ci tabletki. Mi dużo dały rozmowy z dziewczynami z sali, razem przechodzilysmy poronienie, miałyśmy te same obawy, wspieralysmy się. Choć ja z własnej woli wybrałam zabieg, a one tabletki.

ckaigov3r1slpkpt.png
01.17 Aniołek (*)
11.17 córka Emilka <3 <3 <3
05.18 Aniołek (*)
09.18 Darcia (*) zespół Turnera

Trombofilia- protrombina hetero, mthfr c677t homo, pai-1 4g homo.

_Hope_
Autorytet
4693

Wysłany: 4 lutego, 17:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
MOJE napisała:
U mnie tylko mała krew cały czas.
Ja już kończę 10 tydzień. Boje się że to samo się nie rozkręci. W którym tygodniu udało się u ciebie?
Ja ronilam ciążę w 10tc Ale lekarz mówił że to może potrwać do 2 tygodni zanim się zacznie. Tak Dokładnie było. Generalnie nie leżałam, nie brałam nospy. Starałam się nie zostawać za długo sama w domu i ciągle sprzatalam. Czasem jednak nie chce iść samo. Wtedy warto zacząć od tabletek.

Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
4 Aniołki <3
7u22lqxwok47fi0y.png
"You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."

Daniela
Autorytet
627

Wysłany: 4 lutego, 20:47
Cytuj | (0) | Zgłoś
Moje, bardzo mi przykro :(

Ja na poronienie czekałam ponad dwa tygodnie, ale się udało. Ty jeszcze do niedawna bralas Duphaston, ja od momentu diagnozy poronienia zatrzymanego brałam olej z wiesiolka, nie wiem, czy pomógł, ale udało mi się uniknąć zabiegu i poronilam w domu.

Wypytaj podczas usg dokładnie lekarza. Moja gin potrafiła mi określić po wielkości pęcherzyka zoltkowego, że jeszcze trochę czasu przede mną do poronienia, a potem na kolejnej wizycie zauważyła, że pecherzyk z zarodkiem spłaszcza się i przesuwa do ujścia macicy - od tego momentu po trzech dniach, poprzedzonych plamieniem, poronilam.

Trzymaj się, przytulam.

cd9b3e3k86andzkf.png

Syn 2013
Córka 2015
Mały Ktoś 2018

MOJE
Autorytet
653

Wysłany: 4 lutego, 21:58
Cytuj | (0) | Zgłoś
To myślicie żeby jeszcze zaczekać ? Nie iść do szpitala w środę? Cały czas lekko plamie. Może faktycznie jakoś się rozkręci.

Daniela
Autorytet
627

Wysłany: 4 lutego, 22:12
Cytuj | (0) | Zgłoś
A nie masz możliwości podejścia do lekarza gdzieś?

Ja bym poczekala, ale jednak pod kontrolą. USG by się przydało zrobić.

cd9b3e3k86andzkf.png

Syn 2013
Córka 2015
Mały Ktoś 2018

k878
Autorytet
817

Wysłany: 4 lutego, 22:50
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mi po poronieniu zatrzymanym powiedzieli ze można 4 tygodnie czekać. Byleby nie było gorączki i brzydko pachnącej wydzieliny. Po tygodniu od diagnozy poszłam do szpitala. Dostałam tabletki i w nocy wszystko się samo oczyściło. Przyjmowali mnie do szpitala o 19:00, o 12 następnego dnia wypisali.

To twoja decyzja, ja nie chciałam żeby to się stało w domu, bo chyba musiałabym się z niego wyprowadzić potem. Po tygodniu doszłam do siebie na tyle ze byłam gotowa pójść do szpitala.

Wiadomość wyedytowana przez autora 4 lutego, 22:52

Córeczka 12.2017 <3

0d1y43r8mbsv3w3o.png

Lubieswieczki
Autorytet
425

Wysłany: 5 lutego, 06:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
MOJE dużo zależy od Ciebie jak chcesz aby to przebiegło. Ja od diagnozy już na drugi dzień byłam w szpitalu. Moja psychika chyba by nie wytrzymała tygodnia czy dwóch z myślą że noszę martwe dziecko. Może brzydko to zabrzmi...Ale ja chcialam pozbyć się tego z ciała jak najszybciej, odpocząć psychicznie i działać dalej.
Jeśli chcesz czekać to może idź w środę na usg niech lekarz sprawdzi czy coś się ruszyło.. I wtedy zdecydujesz.
Trzymaj się.

34bw3e3ke6q8j53z.png

Daniela
Autorytet
627

Wysłany: 5 lutego, 08:09
Cytuj | (0) | Zgłoś
Tak, ja też usłyszałam, że około 4 tygodni powinno być bezpiecznie. Udało się po około dwóch, ale regularnie w tym czasie chodzilam do lekarza.

Mnie akurat czas oczekiwania na poronienie był potrzebny. Zdążyłam się pozegnac, w jakimś stopniu pogodzić z tym, co na nastąpić, przygotować psychicznie i ustalić plan działania na "potem".

Mnie bardzo zależało na uniknieciu zabiegu, bo jestem już w takim wieku, że każdy cykl starań jest ważny.

Moje, oby Ci się rozkrecilo po prostu i te wszystkie dylematy przestały być aktualne.

cd9b3e3k86andzkf.png

Syn 2013
Córka 2015
Mały Ktoś 2018

MOJE
Autorytet
653

Wysłany: 5 lutego, 11:51
Cytuj | (0) | Zgłoś
Tak chyba zrobię. Zaczęłam jeszcze trochę . W czwartek będzie tydzień od odstawienia duphastonu. Pójdę do lekarki i dam sobie jeszcze chwilę. Są momenty że myślę że się rozkręci. Jest duzo śluzu z krwia, potem przestaje. I tak na zmianę. Dziękuję za rady dziewczyny . Oba nas to już nigdy nie spotkalo.

Daniela
Autorytet
627

Wysłany: 5 lutego, 21:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
Moje, myślę, że dobrze robisz, dając sobie jeszcze czas.

Jakbyś potrzebowała się wygadac lub szukała wsparcia, zapraszamy na wątek Poronienie-i-co-dalej.

cd9b3e3k86andzkf.png

Syn 2013
Córka 2015
Mały Ktoś 2018

Evli
Autorytet
722

Wysłany: 5 lutego, 22:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny czy tabletki poronne podają w późniejszych tygodniach ciąży czy tylko na początku?

MOJE przykro mi bardzo :(

Wiadomość wyedytowana przez autora 5 lutego, 22:36

34bw9jcgu2hpzu2y.png
Ponad 2 lata starań (31cs)
4 cykl z clo 1x2 + pierwszy z ovitrelle szczęśliwy ♥️

Leira
Autorytet
1125

Wysłany: 5 lutego, 22:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Evli napisała:
Dziewczyny czy tabletki poronne podają w późniejszych tygodniach ciąży czy tylko na początku?

MOJE przykro mi bardzo :(

Do 12/14 tygodnia jeśli się nie mylę.

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Evli
Autorytet
722

Wysłany: 6 lutego, 02:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ah czyli u mnie już za późno.
U mnie Mała odpowiada 14tc czyli jest 3 tyg do tyłu i wód plodowych praktycznie brak.. Dobrze się to nie skończy :(

34bw9jcgu2hpzu2y.png
Ponad 2 lata starań (31cs)
4 cykl z clo 1x2 + pierwszy z ovitrelle szczęśliwy ♥️

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)