X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hypoplastyczna kość nosowa
Odpowiedz

Hypoplastyczna kość nosowa

Oceń ten wątek:
  • Phnappy Autorytet
    Postów: 956 2036

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten temat bardzo mi pomógł - więc piszę dla innych dziewczyn w podobnej sytuacji :*

    Na usg prenatalnym u jednego bliźniaka - kość nosowa nieobecna/hypoplastyczna. Drugie usg potwierdziło.
    Reszta parametrów w normie (NT 2,3 więc też dosyć wysokie, ale w normie); krew wyszła bardzo dobrze.

    Ryzyko dla T21 1:151 dla tego malucha.

    Wynik nifty - PRAWIDŁOWY :)

    Asiaf lubi tę wiadomość

    ckai43r8zmly7il4.png

    staramy się już ponad 2 lata :( - udało się!!
    aktualnie 2 cykl z CLO (pierwszy bez owu) - szczęśliwy podwójnie <3
    Maj 2017 - 13tc (8tc) poronienie zatrzymane :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2018, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie mamy i przyszłe mamy!

    Piszę, bo zdurniałam i szukam po internetach od rana do wieczora informacji nt właśnie długości kości nosowej. Czy któraś z Pań miała podobną sytuację i mogłaby się podzielić doświadczeniem? Otóż moja lekarka po badaniu połówkowym w 19 tyd 3 d stwierdziła, że dzidziuś anatomicznie jest w porządku. Wszelki parametry ok oprócz długości kości nosowej. Określiła dysproporcję między jedną a drugą kością: 2,9 mm i 3,7 mm. Wpisana większa wartość. Mówi, że jak na wiek prenatalny to wartości zdecydowanie za małe i poleciła zrobić test NeoBona, który daje pewność 99,7. Podejmujemy się go w przyszły wtorek, ale jestem póki co zestresowana.

  • Ewelina91 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Kilka dni temu byłam na USG 1 trymestru. 13 tc 1dz. Mam 26 lat, to moja pierwsza ciąża. Wyniki wyszły dobre, poza tym że lekarz stwierdził że u dziecka nie wykształciła się kość nosowa. Następnego dnia postanowiłam skonsultować tę diagnozę z innym lekarzem który potwierdził taki sam wniosek - hypoplastyczna kość nosowa. Dodatkowo lekarka powiedziała że bardzo rzadko zdarza się to u zdrowych dzieci a często (w 80%) brak kości nosowej występuje u dzieci z ZD. Zapytała dodatkowo jaka bedzie nasza decyzja jesli okaże się że dziecko ma ZD.To było dla mnie straszne przeżycie. Poprosiła aby przyjść za 2 tygodnie i sprawdzić co dalej z tą kością nosową się dzieje. Obecnie czekam na wynik testu PAPPA. Nie ukrywam że wypowiedzi z tego wątku podniosły mnie trochę na duchu. Jeśli za 2 tygodnie tj. w 15tc kość nosowa nadal nie będzie widoczna zdecyduję się na aminopunkcję.

    Ewelina91
  • Ewelina91 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 3 października 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chciałabym się z Wami podzielić wynikami amniopunkcji na które czekałam ostatnie 3 tygodnie. Badanie wykazało że kariotyp jest prawidłowy - wykluczyło podwyższone ryzyko ZD oszacowane na podstawie hypoplastycznej kości nosowej i PAPPA (1:220). Mam nadzieję że doda to otuchy osobom, u których również stwierdzono takie ryzyko.

    Ewelina91
  • werjatka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 14 września 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nawet nie wiecie ile otuchy mi dodałyście! <3 Na pierwszych badaniach prenatalnych NT 1.9 kość nosowa obecna, wszystkie parametry w normach a ryzyko trisomii 21 wychodzi 1:484. Panika. Po konsultacji z innym lekarzem ryzyko 1:144840. Różnica ogromna ale ziarno niepokoju zasiane. Na połówkowych stwierdzono hypoplastyczna kość nosowa. Czekam na wynik z krwi. Z tego co wiem po 20 tc wynik wolnego DNA czyli np Nifty wychodzi często sfałszowany. Czekamy na wynik drugiego PAPPA ale udałam się do innego socjalisty z lepszym usg - kość widoczna! Oszaleje do porodu po tych wszystkich wizytach! Po waszych wpisach się trochę uspokoiłam. Mam nadzieje ze Mała będzie zdrowa z zgrabnym noskiem :) Rodzimy w styczniu 2020 <3

  • Nulka06 Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 10 listopada 2019, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też wyszła hypoplastyczna kość nosa. Czekam na wynik badania harmony i chyba zwariuje a to jeszcze prawie 2 tyg ☹️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nullka06 jaki wyszedl Ci wynik harmony?

  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 1 grudnia 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Niestety spotkała mnie bardzo podobna historia. USG genetyczne miałam w środę 12w3d - wszystkie wyniki (w tym test podwójny) ok, poza hipoplastyczną kość nosową. Lekarz powiedział, że kość nosowa jest, ale mniejsza niż być powinna... Do lekarza mam 100% zaufanie, więc nie będę powtarzać badania USG u nikogo innego. W czwartek pobrałam krew na rozszerzoną Panoramę. Czas oczekiwania do 2 tyg., ale podobno wynik jest zazwyczaj wcześniej. Już wariuję, bo od samego początku mam problemy w tej ciąży - poczynając od tego, że było to zapłodnienie in vitro (drugie, bo pierwsze było nieudane), a potem okazało się, że dwa zarodki się zagnieździły, ale tylko u jednego biło serce. Kiedy wydawało się, że wszystko ok z tym jednym zarodkiem zaczęły się ciągłe nawracające krwawienia. Lekarze podejrzewali częściowy zaśniad groniasty, ale na szczęście to też udało się wykluczyć. Kiedy wydawało się, że wszystko w końcu ok, dostałam tą diagnozę o kości nosowej... Początkowo się załamałam, ale Wasze histore dają nadzieję.

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 1 grudnia 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaaaaaaaa wrote:
    Cześć dziewczyny!
    Niestety spotkała mnie bardzo podobna historia. USG genetyczne miałam w środę 12w3d - wszystkie wyniki (w tym test podwójny) ok, poza hipoplastyczną kość nosową. Lekarz powiedział, że kość nosowa jest, ale mniejsza niż być powinna... Do lekarza mam 100% zaufanie, więc nie będę powtarzać badania USG u nikogo innego. W czwartek pobrałam krew na rozszerzoną Panoramę. Czas oczekiwania do 2 tyg., ale podobno wynik jest zazwyczaj wcześniej. Już wariuję, bo od samego początku mam problemy w tej ciąży - poczynając od tego, że było to zapłodnienie in vitro (drugie, bo pierwsze było nieudane), a potem okazało się, że dwa zarodki się zagnieździły, ale tylko u jednego biło serce. Kiedy wydawało się, że wszystko ok z tym jednym zarodkiem zaczęły się ciągłe nawracające krwawienia. Lekarze podejrzewali częściowy zaśniad groniasty, ale na szczęście to też udało się wykluczyć. Kiedy wydawało się, że wszystko w końcu ok, dostałam tą diagnozę o kości nosowej... Początkowo się załamałam, ale Wasze histore dają nadzieję.
    Hej. Trzymam kciuki za dobry wynik i nosek.a tak się zapytam czy robiąc test panorama zglaszalas że ciąża była bliźniacza i jeden zarodek obumarł?

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 1 grudnia 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi - nie dziękuję oczywiście, żeby nie zapeszać...
    Nie zgłaszałam tego, bo obumarcie było na bardzo wczesnym etapie (był tylko pęcherzyk, a zarodek się. Ie wykształcił), a przy rejestrowaniu potrzebują tylko informacji czy jest to ciąża bliźniacza "ongoing".
    To czekanie mnie naprawdę wykończy. Codziennie przeszukuję cały internet, ale poza forami właściwie ciężko znaleźć informacje czy są jakiekolwiek różnice w ryzyku jak kości w ogóle nie ma od ryzyka dla kości słabiej wykształconej...

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 1 grudnia 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama zastanawiałam się czy Ci o tym pisać czy nie... W niektórych testach ciąża bliźniacza która obumarla nawet na bardzo wczesnym etapie jest przeciwwskazaniem do testu że względu na to, że to dna tego obumarlego dziecka nadal się utrzymuje we krwi i może zaburzac wynik. Ale oczywiście różnie testy maja różne metody i różne algorytmy. Więc może jak masz możliwość to zadzwoń i się dopytaj? Ja sama robiłam panoramę i Pani się mnie chyba pytała o to ale już nie pamiętam.

    Jaaaaaaaa lubi tę wiadomość

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 1 grudnia 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    Sama zastanawiałam się czy Ci o tym pisać czy nie... W niektórych testach ciąża bliźniacza która obumarla nawet na bardzo wczesnym etapie jest przeciwwskazaniem do testu że względu na to, że to dna tego obumarlego dziecka nadal się utrzymuje we krwi i może zaburzac wynik. Ale oczywiście różnie testy maja różne metody i różne algorytmy. Więc może jak masz możliwość to zadzwoń i się dopytaj? Ja sama robiłam panoramę i Pani się mnie chyba pytała o to ale już nie pamiętam.
    Super, bardzo dziękuję za informację! Na pewno jutro zadzwonię i dopytam! Wiem, że mój lekarz to konsultował (nawet przy mnie) z innym lekarzem, ale na pewno zrobię to jeszcze raz sama. Bardzo dziękuję raz jeszcze.

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 1 grudnia 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to skoro lekarz to sprawdził to dobrze :) ja to tylko gdzieś w ulotce doczytalam ale w sumie dla swojego spokoju możesz i Ty się dopytać :)

    Jaaaaaaaa lubi tę wiadomość

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 1 grudnia 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    A to skoro lekarz to sprawdził to dobrze :) ja to tylko gdzieś w ulotce doczytalam ale w sumie dla swojego spokoju możesz i Ty się dopytać :)
    Dopytam. I naprawdę dziękuję.

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 1 grudnia 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać czego się dowiesz

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 2 grudnia 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    Daj znać czego się dowiesz
    Dzwoniłam właśnie do przychodni, gdzie miałam pobranie na panoramę i potwierdzili, że to nie jest przeciwwskazanie. Ale na wszelki wypadek napisałam też maila z pytaniem do firmy, która wykonuje badanie z prośbą o kontakt tel. - są w stanach, więc najwcześniej mogę się spodziewać odpowiedzi po południu. Dzięki!

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 2 grudnia 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Np w teście sanco jest napisane na stronie ze nie jest to przeciwwskazanie o ile cisza obumarla przez 8 Tc i minęło 8 tyg od stwierdzenia jej obumarcia. Więc co test to inne zasady. Ale myske że Ty już możesz być o to spokojna bo i lekarz i przychodnia potwierdzili że u nich to nie jest przeciwwskazaniem

    Jaaaaaaaa lubi tę wiadomość

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 2 grudnia 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    Np w teście sanco jest napisane na stronie ze nie jest to przeciwwskazanie o ile cisza obumarla przez 8 Tc i minęło 8 tyg od stwierdzenia jej obumarcia. Więc co test to inne zasady. Ale myske że Ty już możesz być o to spokojna bo i lekarz i przychodnia potwierdzili że u nich to nie jest przeciwwskazaniem
    Może dlatego lekarz zarekomendował panoramę, bo w ofercie klinika ma wszystkie testy. Na stronie panoramy podają, że czas oczekiwania na wynik to 5-6 dni, więc bardzo liczę, że do piątku będzie, bo kolejnego weekendu w niepewności chyba nie zniosę...

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 2 grudnia 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no to może i racja. Ja też robiłam panoramę ta mega rozszerzona i czekałam niestety 10 dni roboczych od drugiego pobrania bo miałam dwa.

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 2 grudnia 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    A no to może i racja. Ja też robiłam panoramę ta mega rozszerzona i czekałam niestety 10 dni roboczych od drugiego pobrania bo miałam dwa.
    I tego się najbardziej boję, że nie wyjdzie za pierwszym razem, albo będę czekać długo... Chociaż wtedy bym chyba jednak prosiła lekarza o amniopunkcję...

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ