X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hypoplastyczna kość nosowa
Odpowiedz

Hypoplastyczna kość nosowa

Oceń ten wątek:
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Mnie np zobaczyła kość w 19 tyg jak wychwyciła szybko buzie i przełączyła na 3 d bo na zwykly,m nie dokonca byla widoczna i tylko patrzyla obecnosc -nie mierzyła.

    Powiem Ci ze w pierwszej ciąży ja wogóle nie miałam mierzonej kośćci nosowej tylko przezierność,przepływy,serduszko.
    A córka tez ma malutki nosek:))
    Dużo lekarzy nie zawsze ja mierzy bo tylko zament wprowadza.

    Jak coś to pisz prywatne wiadomości bo juz dodalam Cie do przyjaciólek:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2016, 07:21

    hopee lubi tę wiadomość

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Sylwia_T_88 Debiutantka
    Postów: 15 6

    Wysłany: 15 maja 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was wszystkie bardzo serdecznie
    Z gory wybaczcie pisownie ale to kwestia klawiatury..

    Mam 27 lat to moja druga ciaza..synek ma 2,5 roku jestem w 12 tc.
    Jestem po dwoch USG u dwoch roznych lekarzy.
    Obaj potwierdzili wynik przeziornosc 5 mm przy CRL 51 mm oraz kosc nosowa niewidoczna..

    Jestem juz po pobraniu krwi na PAPPA czekam na wynik w poniedzialek jestem umowiona na test nifty.

    Blagam czy ktoras z was czytala o takich parametrach i ze wszystko wyszlo ok
    Strasznie sie boje odchodze od zmyslow..pierwszy synek zdrowy w rodzinie zero przypadkow..Czytam i nigdzie nie widzialam jeszcze takiej przeziernosci w polaczeniu z brakiem kosci..

    staram sie miec nadzieje

    ryzyko po samym USG
    Trisomia 21 1-24
    Trisomia 18 1-226
    Trisomia 13 1-2336

    Z gory dziekuje za odpowiedz

    0d1yj44j19r9x6vo.png
    0d1yskjo9am7tfx1.png
  • hopee Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Sylwia, dopiero dziś wyświetlił mi się Twój post.
    dostałaś już wyniki Nifty?
    przekopując internet w poszukiwaniu wiadomości na temat hypoplastycznej kości nosowej, nie natknęłam się na wyniki zbliżone do Twoich - ale mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy.
    sama czekam na poród (jeszcze 3 dni, jeśli Córka nie postanowi wyjść później) i jestem podwójnie zestresowana - bo nie robiłam amnio ani testów :/ mój lekarz powtórzył mi dziś, że mimo wszystkich innych dobrych wyników - całej prawdy i tak dowiadujemy się na porodówce. ......
    jedyne co pozostaje to nadzieja.

    Donek lubi tę wiadomość

    relgh3710rrdl388.png
    'to będzie miłość, jakiej nie miał chyba nikt' :)
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia witaj.
    Ja miałam podobne parametry na usg.
    Mam 29 lat ,druga ciąża ,brak wad genetycznych .
    Usg prenatalne przy papa w 13tydz i 3 dni.
    CRL 73mm
    Brak kości nosowej/hypoplastyczna
    Tętno 102
    DV 2,530
    Przezierność. 4nt
    Dodatkowo obrzęk serduszka i karku oraz za karkiem przy czym synek wtedy byl okrecony pepowina wokół szyji
    Ryzyka skorygowane przy papa i usg
    T21 1:26
    T18. 1:376
    T13 1:2609
    Robiłam amniopunkcje i wyszła prawidlowa.

    U Ciebie tez będzie dobrze-trzymamy mocno kciuki uwierz ze Twoje maleństwo jest zdrowe bo mi to bardzo pomogli przetrwać a lekarze nie dawali szans mojemu synkowi a jednak nie poddaliśmy sie ! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2016, 08:35

    hopee lubi tę wiadomość

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • hopee Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w natłoku zajęć - jakże miłych zajęć bo moja Córeczka od 21 czerwca jest już po tej stronie ;) .... nie miałam czasu napisać, że u nas wszystko GOOD!!!! mamy zdrową Córcię (że cudowną to chyba nie muszę dodawać? ;) ).
    dla wszystkich dziewczyn załamanych wynikiem PAPPA - głowy do góry!! jeśli już zdecydowałyście się na ten test i zasiał on wielki niepokój w Waszych głowach i sercach, zróbcie Nify lub Harmony - dla upewnienia się, że jest OK.
    Hypoplastyczna kość nosowa/test Pappa to była najpotężniejsza lektura nieobowiązkowa jaką przerobiłam w moim życiu w ostatnich miesiącach. jeśli któraś z Was, zaglądających tu wystraszonych, zdesperowanych i potrzebujących wsparcia Przyszłych Mam potrzebuje rozmowy, pocieszenia - piszcie! :) wesprę i przekażę wszelkie pomocne informacje jakie zebrałam z własnego doświadczenia :)
    pozdrawiam! :)

    Agness27 lubi tę wiadomość

    relgh3710rrdl388.png
    'to będzie miłość, jakiej nie miał chyba nikt' :)
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się pochwale ze 9lipca urodził sie Wojtus-ZDROWY silny chłopak!!
    Blok przedsionkowo-komorowy na szczęście po porodzie znikl co Nas bardzo ucieszylo :)
    Maly jest bardzo kochany ale ostatnio daje popalić trochę bo jest bardzo łakomy na cyca i przez co później nalyka sie powietrza i boli brzuszek ale cieszymy sie ze Go mamy-Nasz Maly Wielki Skarb!:)

    Nie lamcie sie tak wynikami badan bo w większości przypadków rodzą sie Zdrowe Dzieci!
    Macie przykład Mojego Synka któremu nie dawali szans po papie i Usg prenatalnym a jednak Bardzo się pomylili i nastraszsli bolescie bo co my przeżyliśmy to na zawsze w pamięci zostanie i nie życzę tego nikomu!

    hopee lubi tę wiadomość

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • hopee Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness - jeszcze raz wielkie gratulacje! Cieszę się razem z Tobą ;)
    miech Wojtuś zdrowo rośnie i omija lekarzy szerokim łukiem!!! ;)

    Agness27 lubi tę wiadomość

    relgh3710rrdl388.png
    'to będzie miłość, jakiej nie miał chyba nikt' :)
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 03:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hopee wrote:
    Agness - jeszcze raz wielkie gratulacje! Cieszę się razem z Tobą ;)
    miech Wojtuś zdrowo rośnie i omija lekarzy szerokim łukiem!!! ;)

    Nie ma sprawy ;)
    Musimy jakos sobie pomagać w tych bardzo trudnych chwilach bo wsparcie jest najważniejsze! :)
    Mi to forum tez bardzo pomoglo i mogłam się swobodnie wyżalić i wyrzucić co boli bo inaczej szli zwariować.

    Ja tez się cieszę ze Wasza Coreczka zdrowa i niech tak juz zostanie ! :)

    hopee lubi tę wiadomość

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Boni89 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 6 września 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was mamusie :) Mam pytanie. Jestem po badaniach prenatalnych, USG genetyczne wyszło dobrze brak tylko kości nosowej lekarz kazał zrobić test PAP-a wyszedł dobrze nawet lepiej jak badanie USG, wszystkie inne wyniki też są dobre. Moje pytanie jest czy kość nosowa pojawi się później? Jestem w 13tyg i 4dn. Pozdrawiam

    Agness27 lubi tę wiadomość

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 7 września 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boni89 wrote:
    Witam Was mamusie :) Mam pytanie. Jestem po badaniach prenatalnych, USG genetyczne wyszło dobrze brak tylko kości nosowej lekarz kazał zrobić test PAP-a wyszedł dobrze nawet lepiej jak badanie USG, wszystkie inne wyniki też są dobre. Moje pytanie jest czy kość nosowa pojawi się później? Jestem w 13tyg i 4dn. Pozdrawiam

    Witaj.
    U mnie tez nie bylo kości nosowej i usg i papa wyszlo nie za dobrze .
    Ale synek urodził sie zdrowiutki i kość bylo widac ok 17-19 tyg i dr wtedy przelaczyla na 3d i bylo woda ze nosek jest malutki -tak samo jak u córki :)
    Będzie dobrze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2016, 09:37

    Boni89 lubi tę wiadomość

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Boni89 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 7 września 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za poscieszenie :)

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 7 września 2016, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boni89 wrote:
    Dziekuje za poscieszenie :)

    U Ciebie wszystkie parametry na usg i pappa wyszly dobrze wiec nie masz co się martwic :).
    Na polowkowych na pewno wszystko się wyjaśni :)

    Boni89 lubi tę wiadomość

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Boni89 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 7 września 2016, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19go września mam wizytę zobaczymy co mi powie lekarz ale już się nie mogę doczekać. Chciałabym żeby już było po wizycie. Mam stres ale jestem pełna nadziei że wszystko będzie dobrze :)

    hopee lubi tę wiadomość

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 8 września 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boni89 wrote:
    19go września mam wizytę zobaczymy co mi powie lekarz ale już się nie mogę doczekać. Chciałabym żeby już było po wizycie. Mam stres ale jestem pełna nadziei że wszystko będzie dobrze :)

    Na pewno będzie :)
    Daj znac :)

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • EMILIAROMANA Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 8 września 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ku pokrzepieniu!!!!!
    Mam 41 lat na USG prenatalnym w 13 tyg. w Bielańskim wyszło: kość nosowa brak/hypoplastyczna reszta parametrów była bez zarzutu.Wykonałam testy Pappa, tak dla spokoju ducha. Co za szok! Co prawda Hcg wyszło w normie ale pappa wyszło 4,750 MoM i dostałam ryzyko trisomii 21 aż 1:5!!!! Poszłam na amniopunkcję w 15 tyg. do Multimed do doc. Węgrzyna. Nadal nie było widocznej kości nosowej na USG i liczyłam się z ZD. Doc był powściągliwy nie rozwodził się czy jest nadzieja na zdrowe dziecko czy nie. Zdecydowałam się na szybki test FISH z tego względu, że byłam na 99% pewna, że muszę szybko przerwać ciążę, gdyż nie zdecydowałabym się na urodzenie dziecka z ZD. Po czterech dniach pojechałam po wynik. Byłam spakowana do szpitala, byłam pewna, że dostanę zły wynik. Dostałam wspaniałą wiadomość: 13,18,21 bez zmian w liczbie chromosomów. Nie mogłam uwierzyć! Dziś odebrałam wynik pełniej amniopunkcji: parwidłowy kariotyp żeński!!!!!!!!!!!!!Dziewczyny,głowa do góry!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2016, 15:26

    hopee lubi tę wiadomość

    EMILIAROMANA
  • Boni89 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 20 września 2016, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Byłam wczoraj na badaniach. Lekarz wszystko mi wytłumaczył nie ma zagrożenia dla dziecka chorobami genetycznymi. Nie mógł sprawdzić czy pojawiła się kość nosowa bo nasz bąbel był tak obrócony że chciał nam tylko pokazać kim będzie no i będziemy mieli synusia :)
    Następne badania na połówkowych za miesiąc i mamy nadzieje ze się dokładnie nam pokaże :)
    Pozdrawiam

    hopee lubi tę wiadomość

  • hopee Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 20 września 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gratuluję EMILIAROMANA! ryzyko 1:5 - masakra!

    patrząc na wpis EMILIAROMANA i Boni89 można wywnioskować, że nagle lekarze przestali czepiać się kości nosowej.
    u mnie na usg prenatalnym lekarz stwierdził, że kość jest nieco za krótka i zamiast powtórzyć usg innego dnia - od razu była propozycja amniopunkcji, lub mega drogiego 'Harmony'. moja gin na każdym usg widziała kość nosową, mówiła że 'świeci z daleka' - ale oczywiście po tym co stwierdzili na genetycznym nie mogła mnie zapewnić, że wszystko będzie ok.
    fajnie dziewczyny, że Wy trafiłyście na bardziej opanowanych lekarzy, którzy nie robią 'wielkiego halo' z małych nosków Waszych dzieciaczków!!! ;-)

    relgh3710rrdl388.png
    'to będzie miłość, jakiej nie miał chyba nikt' :)
  • hopee Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 20 września 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boni89 wrote:
    19go września mam wizytę zobaczymy co mi powie lekarz ale już się nie mogę doczekać. Chciałabym żeby już było po wizycie. Mam stres ale jestem pełna nadziei że wszystko będzie dobrze :)

    będzie dobrze - innej opcji nie bierz pod uwagę!! ;-)

    relgh3710rrdl388.png
    'to będzie miłość, jakiej nie miał chyba nikt' :)
  • Boni89 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 22 września 2016, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimo że nasz dzidziuś nie chciał się obrócić do badania to lekarz i tak kazał obserwować tą kość nosową ale powiedział że jest dobrze :)
    Teraz czekamy na połówkowe na dokładne pomiary naszego synusia :)

  • hopee Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 22 września 2016, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boni89 wrote:
    Mimo że nasz dzidziuś nie chciał się obrócić do badania to lekarz i tak kazał obserwować tą kość nosową ale powiedział że jest dobrze :)
    Teraz czekamy na połówkowe na dokładne pomiary naszego synusia :)

    będzie dobrze ;-)

    relgh3710rrdl388.png
    'to będzie miłość, jakiej nie miał chyba nikt' :)
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ