X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hypoplastyczna kość nosowa
Odpowiedz

Hypoplastyczna kość nosowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Desou a jak u Ciebie w końcu wyszły te badania? Wszystko dobrze się skończyło?

  • Florentine Ekspertka
    Postów: 172 575

    Wysłany: 27 czerwca 2015, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już napisałam - mam nowy nick Florentine :)

    Listopadówka/Wrześniówka 2014r. b95lnsr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2015, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzięki a do samego końca nie widać było u maluszka kosci nosowej czy tylko na początku?

  • Florentine Ekspertka
    Postów: 172 575

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 22tc była ale lekarze mówili, że to nie świadczy o tym, że na pewno dziecko jest zdrowe. Na szczęście jest :)

    Listopadówka/Wrześniówka 2014r. b95lnsr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem to u mnie w 19 tyg wykryli,ze jej nie ma jestem po aminopunkcji I strasznie się boję wyniku. Niby wszystkie parametry są dobre dziecko dobrze sie rozwija tylko ta nieszczęsna kosc nosowa :( to u Ciebie do 22 tyg jej nie widzieli? Dopiero pokazała się w 22 tyg?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2015, 08:02

  • Florentine Ekspertka
    Postów: 172 575

    Wysłany: 1 lipca 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My poszliśmy w 15 tyg ale dziecko nie chciało pokazać się z profilu więc dopiero na następnym badaniu prenatalnym to sprawdziliśmy. Bądź dobrej myśli - to teraz najważniejsze :) chociaż wiem co teraz czujesz i że to niełatwe... :(

    W perspektywie czasu stwierdzam, że nie poszłabym już nigdy na badanie prenatalne - co ma być to będzie bo nic na to nie poradzimy, a czas w którym się okropnie stresowałam mógł zaszkodzić rozwojowi Małej i tego sobie nie wybaczę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2015, 09:19

    hopee lubi tę wiadomość

    Listopadówka/Wrześniówka 2014r. b95lnsr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2015, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za informacje. Ja jeszcze muszę czekać na wyniki aminopunkcji i bardzo się stresuje mam nadzieje, że będzie wszystko wporządku.

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 1 października 2015, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, i jak Wasze wyniki badań? ja wczoraj miałam usg genetyczne i lekarz nie znalazł kości nosowej... NT mam 2,2mm, przepływ krwi dobry, serce dobre, pozostale parametry też... tylko ta kość :( bardzo sie martwię :(( dziś zrobiłam test pappa, jesli wynik tez bedzie niekorzystny to juz nic nie robię, i tak urodze to dziecko :( razem z mężem jestesmy gotowi stawić czoła temu ale jestesmy zalamani :(

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    hej dziewczyny, i jak Wasze wyniki badań? ja wczoraj miałam usg genetyczne i lekarz nie znalazł kości nosowej... NT mam 2,2mm, przepływ krwi dobry, serce dobre, pozostale parametry też... tylko ta kość :( bardzo sie martwię :(( dziś zrobiłam test pappa, jesli wynik tez bedzie niekorzystny to juz nic nie robię, i tak urodze to dziecko :( razem z mężem jestesmy gotowi stawić czoła temu ale jestesmy zalamani :(
    Hm skoro zalozylas ze i tak urodzisz to pappa tez niepotrzebny. Aby mieć prawie 100 procent pewności to test nifty albo harmony. Tylko to drogie. Ale bądź dobrej myśli ; )

  • Domi82 Przyjaciółka
    Postów: 69 46

    Wysłany: 22 października 2015, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie PAPP-A wyniki prawidłowe, inne parametry tez, tylko hypoplastyczna kość nosowa. Jestem po amniopunkcji, wyniki za dwa tygodnie. Amnio miałam w ten poniedziałek. NT miałam na jednym USG 1,7 na innym 2,1. Nikt aktualnie nie ma podobnego problemu? Przeczytałam juz wszystko, co jest w sieci, zazwyczaj hypoplastyczna kość nosowa szła w parze z nieprawidłową przeziernoscią i złymi wynikami PAPP-A, ale historie kończyły sie dobrze. U mnie tylko ta kość, wszystko inne prawidlowe. Najgorsze jest czekanie na wyniki, trzeba być dobrej myśli.

    oar8vfxmmnw6im3i.png
  • hopee Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie,
    cztery dni temu trafiłam na usg prenatalne - wszystkie parametry ok, oprócz długości kości nosowej. Lekarz stwierdził, że odstępstwo od normy niewielkie. Oczywiście test PAPP-A. Następnego dnia wizyta u mojego gin., który stanowczo każe się uspokoić ponieważ miał już przypadki braku kości nosowej na usg, a dzieci rodziły się zdrowe. zrobił mi też usg u siebie, po którym stwierdził że kostka nosowa widoczna, rączki, nóżki, itp. .... poza tym dzieciaczek w ciągłym ruchu co też jest dobrym znakiem.
    wczoraj odebrałam wynik PAPP-A. masakra. teraz jest napisane, 'Kość nosowa: brak / hypoplastyczna'. Zniknęła po 3 dniach od usg? paranoja! czy któraś z Was miała taką sytuację?? Oczywiście pani genetyk poleca amnio - tłumacząc, jakie to bezpieczne i że wszelkie statystki podawane w necie są fałszywe i poronienia po kłuciu zdarzają się "zaledwie" w 0,2% przypadków.
    kończę 13-ty tydzień, więc na kolejne usg jest już za późno (następny tydzień to już przerwy świąteczne).
    totalny chaos :(

    relgh3710rrdl388.png
    'to będzie miłość, jakiej nie miał chyba nikt' :)
  • hopee Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi82 wrote:
    U mnie PAPP-A wyniki prawidłowe, inne parametry tez, tylko hypoplastyczna kość nosowa. Jestem po amniopunkcji, wyniki za dwa tygodnie. Amnio miałam w ten poniedziałek. NT miałam na jednym USG 1,7 na innym 2,1. Nikt aktualnie nie ma podobnego problemu? Przeczytałam juz wszystko, co jest w sieci, zazwyczaj hypoplastyczna kość nosowa szła w parze z nieprawidłową przeziernoscią i złymi wynikami PAPP-A, ale historie kończyły sie dobrze. U mnie tylko ta kość, wszystko inne prawidlowe. Najgorsze jest czekanie na wyniki, trzeba być dobrej myśli.

    Domi82, czy mogę zapytać jaki było wynik amnio?

    macduska lubi tę wiadomość

    relgh3710rrdl388.png
    'to będzie miłość, jakiej nie miał chyba nikt' :)
  • Szerka Debiutantka
    Postów: 8 5

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nie była widoczna kosc nosowa na tym genetycznym usg. Pappa wyszła nieprawidłowa - ryzyko wysokie. Z racji poglądów nie zdecydowałam sie na amniopunkcję ani Nifty . Cała ciaza nerwowa. Bałam sie o to czy moja córeczka zdrowa. Jeden lekarz zmarnował mi cały urok ciazy.... Reszta wyników przeziernosc, przepływy, serduszko prawidłowe. Przekopałam internet na temat kości nosowej u płodów, czytałam tez teksty medyczne. Wiem bardzo duzo o wytycznych dot. Badania kości u płodów. Jestem kilka dni po porodzie i mam zdrowa córeczkę! Dopiero teraz odetchnęłam. Trzymam kciuki za Was .

    hopee, d84 lubią tę wiadomość

  • hopee Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 05:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szerka wrote:
    U mnie nie była widoczna kosc nosowa na tym genetycznym usg. Pappa wyszła nieprawidłowa - ryzyko wysokie. Z racji poglądów nie zdecydowałam sie na amniopunkcję ani Nifty . Cała ciaza nerwowa. Bałam sie o to czy moja córeczka zdrowa. Jeden lekarz zmarnował mi cały urok ciazy.... Reszta wyników przeziernosc, przepływy, serduszko prawidłowe. Przekopałam internet na temat kości nosowej u płodów, czytałam tez teksty medyczne. Wiem bardzo duzo o wytycznych dot. Badania kości u płodów. Jestem kilka dni po porodzie i mam zdrowa córeczkę! Dopiero teraz odetchnęłam. Trzymam kciuki za Was .

    dziękuję Ci za ten wpis Szerka i gratuluję córeczki :)
    ja właśnie jestem na etapie niemal załamania. Napisz mi proszę czy na kolejnych USG mierzyli długość kości nosowej Twojej córeczki czy tylko stwierdzili jej obecność? będę wdzięczna za odpowiedź.

    relgh3710rrdl388.png
    'to będzie miłość, jakiej nie miał chyba nikt' :)
  • Szerka Debiutantka
    Postów: 8 5

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana u mnie na kolejnych usg kosc nosowa była "nie do oceny"- tzn lekarze jej nie widzieli na tyle dobrze by stwierdzić jej długość . W 20 tc byłam na dwóch usg u rożnych lekarzy . Za każdym razem nie mogli zmierzyć jej... Dopiero pózniej po 32 tc juz dobrze widzieli ale wtedy to juz nie ma znaczenia jesli chodzi o podejrzenie wad . Doskonale Cie rozumiem i jedyne co moge doradzić to zrób tak żebyś nie miała zmarnowanej ciazy myślami . Ja wiem ze powinnam zrobic Nifty dla własnego spokoju aby nie zastanawiać sie ....

    hopee lubi tę wiadomość

  • Szerka Debiutantka
    Postów: 8 5

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym to w tym wieku ciazy co piszesz nie mierzy sie kości nosowej tylko stwierdza obecność ... Pomiar dopiero na usg w połowie ciazy. Czy lekarz który Ci mierzył ta kosc posiada certyfikat uprawniający do robienia usg genetycznego ?

    hopee lubi tę wiadomość

  • Domi82 Przyjaciółka
    Postów: 69 46

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno nikt nie pisał w tym wątku.

    Hopee-równo po dwóch tygodniach czekania i strachu odebrałam wynik amniopunkcji z Instytutu Matki i Dziecka na Kasprzaka w Warszawie - zadzwonili, że kariotyp prawidłowy męski 46 XY, nie stwierdzono aberracji chromosomowych.

    Kość nadal krótsza od normy, na USG połówkowym pod koniec listopada wyszła 5,1 mm, wg mojego lekarza powinna mieć 6 mm z hakiem, jak to określił, ale wszystko inne książkowo, wiec taka uroda maluszka.

    Kości juz potem nie mierzą, patrzą na serduszko i inne organy. Wg genetyka, u którego byłam około 30% dzieci ma takie odchylenia od norm, a rodzą sie zupełnie zdrowe.

    Nie martw sie, choć może tak nie napiszę, bo sama przez to przechodziłam i nie da sie nie martwić. Zrób NIFTY, Harmony albo amnio z metoda MLPA- to badanie pod kątem aberracji związanej z brakiem kości- trisomii 21, ale MLPA robią tylko przy okazji amnio, wynik po paru dniach, dodatkowo płatne. Ja zdecydowałam sie na amnio, bo inne badania są przesiewowe jednak, a amnio daje pewność. Genetyk tłumaczył mi poza tym, ze hypoplastyczna kość nosowa to pojedyncza cecha, jeśli cos jest nie tak, najcześciej pojawia sie z innymi markerami wad, sama w sobie jest słabym markerem i tego sie trzymaj! Oni piszą brak/ hypoplastyczna, ja najpierw byłam przerażone, ze tej kości wcale nie ma. Otóż jest, tylko za słabo wykształcona. Wiele dzieciaczków potem nadrabia, poza tym masa ludzi żyje z krótsza kością nosowa i nawet o tym nie wie ( kiedyś nie było takich badań płodu jak teraz). Dawaj znać, co u Ciebie, mocno trzymam kciuki. Nie wiem, skąd esteś, ale w Warszawie w szpitalu bielańskim są specjaliści od amnio, nawet wkłucia i pobrania nie czułam, polecam doktor Dębską, fachowiec jeśli chodzi o amnio. Pisz, w razie czeg osluze rada i wsparciem, bo wiem, co przechodzisz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2015, 08:06

    hopee lubi tę wiadomość

    oar8vfxmmnw6im3i.png
  • Domi82 Przyjaciółka
    Postów: 69 46

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PS. Ja robiłam tylko amnio, MLPA bada pod katem ZD, ale mi polecili tylko amnio.

    Pisz, jakby co, odpowiem na pytania, polecę nazwiska. Tez sie bałam amnio, moja gin powiedziała, ze demonizują ryzyko poronienia i teraz jest naprawdę bardzo, bardzo małe, nie to, co kilka lat temu jeszcze, a daje pewność.

    Mocno wspieram myślami! Skoro inne parametry są prawidłowe, na pewno będzie dobrze, gorzej, gdyby przepływy były nie tak, albo lekarz na USG dopatrzyłby sie innych nieprawidłowości.

    hopee lubi tę wiadomość

    oar8vfxmmnw6im3i.png
  • hopee Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję za te wpisy Domi82 i Szerka! Pomagacie :)
    u mnie lekarz zmierzył kość na usg w 13-stym tygodniu i powiedział, że jest nieco za mała (około milimetra mniej niż ideał). Na wyniku z PAPPA-a był brak/hypoplastyczna - ale jak mi to wczoraj wytłumaczył mój ginekolog to nie oznacza, że jej nie ma. również wczoraj robiłam usg u mojego lekarza - pokazywał mi tą kostkę. dziecko jest ruchliwe, za każdym razem kiedy je oglądam przyjmuje inną pozycję ..... NT na prenatalnym było 1,3 - pozostałe parametry też prawidłowe.
    zastanawiam się nad Harmony ....
    a usg prenatalne robiłam w klinice w Białymstoku. lekarz nieprzyjemny, atmosfera badania tak napięta, parametry podawał pielęgniarce takim tonem, że myślałam iż wszystko jest źle.

    relgh3710rrdl388.png
    'to będzie miłość, jakiej nie miał chyba nikt' :)
  • hopee Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam po krótkiej przerwie.
    Domi82, próbowałam wysłać do Ciebie wiadomość - ale opcja niedostępna :/
    chciałam zapytać czy podczas rozmowy z genetykiem dowiedziałaś się jeszcze jakichś ważnych/ciekawych/pocieszających faktów? z tego co już napisałaś - trafiłaś na odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Ja podczas takiej rozmowy zostałam tylko poinformowana o szacowanym ryzyku i do kiedy najlepiej zdecydować się na amnio .... na którą chyba jednak się nie zdecyduję ...

    relgh3710rrdl388.png
    'to będzie miłość, jakiej nie miał chyba nikt' :)
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ