X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hypoplastyczna kość nosowa
Odpowiedz

Hypoplastyczna kość nosowa

Oceń ten wątek:
  • desou Autorytet
    Postów: 314 529

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Jestem po usg prenatalnym i wyszło, że moje dzieciątko ma brak/hypoplastyczną kość nosową... Zrobili mi PAPP-A i mam czekać 10 dni. Powiedzcie mi, czy to oznacza zespół Downa??? Przezierność karkowa NT wyszła 1,30mm, przepływ w zastawce trójdzielnej prawidłowy. Czy to możliwe przy dobrych wszytskich innych parametrach??? Strasznie się wystraszyłam :(

    Szerka lubi tę wiadomość

  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Desou, brak kości nosowej (albo jej niewidoczność) nie oznacza od razu choroby maleństwa. Znam przynajmniej 3 dziewczyny, u których nie było widać tej kości i dzieciątka są zdrowe. Musisz być dobrej myśli, daj znać po odbiorze wyników!

    polkosia, hopee, agaa87 lubią tę wiadomość

  • Prymaza Przyjaciółka
    Postów: 83 38

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli mogę Cię pocieszyć o u mnie kość była, tylko testy PAPPA wyszły źle i podwyższone było NT. Zdecydowałam się na amniopunkcję i wyszło, że nie ma wady. Zapewne dzidzia będzie mieć maleńki nosek! Głowa do góry!

    hopee lubi tę wiadomość

    w5wqjw4znkysowwr.png
  • Kota Autorytet
    Postów: 452 654

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, poczytaj sobie w temcie amnniopunkcja https://bellybestfriend.pl/forum/problemy-i-komplikacje/amniopunkcja,1635.html tam tez dziewczyny mialy brak kosci nosowej, ale chyba u wszystkich wyszly dobre wyniki amnio i pappa.

    syy2cwa1kqnjs0p4.png
  • Kajaoli Autorytet
    Postów: 1324 1843

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli bedziesz chciala sie zdecydowac na dodatkowe testy to wybierz lepiej test Nifty zamiast amniopunkcji. Daje te sama pewnosc co amniopunkcja, a jest to proste pobranie krwi. Robilam je. Jesli bedziesz miala pytania to pisz smialo.
    Acha dodam, ze tez znam przypadki gdzie nie wykryto kosci nosowej a mimo wszystko wszystko bylo w porzadku. Nie martw sie.

    Nasz kochany Charlie
    2yeelwj.png
    Moje dwa male Aniolki 8.07.2013 (22tc)
    ajwwu6bdp5zi82q8.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, przeżywałam to samo co ty kochana :-) bez obaw :-)

    poczytaj w temacie "amniopunkcja"

    https://bellybestfriend.pl/forum/problemy-i-komplikacje/amniopunkcja,1635.html

    Mój mały też nie miał kości nosowej (hypolastyczna) jestem po amnio i wszystko OK :-)
    W razie czego pytaj :-)


    Tu masz też link do forum w którym założyłam posta (nick mycha1215)
    poczytaj i głowa do góry :-)

    http://forum.gazeta.pl/forum/w,585,149622482,,brak_kosci_nosowej_amniopunkcja_wynik_.html?v=2

    w razie czego pisz i pytaj :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 08:21

    nowatorka, hopee lubią tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • desou Autorytet
    Postów: 314 529

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za słowa otuchy! :)
    Jutro idę prywatnie jeszcze raz na to badanie, zobaczymy czy inny lekarz w innej placówce znajdzie tę kość... Martwi mnie to ale jestem pełna nadzieji, że to po prostu pomyłka lub tak "uroda" mojego dziecka ;)

  • Prymaza Przyjaciółka
    Postów: 83 38

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajaoli, test Nifty fajny ale strasznie drogi i nie refundowany przez NFZ. Dobrze wykonana amniopunkcja, przez dobrego specjalistę jest bardzo bezpieczna. Oczywiście popieram Ciebie i jak najbardziej propaguję ten test.

    Kajaoli lubi tę wiadomość

    w5wqjw4znkysowwr.png
  • Kajaoli Autorytet
    Postów: 1324 1843

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda Prymaza, test jest drogi ale polecam go bo nie zawsze mozna trafic na kompetentnego specjaliste, ktory dobrze wykona amniopunkcje albo jesli nastapi poronienie powiedza, ze przeciez pacjentka zostala poinformowana o ewentualnym ryzyku.. A badanie krwi jest bez ryzyka.
    Jednak doskonale rozumiem, ze nieraz kogs nie stac na takie badanie i wybiera druga opcje.
    I tak najwazniejszy jest wynik - i zycze wszystkim tylko tych dobrych :):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 14:06

    Prymaza lubi tę wiadomość

    Nasz kochany Charlie
    2yeelwj.png
    Moje dwa male Aniolki 8.07.2013 (22tc)
    ajwwu6bdp5zi82q8.png
  • malwiska Nowa
    Postów: 3 4

    Wysłany: 12 maja 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam w 11t6d na prenatalnych i też mi wyszło że jest brak kości nosowej ale lekarz od razu powiedział że moje dziecko nie ma 5cm tylko 4,8, a do tego wieku może nie być widoczna i wiele osób tak ma, dopiero po 5cm można to stwierdzić i mam się nie martwić. Testy wyszły ok, obecnie jestem w 31tc i moja dzidzia rozwija sie prawidłowo ... ale też się tym martwiłam

    Kajaoli, MILA lubią tę wiadomość

  • Magdusia133 Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny.Znalazłam Was w tej trudnej chwili.W sobotę robiłam test potrójny i okazało się że u mojego dziecka jest problem z kością nosową.Jest wpisane jako hypoplastyczna.NT wynosi 2,2 mm. Boję się bo jest to już 13 tydzień ciąży.Dziś miałam robiony test Pappa. Boję się że moje dziecko jest chore. W piątek mam mieć wynik ale chyba zwariuję do tego dnia. Czy ktoś był w podobnej sytuacji????

    Amus87 lubi tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytaj posty powyżej, wejdź w linki, które podrzucały dziewczyny. Całe mnóstwo osób było w podobnej sytuacji i wszystko było dobrze! :)

  • 88madziulka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mnie dopadł problem hipoplastycznej kości nosowej :( Wszystkie inne parametry prawidłowe. 13tydzień NT 1,9. Z mężem widzieliśmy na usg ewidentnie kość i nosek, jednak lekarz stwierdził, że jak na ten wiek płodu kość jest za mało wyraźna, że powinna być większa.

    Najgorsze jest to czekanie na wyniki testu Pappa. :(

  • SweetCherryPie Ekspertka
    Postów: 190 442

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziulku - przede wszystkim nie wpadaj w panikę. Jeden lekarz stwierdził u mojego syna hipoplastyczą kość nosową i NT 2,7. Oczywiście panika, straszenie ZD. Tego samego dnia zdecydowałam się na test Harmony (na to mnie namawiało dwóch lekarzy, bo amniopunkcja grozi poronieniem etc.). W klinice w której mi zrobiono test(podkreślam, że był to ten sam dzień!) miałam również kolejne USG na którym NT wynosiło 2,2 i kość nosowa obecna!
    Dowiedziałam się, że od kilku lat nie mierzy się już na pierwszym USG "genetycznym" kości nosowej, bo każdy nos jest inny. Sprawdza się jedynie jej obecność. U murzynów np. kość nosowa potrafi być bardzo ciężka do stwierdzenia w pierwszych 15 tyg ciąży. Każdy z nas jest inny!!

    Pierwsze USG poszło do Pappy i ryzyko ZD wyszło mi 1:41. Ja bym na Twoim miejscu poszła na konsultację z innym lekarzem, pomiar kości nosowej to jeden z najtrudniejszych pomiarów, trzeba mieć do tego naprawdę świetny sprzęt i wielkie doświadczenie. Test Harmony wyszedł oczywiście świetnie i nie wykazał trisomii u syna i tego się trzymam.

    Czego się nauczyłam? Że lekarze(szczególnie warszawscy) to mafia!! Straszą, wyłudzają pieniądze na dodatkowe testy. Na strachu młodych rodziców najlepiej się zarabia. I o tym powinniśmy wszystkie pamiętać i nie dać się zwariować!
    Przy hipoplastycznej kości nosowej Twoja pappa wyjdzie prawdopodobnie źle, bo to silny marker. Na to się powinnaś nastawić. Ja miałam niezłe wyniki biochemii, ale ten nos masakrycznie zawyżył ryzyko.

    Przed Tobą prawdopodobnie kilka ciężkich psychicznie tygodni. Co jeśli pappa wyjdzie źle? Amniopunkcja czy może Nifty lub Harmony (najśmieszniejsza była przygoda z moim ostatnim w karierze warszawskim ginekologiem - przeniosłam się z medicover do luxmed - poszłam jedynie po skierowanie na połówkowe. Szanowny pan doktor stwierdził, że wyniki Harmony mogę sobie do kosza wyrzucić i dał skierowanie do dr Roszkowskiego. Oczywiście ja sobie do kosza wsadziłam to skierowanie, bo Roszkowski zaraz by mi zafundował kłucie igłą. Ponad to pan doktor kazał rozszerzone badanie o obraz 4D (oczywiście mój pakiet nie obejmuje USG 4D - za tę przyjemność jest dopłata 225zł!! ). Dla lekarza większą wartość diagnostyczną ma obraz 2D niż bajery 3D, 4D....)


    Kiedy znalazłam rozsądnego lekarza (a znalazłam go ostatnio w Olsztynie) on patrzył się na te wyniki i się śmiał, powiedział, że dałam się nieźle naciągnąć na kasę. Z perspektywy czasu i przeżytego koszmaru nie mogłam się z nim nie zgodzić. Badanie połówkowe wykazało, że z synem jest wszystko ok!!!

    hopee lubi tę wiadomość

    in8vzdb.png
  • Szerka Debiutantka
    Postów: 8 5

    Wysłany: 7 czerwca 2015, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ja wlasnie przeżywam koszmar związany z kością nosowa dzidziusia. W pt na usg prenatalnym dr nie mogl znaleźć kości nosowej . Nt 1,6, przepływy ok, reszta wyników tez. Tylko ta nieszczęsna kość. Zrobili pappa ale z tego co czytam to ona moze tez wyjsć nierzetelnie. Możecie mi polecić jakiego dobrego gina od usg w waw co specjalizuje sie w badaniach prenatalnych. Czy jest tu ktoś kto miał podobnie? Na necie mało jest przypadków ze tylko na kość niewidoczna :(
    Dr po wydrukowaniu zdjec mowi " no na tym zdjęciu widzę ta kość , jakies lepsze światło ale tam nie widziałem to musze przyjąć najgorsza opcje :(" hellp

  • Florentine Ekspertka
    Postów: 172 575

    Wysłany: 7 czerwca 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! To ja, autorka tematu - desou (musiałam zrezygnować z tamtego konta przez trolla).
    Moja córeczka urodziła się zdrowa! Brak/hypoplastyczna - czyli niby jest ale jej nie ma kość nosowa i nt 1,6. Test Pappa obniżył ryzyko wyliczone przez lekarza o ok 400 przypadków. Było jakoś +- 1:7221 a po Pappa +- 1:7446. Ada ma "murzyński" nosek - spłaszczona część między oczkami chyba po dziadku męża, który wyglądał jakby za przodka miał monłgoła i wyszło to w badaniach prenatalnych. Podobno u ciemno i żółto skórych ludzi w okolicach 11-12 tyg ciąży nie widać kości nosowej. Trzymam kciuki za Wasze maluszki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2015, 21:00

    Listopadówka/Wrześniówka 2014r. b95lnsr.png
  • Szerka Debiutantka
    Postów: 8 5

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za informacje. Wlasnie mało przypadków jest co tylko niewidoczna ta kość nosowa przy reszcie parametrów w normie. Dziekuje za pocieszenie!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego dziecka tez wykryto ze kosc nosowa jest hipoplastyczna a inne parametry są dobre i jak u Ciebie "Szerka" było wyjaśniło się cos? Ja jestem po aminopunkcji i czekam na wyniki strasznie się boję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2015, 08:42

  • Szerka Debiutantka
    Postów: 8 5

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poszłam na usg za kilka dni oraz do innego gina i obaj uwidocznili kość . Wszystko w okolicach 12/13 tc Zatem wszystko sie skończyło dobrze.A ty byłaś u innego gina czy odrazu na amino cie wysłali?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2015, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie byłam u innego odraz wysłali mię na aminopunkcji bo odkryli to w 19 tyg na badaniu penatralnym ale wszystkie inne parametry są dobre przepływy też wiec nie wiem stresuje się bardzo najgorsze czekanie 3 tyg na wynik. Bo do 19 tyg było wszystko wporządku. Więc już nie wiem.

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ