X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 16 listopada 2018, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Kochana, kazde Twoje słowo jest na wagę zlota bo Ty to realnie przeszłaś i dzięki temu wiadomo na co zwrócić uwagę. Cieszę się bardzo, że ostatecznie wszystko dobrze się skończyło.
    Właśnie mi niczego nie zalecili poza przyjściem za 2 tygodnie. Czuję duży niepokój więc pójdę jeszcze na konsultację genetyczną prywatnie. Te przeplywy też mi sprawdzali i poza macicznymi jest w miare ok. Ale dziecko jest zdecydowanie za małe, a kończyny juz ze 3 tygodnie do tyłu. Ja niby w wawie mam tyyyylu lekarzy do wyboru ale jak widać nic to nie daje.
    Juz nie mam siły plakac...

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 19 listopada 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Empiq tak bardzo mi przykro. Nie wyobrażam sobie przez co musisz przechodzić. Myślami jestem z Tobą. ❤

    Ja byłam dziś u drugiego doktora na usg. Jestem załamana. Jeszcze na ostatnim usg było ok nawet o jeden dzień do przodu. Dziś jestem 27t i 4d z usg wychodzi 26t i 3d. Wagą 898g - ostatnio było w prawie tyle samo. BDP na 26+6, HC na 26+5, FL NA 26+3, AC na 25+6. Na dodatek wody płodowe- afi 10-11 i doktorka powiedziała, że mogło by być lepiej. Mam przyjść za tydzień bo dzidziuś za słabo rośnie tak powiedziała :( .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 22:18

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 20 listopada 2018, 01:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania
    A czy ktoś tu czasem nie przesadza mam na myśli nowego lekarza. Poprzedni pomiar był 7 dni temu i na innym aparacie więc nie wiem czy jest do końca wiarygodny, AFI na poziomie 10-11 też nie wydaje sie niskie.

    Ewee
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 20 listopada 2018, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee wrote:
    Ania
    A czy ktoś tu czasem nie przesadza mam na myśli nowego lekarza. Poprzedni pomiar był 7 dni temu i na innym aparacie więc nie wiem czy jest do końca wiarygodny, AFI na poziomie 10-11 też nie wydaje sie niskie.
    Ewee u tego samego lekarza miałam tydzień różnicy w 22 tygodniu i mówiła doktorka, że nie ma czym się martwić. Teraz nagle ja jest taka sama różnica to każde mi co tydzień przychodzić. Zastanawiam się czym z niej nie zrezygnować. U niej pomiary zawsze wychodzą źle a u tego drugiego lekarza są zawsze w normie. Ja rozumiem jakby było jakieś 4 tygodnie różnicy ale tydzień a ona mi teraz mówi że coś jest nie tak.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 20 listopada 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze zapomniałam dodać, że mówiła coś, że łożysko jest za grube bo ma 3 cm ale nie wiem nawet z czym to się wiąże. Jak się jej zapytałam to mówiła, że będzie to obserwować. No po prostu w tej ciąży to oszaleć można.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 20 listopada 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba dla pewności umówiłabym się do jakiegoś bardzo dobrego specjalisty w dziedzinie usg. W małopolsce to dr Wiecheć na pewno znajdziesz w swoim rejonie odpowiedniego.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Ewee
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 20 listopada 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee wrote:
    Ja chyba dla pewności umówiłabym się do jakiegoś bardzo dobrego specjalisty w dziedzinie usg. W małopolsce to dr Wiecheć na pewno znajdziesz w swoim rejonie odpowiedniego.
    Ewee ja jestem z podkarpacia, dokładnie z okolic Rzeszowa. Usg genetyczne miałam robione właśnie u tej pani doktor co wczoraj byłam. Połówkowe już miałam nie u niej tylko u lekarza z Rzeszowa - poleconego przez moją drugą doktorkę ponoć dobry lekarz, dużo lekarzy z Rzeszowa właśnie do niego odsyła na badania genetyczne. Właśnie dziś się zapisałam do tego doktora ale najbliższy termin na 7 grudnia. Sama już nie wiem czy iść za tydzień do tej doktorki. Ona pracuje w tym szpitalu co moja mama to nawet znajoma mojej mamy i dlatego w sumie do niej chodzę. Już nawet dziś mojej mamie mówiła, żeby mi przypomniała, żebym koniecznie za tydzień przyszła. Przecież przez tydzień wymiary się mogą aż tak bardzo nie zmienić. Dziś dla swojego spokoju poszłam do tej doktorki co pomiary dwa tygodnie temu były dobre. Ona też ma dobry sprzęt. No i u niej wszystkie pomiary na 27 tydzień i waga 1168g. No i wody powiedziała, że są w normie.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Według mnie, tydzień odchylenia to bardzo mało, tak samo jak to afi nie powinno budzić niepokoju. Powiem Ci, że mam od 23 tygodnia poziom wód afi 6 do maksymalnie 11-12 i nawet teraz gdy afi znów jest 7 nie jestem niepokojona przez moją prowadzącą bo to wciąż norma. A dzieci jak dzieci- jedne są mniejsze drugie większe. Tydzień odchylenia to nic na tym etapie. U mnie córeczka ma 2 tyg mniejszy brzuch niż norma i nikt nie robi z tego powodu hałasu, bo przepływy są dobre. Postaraj się nie stresować bo to na pewno nie przysłuży się dzidzi ;)
    Ja bym na Twoim miejscu nie szukała bez sensu konsultacji u jakiś wybitnych profesorów bo nie ma na to wskazań. Jedynie zmieniłabym lekarza prowadzącego.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria2909 wrote:
    Cześć! Według mnie, tydzień odchylenia to bardzo mało, tak samo jak to afi nie powinno budzić niepokoju. Powiem Ci, że mam od 23 tygodnia poziom wód afi 6 do maksymalnie 11-12 i nawet teraz gdy afi znów jest 7 nie jestem niepokojona przez moją prowadzącą bo to wciąż norma. A dzieci jak dzieci- jedne są mniejsze drugie większe. Tydzień odchylenia to nic na tym etapie. U mnie córeczka ma 2 tyg mniejszy brzuch niż norma i nikt nie robi z tego powodu hałasu, bo przepływy są dobre. Postaraj się nie stresować bo to na pewno nie przysłuży się dzidzi ;)
    Ja bym na Twoim miejscu nie szukała bez sensu konsultacji u jakiś wybitnych profesorów bo nie ma na to wskazań. Jedynie zmieniłabym lekarza prowadzącego.
    Wiktoria dzięki za pocieszenie. Poważnie myślę, żeby zrezygnować z tej pani doktor. Ciążę prowadzę u dwóch lekarzy więc to nie jest problem jak przestanę do niej chodzić. Ja nigdy nie miałam na wydruku z usg napisane ile wynosi afi. Zawsze pisalo afi norma. Tym razem napisała bo lepiej by mogło być i jej się wydaje, że ja miałam tych wód więcej. Aż trzy razy się mnie pytała czy nic mi nie wycieka! Wiem też, że tydzień różnicy to żadna różnica i tak mi też mówiła doktorka w 22 tygodniu ale teraz tydzień różnicy to dla niej duże odchylenie.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Afi zmienia się co dwie godziny. Pomiary afi nie są miarodajne- jeśli nie spadają poniżej normy nie ma powodów do niepokoju. Szczególnie jeśli inne pomiary są OK. Ja miałam sprawdzane czy nie odchodzą mi wody dopiero gdy afi wyniosło 6. To że Twoje dziecko nie wpisuje się idealnie w 50 centyl, takiego idealnie dużego bobasa nie znaczy że coś jest nie tak, nie martw się. Po prostu nie urodzisz kolosa (a może i urodzisz, usg to wszakże tylko sprzęt, może się mylić..)

    Ania0306, inessa lubią tę wiadomość

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta lekarka jest ewidentnie dziwna :)
    Być może ja jestem przewrażliwiona ze względu na przeszłość ale my bardzo chuchamy...
    Ale co racja to racja tydzień to nie odchylenie :)
    Ja czuje sie spokojniej jak mam plan b, dlatego pisałam o konsultacji.
    && kciuki Dziewczyny.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Ewee
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria też mi się tak wydaje przecież dzidziuś pije te wody i potem sika. Pomiar mógł być tuż przed oddaniem moczu i już jest inaczej. A ona mi mówi, że pamięta, że było więcej. Ciekawe jak pamięta, zapisuje obraz z usg w mózgu czy co :D

    Ewee ja też jestem taka, że muszę wszystko zawsze dokładnie sprawdzić dlatego też dziś poszłam na to usg. I pójdę na to 7 grudnia. Nawet dla własnego spokoju. ;)

    Ewee lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane popieram Wiktorie tydzien odchylenia to zadne odchylenie a ilosc wod jest jak najbardziej w normie ja tak mialam teraz w ciazy z corka po 30 tc i lekarka byla b.zadowolona ze przy hipotrofii taka ladna ilosc. Dziwny lekarz. Spokojnie Aniu najwazniejsze ze Maluch rosnie :)
    Dziewczyny a jak tam u Was co slychac?
    Pozdrawiam cieplo.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, nie ma co sie martwic rozjazdem do 2 tygodni. To jest jeszcze tzw norma.
    Ja byłam wczoraj u pani genetyk. Zbadala dokladnie i pomierzyla. Najwięcej wskazuje na hipotrofie z powodu niedostatecznej ilosci dostarczanych składników odżywczych :-( Mala jest poniżej 1 centyla. 620gr w 26tyg i 5d. Brzuszek i kończyny ok 3.5tyg do tyłu. Bardzo się boję, że obniżą się wody płodowe i taką kruszynę wyciągną. Nie wiem co ja mogę jeszcze zrobić żeby pomóc, żeby chociaż jeszcze z miesiąc to łożysko dalo radę? Na pewno zamartwianie się nie pomaga... :'(

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko a genetyk tez nic nie zalecila? Jak chcesz to sprobuj ten Medargin to nie szkodzi a pomaga w przeplywach i dotlenieniu oraz dozywieniu Malucha.
    Jakbys chviala moge Ci poslac na start jedno opakowanie. Oczywiscie podpytaj lekarza co on na to. Ja to mialam zalecone od moich lekarzy w tym jeden specjalizujacy sie miedzy innymi w hipotrofii.
    Wazne jest aby Maluchy rosly a jesli chodzi o rozwiazanie ciazy to czesto jest to ratunek bo ze tak powiem poza brzuszkiem bedzie latwiej dziecko odzywic.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps. A chcialam jeszcze napisac ze waga sie zmienia i USG moze zanizyc wage wlasnie przez mniejsze konczyny. Dzieci najwiecej rosna po 30 tc teraz jeszcze duzo wagi przykladaja do specjalizacji organow.
    A np moja corka wazyla na podobnym etapie w 26 tc i 4-5 dniu (27tc) 710 g a urodzila sie o czasie z waga prawie 2700 a synek wazyl w 26 tc 784 g a u niego przyrost w ostatnim tyg.przed porodem zatrzymal sie i wazyl 2040 to tez calkiem malutki nie byl. Po porodzie przez pierwsze 3 miesiace b.ladnie oboje przybierali na wadze smialismy sie z polozna i pediatra ze teraz gonia rowiesnikow z waga. Teraz to roznie z ta waga ale rosna to wazne jest a i ja i maz do duzych nie nalezymy.
    Wspieram b.mocno

    Wiktoria2909 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasze dzieciątka może i wielkie nie będą ale te kruszyny napewno będą zdrowe i kochane przez swoje mamusie ♡
    U mnie w 33 tc waga Różyczki 2100 g
    Mała ale w normie ;)
    Teraz nie wiem ile waży ale mam mały brzuch i afi około 7 więc raczej 3 kg urodzeniowo nie przekroczy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 15:58

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie się dziś udało i dostałam się do pani doktor co się specjalizuje w usg genetycznym. Sprawdziła serce córeczki - wszystko ok. Pomiary o dwa dni do przodu. Waga 1134g. W przeciągu trzech dni miałam trzy usg na innych aparatach i u różnych lekarzy. Wydaje mi się, że ta pani doktor u której prowadzę ciążę jakoś źle robi te pomiary. Wczorajsze usg też dobre z wymiarów 3 dni do przodu i waga 1168g. Jednak najdokładniejsze usg to jest to dzisiejsze. Dziwne u dwóch lekarzy wszystko ok a u niej zawsze źle. W sumie to jakbym do niej nie chodziła to nawet bym nie miała problemów z tym jak córeczka rośnie. A i wody też wyszły afi 11 ale doktorka mówiła, że dolna norma do 5-6 więc jest ok.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, dziękuję Ci bardzo! Kupię sobie ten medargin skoro może tylko pomóc. Czy Ty miałaś jakieś zalecenia co do brania i odstawiania potem? Czy tak jak na ulotce po prostu?

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu i super bardzo sie ciesze ze Coreczka zdrowa i ładnie wazy :) jezeli masz 2 lekarzy ja bym z tej jednej zrezygnowala bo za duzo stresu powoduje u Ciebie. No.ale przemysl i sama zdecyduj.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

‹‹ 73 74 75 76 77 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ