X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2019, 20:32

    Ewee lubi tę wiadomość

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 12 listopada 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje łożysko zasłania całe ujście. I już się raczej nie podniesie, tzn raczej dodaje ja bo wciąż się łudze. Lekarze mówią że nie i kropka. CC też się nie obawiam boję się bardziej komplikacji i tego co może się wydarzyć w razie odklejania.
    Oczywiście że lepiej w domu. :)
    Tylko boję się siebie, dziś np ból w pachwinach niby normalne ale może zwiastować też coś złego. Na szczęście przeszło. Ale każdy objaw może być normalny albo patologiczny. Ech
    Musimy mieć wgląd do naszych dokumentów, ale dobrze że się przygotowałaś na wszelki wypadek.

    Ewee
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2019, 20:32

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 13 listopada 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    empiq wrote:
    Po wizycie trafilam na oddzial patologii ciazy. Diagnoza: brak wod plodowych. Dziecko jeszcze zyje, ale tetno slabe
    ;( Wymiary adekwatne do wieku ciazy. Nic mi nie cieklo itd :( Czekam na badania.
    Kochana myślami jestem z Tobą i trzymam kciuki! Dawaj znać jak sytuacja wygląda. Powiem Ci, że jestem w szoku. Zawsze myślałam, że jak odchodzą wody to jakoś można to zauważyć. Mojej znajomej odeszły wody w 24 tygodniu ale miała infekcje. Synek ważył niecałe 500g jak się urodził. Dziś jest zdrowym chłopcem. U Ciebie tez musi być dobrze!!! Trzymajcie się!

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 13 listopada 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    empiq

    Trzymaj się Kochana. Jakieś objawy ? Co się stało? Najważniejsze że jesteś juz
    Pod dobra opieką. Słyszałam o wyciekaniu wód wiem że dzidziuś może sobie naprodukowac nowe.
    Wspieram Kochana :*
    &&

    Ewee
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 13 listopada 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) nie wchodziłam na forum od dłuższego czasu, bo razem z "grudniówkami" przeniosłyśmy się na fb, ale jakoś tak stwierdziłam, że napiszę, żeby podnieść Was na duchu:)

    U mnie też już od połówkowych dzidziuś wychodził o 3-4 dni mniejszy. W ok. 30 tygodniu zrobiła się nagle różnica prawie 3 tygodni, w 32 tyg jeden lekarz nastraszył, że 4 centyl, ciąża źle prowadzona itp. W ten sam dzień pojechałam zapłakana do innego lekarza (dodam jeszcze, że mam obciążenie genetyczne w rodzinie - synek siostry jest niepełnosprawny, ja od początku ciąży na heparynie, w 6 ms pojawiły się problemy z sercem u mnie). Niestety pomiar wyszedł taki sam, na następny dzień miałam stawić się do szpitala na podanie sterydów na płucka. Potem co tydzień usg i ktg, żeby ocenić przepływy, wody i sprawdzać czy przyrasta. I wiecie co? Moja malutka, teraz, w ciągu dwóch tygodni przybrała z 1880 g (w 34 tyg + 1) do 2600 (w 36 tyg + 1). Byłam w szoku! Także tyle się namartwiłam i napłakałam, a tu dzidziusia się zmoblilizowała i zaczęła rosnąć! Za tydzień mam termin cc (równy 38 tyg, ale to z powodu problemu z kręgosłupem) i liczę, że jeszcze podrośnie do 2800 g.

    Także, mam nadzieję, iż mimo tych wszystkich problemów i zmartwień z waga dzidziusiów, u Was też zakończy się szczęśliwie :) Pozdrawiam :)

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 13 listopada 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Empiq, przeczytałam Twojego posta i aż mi się słabo zrobiło. Na szczęście jesteś juz pod dobrą opieką i wszystko będzie dobrze!
    Karolcia, bardzo dobre wiadomości, jak widać kazda ciąża to inna bajka.
    Mi dzisiejsza wizyta za 200zl nic nie dala. Trwala doslownie 3 minuty podczas ktorych zostalam umowiona na usg na piątek... Ehhh, szkoda gadac. Wiadomo ze w takiej chwili kazdy wyda ostatni grosz zeby pomoc dziecku i to wykorzystuja.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane <3
    Empiq tule i mocno wspieram <3
    Migotko to lekarz wogole nie zrobil Ci Usg? Jakas masakra :(
    Co u reszty Was Kochane?
    Pozdrawiam Was cieplo <3

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa... No właśnie, tez byłam w szoku. Wizyta w publicznym szpitalu, prywatna za 200zl bo na nfz musialabym czekac tyle, ze mogloby byc za późno i kompletnie nic. Weszłam i wyszłam. Tak mnie to wszystko zestresowalo ze dostalam problemów jelitowych i waga spadla do 51kg. Masakra jak na 25tc i 5 dni :-( Wzięłam enterol i orsalit na własną rękę. Jak nie przejdzie to jutro do lekarza pojadę :-(

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2019, 20:32

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 14 listopada 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    empiq
    Tak mi przykro ;(, wiem przez co przechodzisz, przechodzicie...Jak byś chciała o coś zapytać pisz na priv
    Trzymajcie sie.

    Ewee
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 14 listopada 2018, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Empiq, Kochana wiem że żadne słowa nie ukoją bólu po stracie :'( Jest mi niezmiernie przykro. Dajcie sobie teraz czas na dojście do siebie. Wasz Aniołek będzie wspierał Was z góry.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 14 listopada 2018, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Empiq, jeszcze jedno co mogę poradzić chociaz wiem, że jest ciężko (ja tego nie zrobiłam po poronieniach i żałuję) to postarajcie się dowiedzieć co było przyczyną. Ta wiedza może sie bardzo przydać w kolejnej ciąży zeby odpowiednio dobierać leki itd. Ściskam mocno i myslamu jestem z Wami.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Mama88 Przyjaciółka
    Postów: 69 27

    Wysłany: 14 listopada 2018, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Empiq tak bardzo mi przykro :( modlę się i wspieram Was duchowo. Wierze, ze wasz Aniołek Stróż będzie z Wami . Trzymaj się Kochana :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Empiq tule z calego serca <3
    Wasz Aniolek na pewno bedzie sie Wami opiekowal z nieba.
    I co ja polecam to nie bojcie sie placzu wyplaczcie,wykrzyczcie,żałobe trzeba przejsc wtedy jest łatwiej dalej życ i pisze tu o Tobie i o mezu.
    A Natalka i tak pozostanie w Waszych sercach na zawsze....

  • MamaTuśka Autorytet
    Postów: 783 784

    Wysłany: 15 listopada 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Empiq, całym sercem z Tobą ❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 12:47

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 16 listopada 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh... Same zle wiesci ostatnio. U mnie rozpoznanie iugr/sga i w tym coraz wieksza dysproporcja konczyn :-( poza zwiekszonym oporem w moich tetnicach nie znana przyczyna. Największe prawdopodobieństwo ZD

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko u mojego synka tez byl Iugr. A lekarze maja jakis plan? Jestes w szpitalu? Co z waga Maluszka?
    Pamietam o Was i o reszcie dziewczyn <3

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie plan jest taki że kontrola za 2 tyg i kolejne co tydzień. Nie wzieli mnie do szpitala i boję się żeby nie przegapić czegoś :-( Lepiej byłoby mieć opiekę 24h. To jest juz skonczony 26tc i waga tylko 610gram. Slabiutko... A co lekarze robili z Twoją ciążą w takim przypadku? Dziękuję za wsparcie :-*

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko a zalevili Tobie cos skoro nie wzieli Cie do szpitala?
    Waga mala choc moze byc wieksza tylko zanizaja ja niskie parametry konczyn.
    A u mnie z synkiem i z corka mialam po 30 tc kontrole co 2-3 tyg.za czesto tez nie bo wiadomo ze na przyrost trzeba trovhe poczekac. Druga rzecz to moja ginekolog wyslala mnie na konsultacje do profesora i synka rodzilam u niego na oddziale gdyz urodzil sie przed czasem a w moim miescie nie ma oddzialu neonatologii. Oprocz stalych lekow bralam Medargin o ktorym tu juz wiele razy pisalam i mysle ze z corka duzo nam pomogl gdyz bralam go dluzej. Bralam heparyne z innych wzgledow ale ona wplywa twz na lepsze przeplywy dlatego troche sie dziwie ze Tobie nie chca tego zlecic. Oczywiscie Acard tez bralam do 34 tc. A na wizytach ginekolog sprawdzala mi za kazdym razem przeplywy maciczne tetnicze oraz u dziecka w mozgu w serduszku no i w pepowinie sprawdzala tez ilosc wod plodowych. To sprawdzanie b.nam pomoglo przy synku bo w 35 tc okazalo sie ze wody zaniknely podano mi sterydy na plucka dziecka a po kilku dniach zrobiono CC. Oczywiscie kazdy przypadek jest inny ale opieka lekarska jest b.wazna. Corke donosilam do terminu ale mysle ze tez z ginekolog wiedzialysmy juz jak to u mnie wyglada ciaza z hipotrofia oraz u corki nue zatrzymal sie calkowicie przyrost zwolnil ale nie zatrzymal.
    Przepraszam za moj wywod bo moglabym jeszcze pisac ale mysle ze jak bedziesz pod opieka dobrego lekarza to wszystko powinien wylapac.
    Pozdrawiam cieplo.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

‹‹ 72 73 74 75 76 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ