X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2019, 20:32

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Empiq moja doktorka przyjmuje w domu więc mam nadzieję, że będzie w poniedziałek. Jeśli jej nie będzie to pójdę w środę. Do niej zapisów nie ma więc szybciej nic się dowiem. Kazała mi przyjść około 10 ale, że dziś byłam u doktora na NFZ to chociaż tydzień chcę odczekać. Ruchy też czuję co raz częściej i co raz mocniej. Chociaż czasem się zastanawiam bo czuję te ruchy najwyżej w okolicach pępka a gdzieś na internecie wyczytałam, że macica powinna być już powyżej pępka no ale nie wiem może u mnie też jest tylko tak czuję po prostu ruchy. Co to komplikacji to masz rację aż strach myśleć co się może wydarzyć. Ale cieszę się, że dziś zrobiłam te badania bo cała się drapię i jeszcze jakieś drobne uczulenie mi teraz się pojawiło. Ale skoro badania ok to chociaż o to jestem spokojna. Coś mnie pewnie uczula.

    empiq lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny za wsparcie! :-* Muszę szybko dostać się do tych specjalistów...
    Inessa, dokładnie to jest 24tyg+4 dni. A np raczki maja 21tygodni. Te algorytmy to taka przyblizona wage pokazuja i nie ma co się opierac na tym. Ale dlugosci kosci to juz realnie odbiegają od normy :-( tez mysle, ze powinni mi heparyne dołożyć, może tam gdzie trafię uda mi się wynegocjować.
    Empiq, nie stresuj się swoja wagą, ja bym chciała taką, a póki co mam 51.5 przy 170cm, ale u mnie jak widać wszystko jest nienormalne :-(

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane starajcie sie jak najmniej czytac internetu jesli chodzi o negatywy ciazowe itp. Na prawde to dodatkowo dołuje a po co prawda?!
    Migotko walcz o heparyne. A wg lekarzy Twoj tydzien ciazy to 24 tc wiem ze w necie i tu na belly pokazuje ze to 25 tc ale lekarze patrza inaczej. Moze Twoj lekaez podpowie do jakiego szpitala najlepiej sie masz udac i dobrze gdybys to zrobila jak najszybciej bo zrobia Ci badania i oby obstawili Cie dobrymi lekami.
    A co do wagi Maluszkow to jest to kwestia indywidualna gentyczna no i to co tutaj podkreslamy czesto najwiecej na masir dzieci przybieraja dopiero po 30 tc.
    Wspieram kazda z Was calym sercem <3

    Migotka83, empiq lubią tę wiadomość

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Migotko. Ja też nie pomogę z wyborem szpitala.Ale zaciskam kciuki żeby wszystko się dobrze skończyło.
    Sama też martwię się swoją wagą a przez to wagą malutkiej moja to w 29t 66,6 a mała w 27t ok 989g. Teraz pomiary bede miała w czwartek.
    Wcześniej żyłam od usg do usg później gdy zaczełam czuć ruchy było trochę spokojniej aż sugestie małej główki i żyje od pomiaru do pomiaru... Dodatkowo mała od paru tygodni miewa po kilka razy dziennie czkawke niby to normalne ale chyba nie dla mnie. A przede mną jeszcze tyle..poprzednią ciąże straciłam w 36t przestałam czuć ruchy ( węzeł pępowinowy)
    Czemu musimy być takie świadome, czemu nasze ciąże nie mogą być nudne bezproblemowe. Ech.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    Ewee
  • Mama88 Przyjaciółka
    Postów: 69 27

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, staram się czytać wpisy ale jakos czasu mi brakujeżeby coś napisać, dzień jest za krótki żeby wszystko ogarnąć tym bardziej, ze my znowu chorzy. Starszy syn jakos lepiej znosi, ale córka niestety nie bardzo i jest strasznie marudna. Życzę Wam dużo zdrowia i siły i wierze, ze będzie dobrze. Doskonale rozumiem ten stres, zamiast cieszyć się ciąża, to codzienne zamartwianie się czy jest wszystko dobrze. Moja córka za kilka dni kończy rok, nie wierze jak szybko ten rok minął - rok pełen obaw i strachu o jej rozwój. Nie powiem, ze się nie martwię, ale trochę się uspokoiłam. Pozdrawiam i myśle o Was :*

    Ania0306, Migotka83, inessa lubią tę wiadomość

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 6 listopada 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam Kochane za wsparcie. To tak pomaga! Trzymam kciuki za Wasze Maluszki, te w brzuszku i te poza brzuszkiem żeby wszystko było w porządku :-)
    Tak... Nudna ciąża jak widać nie jest dana każdemu ;-)

    empiq, inessa lubią tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2019, 20:32

    Ania0306, inessa lubią tę wiadomość

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 6 listopada 2018, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okazało się że jednak miałam dziś pomiary, lekarz co prawda znowu doczepił się wagi wyszła mu ok 1200 dał mi skierowanie do szpitala na odczepnego dopisał o łożysku brzeżnie przodujace...tu zrobili dwa razy pomiary i wyszła waga ok 1400 dużo nie jest ale jest ok jestem 29t5d. Ale problem z łożyskiem okazało sie centralnie przodujące. Zostawili mnie na obserwacji podaja sterydy. Oczywiście poczytałam i teraz tym się martwię. :(

    Ewee
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 7 listopada 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee ja też miałam łożysko (czy to bardziej kosmówkę) nadchodzace na 1/2 szyjki macicy ale to było w 12 tygodniu ciąży. Doktorka z genetycznego usg tak mnie wtedy nastraszyła i była w szoku, że ja do tej pory nie mam plamień/krwawień. Powiedziała mi, że mam być w każdej chwili przygotowana na krwotok. Ja jak wyszłam z gabinetu to myślałam, że na zawał zejdę. Tym bardziej, że ciążę prowadzę u dwóch lekarzy i nikt mi nic o tym nie mówił. Jak się naczytałam tych wszystkich rzeczy na internecie to od razu poszłam do swoich lekarzy na konsultacje. No i tak jak mi mówili, że wraz ze wzrostem macicy łożysko pójdzie w górę. W 16 tygodniu już tylko brzegiem dochodziło do szyjki a w 20 już całkiem było na tylnej ścianie. Wiem, że u mnie to było na wczesnym etapie ale u Ciebie przecież też macica będzie jeszcze rosnąć. Nawet pisałam na tym forum z dziewczyną gdzie do końca ciąży miała przodujące i donosiła ciążę do 39 tygodnia. Trzymam kciuki i nie czytaj za dużo ;)

    Ewee lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.Migotko jak po wizycie? Bo chyba dobrze pamietam ze dzis mialas miec?!

    Evee waga wcale nie taka mala jak na ten tydzien ciazy :) tylko sie cieszyc. A co do łozyska to dobrze ze obserwuja Cie w szpitalu i mam nadzieje ze bedzie wszystko ok dalej !!!
    Empiq ja wychodze z zalozenia ze wszystko jest dla ludzi tylko wszystko z umiarem :) woda jak najbardziej super ale inne napoje soki kompoty a nawet troche coli nie zaszkodzi!!! Mam dobra znajoma co w ciazach pila b.duzo coli bo miala b.duze mdlosci i zgage i to ja jedynie ratowalo a dxieci rodzila ok 4 kg. Oczywiscie nie zachecam do picia litrami coli czy kawy ale mysle ze troche wypic zawsze mozna. Jedynie jestem przeviwnikiem alkoholu a spotkalam sie jeszcze z tym ze sami lekarze zachecali do wypicia lampki wina no ale to zostawie bez komentarza.

    No i racja nie kazdemu jest dana nudna ciaza ale tak sobie ostatnio myslalam,ze taka ciaza przygotowuje troche do pozniejszych trudow bo przeciez po narodzinach nie jest wszystko latwe i piekne sa tez trudne monenty.
    No ale to takie moje osobiste przemyslenia.
    Wspieram kazda z Was i spokojnej nocy zycze <3

    empiq, Ania0306, Ewee lubią tę wiadomość

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 8 listopada 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waga niby ok pod warunkiem tego 1400g tylko ja nie do końca wiem komu wychodzi bardziej zbliżona do prawdziwej a może to 1200g.
    Moje łożysko też było brzeżnie schodzace od połowkowych każdy mowił że sie podniesie no ale się obniżyło. Narazie się nic nie dzieje. Dostałam steryd, trochę obserwacji i pewnie wypuszczą w poniedziałek. Ale jak to powiedział 1 dr siedzę na bombie. Uspoił nie ma co :/

    Ewee
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 8 listopada 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, byłam na konsultacji ale niewiele sie dowiedziałam... Po prostu mam brac dalej tylko to co biorę i dostalam skierowanie do iii st. referencyjnosci. Musze sie skonsultowac jeszcze prywatnie bo naprawde nie wiem ktory szpital wybrac? Na te chwile żaden lekarz nic nie jest w stanie polecic. Niby ryzyko zd z pappy wyszlo wysokie wiec jedyne podejrzenie pada na zd. Ale pani genetyk ktora badala mnie prywatnie powiedziala ze nie wyglada to na zd. W badaniach z wolnego dna tez nic nie wyszlo. Na ostatnim usg lekarz celowal cos w mutacje na chromosomie 5... Juz sama nie wiem co robic. Dzwonilam do instytutu matki i dziecka a tam nie wiedzieli czy zapisac mnie do poradni genetyki czy wad plodu czy patologii ciazy? Śmieszne to wszystko...

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2018, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2019, 20:32

    Ania0306, Ewee lubią tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 12 listopada 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    Ja byłam u lekarza w piątek bo pani doktor ma nie przyjmować wcale w tym tygodniu a chciałam sprawdzić te pomiary. Usg w 26t i 1d. Wymiary wszystkie na 26 tydzień. Nawet z usg wyszedł 26t i 3d. Martwi mnie waga bo tylko 890g.

    Empiq trzymam kciuki za wizytę. Nie przejmuj się, moja mała też ma różne dni. Raz czuję ruchy co chwilę a innym razem nawet zjedzenie słodkiego jej nie pomaga, żeby zaczęła się ruszać. Na pewno jest wszystko ok :) . Ja już trzy razy z tego powodu biegłam na usg :D. A co do kraty to ja też mam wpisywane tylko wagę, ciśnienie i wyniki badań. Ale myślę, że jak powiesz o swojej sytuacji, że się przeprowadzasz to nie powinien robić Ci problemu.
    Miłego dnia! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2018, 10:58

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2019, 20:32

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 12 listopada 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Empiq ja się sama chyba tak nakręcam. Jestem w grupie lutowych mam na Facebooku i ostatnio dziewczyna pisała, że jej dzidziuś w 26 tygodniu miała coś powyżej 1300 g !!! To wydaje mi się, że trochę dużo. No ale doktorka nic nie mówiła, że waga mała. Na różnych aplikacjach co mam na telefonie to pokazuje, że około 1000g. Internet dla kobiet w ciąży powinien być zabroniony wtedy nie byłoby problemu :D . No ale skoro wymiary są ok to musi być dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2018, 11:18

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Mama88 Przyjaciółka
    Postów: 69 27

    Wysłany: 12 listopada 2018, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 moja córka w 26 tyg miała niecałe 700g wg usg.

  • Mama88 Przyjaciółka
    Postów: 69 27

    Wysłany: 12 listopada 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj moja córka skończyła roczek z wynikiem 75cm i 10kg. Startowała z 38+4 2.68kg, długości nie znam, ale mając 7 tyg pomiar na leżąco wynosił 54cm. A przeziębienie skończyło się infekcja klatki piersiowej, jesteśmy na antybiotyku, ale już jest lepiej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2018, 18:59

    empiq lubi tę wiadomość

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 12 listopada 2018, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś wyszłam ze szpitala. Podali sterydy, poobserwowali, znaleźli nowy problem łożysko centralnie przodujące. Zalecili mocno polegujący tryb życia. Jedną wielką ostrożność nic co może powodować skurcze i wypisali do domu.
    SGA wykluczone. Jesteśmy w 30ti4d waga 1600g
    Co było dobre w szpitalu to codzienne ktg. A w chwilach niepokoju mozna podejść zeby przylozyli pelotę. A wiecie istnieje opcja wypożyczenia ktg. :) Ja poki co zdecydowalam się na detektor tętna. Zobaczymy.

    empiq
    Dziwne ze nie masz karty ciazy ze sobą. Myślę ze napewno będziesz mogła skserować to Twój dokument w końcu.

    && Kciuki za Was Dziewczyny

    empiq lubi tę wiadomość

    Ewee
‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ