X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 7 listopada 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus ja sie nie znam ale wiem jedno trzeba znalezc dobrego lekarza który będzie kontrolowal wage,brzuszek,ktg i przeplywy...hipcie czesto wyciagane sa szybciej

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cesarke i tak mam miec dwa tyg wczesniej z tacji problemow z watroba i cukrzycy. Kurde gin mowi ze nie kazde dziecko musi byv duze. Brzuszek caly czas mniejszy o tydzien byl, ale dziecko roslo.

    Ra waga to bardzo malo na ten okres ciazy??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2017, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktg mam jutro. Ostatnio w czwartek bylo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2017, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus moja ginka mowi ze do 2 tyg.moze byc roznica a najwazniejsza sprawa to to czy dxiecko przyrasta rownomiernie. Z tego co piszesz to Twoja kruszynka przyrasta rownomiernie. Do tego co tutaj zawsze jest podkreslane ze teraz po 30-32 tc dzieci najwiecej rosna i przybieraja na wadze. I to co Justa pisze wazne aby lekarz sprawdzal przeplywy i ilosc wod. A waga u Was rozumiem ze teraz Malutka wazy 2030? To nie jest tak zle bo caly czas bedzie przybierac i oby tylko nie zatrzymal sie przyrost to moze nawet dobic do 3 kg.
    Moja coreczka jest malenka i cale cialko oprocz nozek ostatnio bylo 3 tyg.do tylu i caly czas mam nadzieje ze teraz na tym etapie nabierze choc troche masy do czasu porodu.
    Pozdrawiam cieplo ❤

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2017, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa dziekuje Cu kochana ze sie wypowiedzialas :)

    Tak teraz ma 2030 17 dni temu 1730

    Synusia urodzilam 3470 i brzuszek byl caly czas na 97% ale u mnie w 1 ciazy nie zdiagnozowano cukrzycy chociaz byla :( . Z tego wzgledu usg pokazywalo wage 4100 a bylo 3470

    Wody mam dobre przeplywy znowu 17.11 sprawdzimy no i jutro ktg :)

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus wazne ze Jestescie pod opieka lekarska i to widze czesta !!!
    Ja w ciazy z synkiem tez mialam cukrzyce ciazowa a synus malenki ale wazne ze zdrowy ☺
    A i jak go urodzilam w 36 tc to wazyl 2040g.
    Moja ginekolog za kazdym razem bardzo dokladnie bada wszystkie przeplywy oraz ilosc wod bo to jest b.wazne.
    Dobrze ze juz masz ktg.
    Bede wspierac i czekac na wiadomosci a wierze ze jest u Was wszystko dobrze ☺❤

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co tam u Was slychac?
    No i u Waszych Malenstw?
    Pozdrawiam cieplo ❤❤❤

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 8 listopada 2017, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessaa jaka waga u corki?u nas dobrze,maka ma prawie 4kg na dwa miesiące.rehabilitujemy sie bo ma asymetrie i onm.

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2017, 02:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iness czeste wziyty bo ja tak nalegam :( gin tam nie widzi problemu ale sprawdza przeplywy. Mialam w szpitalu 8.10 sprawdzane potem on sprawdzil 20.10 byly niemalze identyczne i mowil ze bardzo dobre. Wody sprawdza zawsze. Ktg mam z racji cukrzycy i marskosci watroby( watroba w pelni wydolna nadal). Mowil ze rsz w tyg mam chodzic.

    Przedwczoraj wyszlo rozwarcie na opuszek plus lekko skrocona szyjka (nie u mojego gina), napisalam mu o tym i o tych bolach okresowych. Powiedzial ze jutro po ktg podejmie decyzje co dalej jak sie skurcze nie pojawia to kazal nie panikowac. Ale przeraza mnie wizja porodu w 34 tc :( ( a raczej 33 bo Tosia ciagle tydz do tylu pewno przez pozno owulke bo ma pcos)


    Iness synus malenki ale najeazniejsze ze zdrowy ! A bralas insuline? Ja mam poki co 5 j nocnej.

    Widzialam moje fotki jak sie urodzilam majac lekko ponad 2 kg. Malusia bylam strasznie, mama mowila ze bala sie mnie ubierac takie malenstwo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2017, 02:57

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Justa fajnie ze corcia ladnie przyrasta ☺ a rehabilitacja wazna bo wiadomo im szybciej tym lepiej dla dziecka. Oby szybko wszystko sie unormowalo.
    A moja coreczka 2 tyg.temu czyli w 28 tyg i 4 dniu wazyla 930 g.ale troche ginka tak na wyrost te wage badala no a cialko 3 tyg.do tylu oprocz nozek( u synka rowniez nozki byly dosc dlugie).
    Ja mam wlasnie problem bo mam skurcze na szczescie jak do tej pory szyjka twarda i dluga.
    Amus na tym etapie mozesz juz miec lekkie rozwarcie i skrocona szyjke ale b.dobrze robisz ze prosisz gina o czeste kontrole!!!
    A co do cukrzycy to mnie ominela insulina ale bylo blisko no tylko ja szybciej urodzilam i mysle ze jednak jakbym dluzej byla w ciazy to insuline bym miala bo ciezko bylo u mnie z rannymi cukrami i na czczo i po sniadaniu.
    A co do porodu to ja pamietam slowa mojej ginekolog i potem profespra ze najwazniejsze ze dzievko zdrowe a poza moim brzuszkiem akurat w przypadku hipotrofii bedzie synkowi lepiej bo bedzie mozna go porzadnie odzywic.
    Tego sie trzymalam bo waga byla w miare ale cialko bylo miesiac do tylu.
    A racja co do wielkosvi dziecka ze nie wiadomo jak wziac na rece takiego maluszka ale wiesz szybko sie uczymy i zwlaszcza my rodzice nawet nie zwracamy na to uwagi a chcemy tylko wziac dziecko na rece i mocno przytulic do serca ☺
    Amus pilnuj sprawdzania przeplywow ale i u Ciebie w macicy oraz u dziecka w brzuszku w glowce no i niech sprawdza serduszko(moja ginka to wszystko sprawdza za kazdym razem).
    Przepraszam za bledy ale pisze z komorki i przy synku wiec na szybko.
    Dobrego dnia zycze ❤

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iness oby skurcze minely :)) duzo odpoczywac musisz no ale wiem jak czasami o to trudno.

    Ktg dzisiaj w normie :)

    U mnie ta insulina to chyba takie placebo mi sie wydaje :) tylko na noc mam poki co a na diecie cukrzycowej jestem juz od ponad roku jakos.

    inessa, Ania-nowa lubią tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 11 listopada 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u nas dobrze, Lenka waży 5,5 kg, może nie ma szału, ale ostatnio zaczęła jej waga ladnie rosnąć:) Poza tym robi postępy w rehabilitacji. Mamy już ząbek!!;) W poniedziałek idziemy do kontroli do szpitala. Amus, Inessa trzymam kciuki za Wasze maluchy niech urosną jak najwięcej:*

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu gratki zabka i super ze waga rosnie :D oby tak dalej !! Oby kontrola przeszla pomyslnie !! :)

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka.
    Aniu ciesze sie,ze dałas nam znac co u Was :) <3
    A ja własnie wrocilam z wizyty u ginekolog i coreczka przyrosła na wadze - wazy 1500 gram a ciałko jest 3 tyg.do tyłu. Mamy drugi problem bo łozysko bardzo szybko sie starzeje i nie wiadomo ile jeszcze da rade działac. Wazne dla nas jest jednak to,ze coreczka jest zdrowa :)
    Mam zwiekszona dawke leków bo mam skurcze dosc czeste i bole jak na okres i obym jeszcze choc troche dała rade wytrzymac w ciazy.

    Pozdrawiam Was ciepło i sle moja pamiec <3

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 17 listopada 2017, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Nie prześledziłam tematu od początku, ale jestem w 14 tygodniu ciąży i ostatnio na prenatalnych lekarz zauważył, że główka jest większa od brzuszka. Stosunek wynosi 1,68. Tydzień wcześniej wynosił 1,70.

    Cała ciąża jest ogólnie 2 tyg młodsza niż to wynika z OM.

    Ale czy to nie za wcześnie aby stwierdzić hipotrofię?
    Lekarz już mnie nieźle nastraszył.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chichic moze owu byla pozniej. W 1 ciazy ciaza byla od poczatku 7-9 dni mlodsza. Potrm pod koniec 2 tyg wieksza bo niestety cukrzyca....

    Jak dla mnie za wczesnie na takie gadanie. Ale wazne tez jest pierwsze usg, kiedy mialas? Ciaza byla juz wtedy mlodsza? Jesli tak, to bym sie nie stresowala.

    Ja sie dzisiaj dowiem co z Tosia, czy brzuszek wiekszy czy podrosla...ale mam stresa ;(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2017, 08:40

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 17 listopada 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąża od początku była młodsza, ale właśnie brzuszek i tak odstaje od reszty.
    Na prenatalnych jest taki wykresik z kropeczkami i wszystkie wymiary są na środku, tylko główka na samym szczycie, a brzuszek na początku.

    Duzo czytałam, ale przeważnie stwierdza się to po 25 tygodniu..

    Muszę kontrolować wzrost.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po usg.... Oczywiscie stres
    Waga niby ldna bo prawie 2600 ale znowu parametry sie rozjechaly.

    35+2
    BPD 9,24 37+4
    AC 30,58 34+4
    Fl 6,21 32+1

    Ta roznica miedzy nogami a glowka mnie dobika. Niby Kuba tez mial krotkie nozki ale na tym etapie juz mialy 6,7

  • Megmegg Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 17 listopada 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    U mnie podobny problem, mniejsza ona i jeszcze mniejszy brzuszek, ciągnie się już od 33tc, obecnie 38+3 w tamtym tyg wypuścili mnie ze szpitala z clexanem.. robiłyście często przepływy/KTG? czy raz na tydzień u lekarza prowadzącego wystarczą?
    Lekarz mówił, by chodzić do szpitala sprawdzać KTG, ale skierowania wystawić nie chciał,a tam bez zlecenia robią ciągle problemy.
    Już napisałam do Was, bo w sumie z problemem ciągle jestem sama i zaczynam być kłębkiem nerwów ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane co tam u Was slychac???
    Sle moja pamiec ❤❤❤
    Amus co u Ciebie jak sytuacja?
    Magmeg a co u Ciebie ? Czy badali Ci poziom wod? Nie wiem jak to z ktg i przeplywami na tym etapie bo ja juz mialam synka przy sobie a przed lezalam w szpitalu i tam mi robili kilka razy na dobe ktg a przeplywy raz na dzien. Jestes na takim etapie ze mozesz spokojnie urodzoc maluszka a nawet juz by bylo lepiej dla niego skoro malo rosnie to poza brzuszkiem mozna go dokarmic lepiej. Przynajmniej mi tak lekarze mowili w poprzedniej ciazy i teraz powoli juz tez ginka to mowi.
    Sle moja pamiec ❤

‹‹ 50 51 52 53 54 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ