X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 28 września 2017, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa głowa rośnie średnio 12 cm rocznie. W pierwszych 3 miesiącach 6 cm a w pozostalych 9mcach kolejne 6 cm. Tak, że jak sama widzisz prawidłowo.

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 28 września 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa pięknie córeczka przybiera:) U nas też cały czas walka o gramy, tyle że ja się zawzielam i tylko kp.

    Justa87 lubi tę wiadomość

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 29 września 2017, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jak butla to moje odciagniete laktatorem:)

    Ania-nowa, ayka lubią tę wiadomość

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 29 września 2017, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    U nas jak butla to moje odciagniete laktatorem:)
    A już rozumiem:) A Tobie też doradzali dokarmianie mm?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney wrote:
    Justa głowa rośnie średnio 12 cm rocznie. W pierwszych 3 miesiącach 6 cm a w pozostalych 9mcach kolejne 6 cm. Tak, że jak sama widzisz prawidłowo.
    Sidney, a jak rośnie w kolejnym roku? Mojej córeczki główka szła swoim centylem (3-cim) i teraz pomiary spowolniły, spadła na 0.2 centyl (według standardów irlandzkich).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2017, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa, Kruszynka pięknie przybiera! Gratulacje dla Mamy za cały wkładany trud!

    Justa87 lubi tę wiadomość

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 29 września 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-nowa wrote:
    A już rozumiem:) A Tobie też doradzali dokarmianie mm?
    W szpitalu mi ja dokarmiali i ja zostałam przy jednym karmieniu mm wieczorem.po osiagnieciu 3kg chce zrezygnować.teraz tucze ja bo licze ze jak bedzie wieksza to zlapie piers...

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 29 września 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja po porodzie przez tydzień w szpitalu na mm:( Później jak byłyśmy, gdy Lena miała 5 tyg też próbowali wciskać, ale mała wszystko zwracała. W domu już jej nie dałam.I też nam ciężko szło kp, bo przyzwyczaila się do butli. Ale dalysmy radę:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2017, 21:45

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 2 października 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ayka wrote:
    Sidney, a jak rośnie w kolejnym roku? Mojej córeczki główka szła swoim centylem (3-cim) i teraz pomiary spowolniły, spadła na 0.2 centyl (według standardów irlandzkich).

    W drugim roku życia w ciągu całego roku powinna urosnąć 2 cm. Czyli jestli na roczek główka miała np. 45 cm to w wieku 2 latek powinna osiągnąć przynajmniej 47 cm.

    ayka lubi tę wiadomość

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 3 października 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Chciałam się tylko pochwalić, że wreszcie po dwóch hipciach urodziłam drugą córkę z piękną wagą - 3kg i 57cm :)
    Nigdy prawdy się nie dowiem, ale będę obstawiać, że u mnie przyczynami hipo był krakowski smog.

    Powodzenia dla wszystkich nie rozpakowanych i tych już po - wszystko będzie dobrze :) Dzieciaczki są silne i nawet jeśli urodzą się mniejsze to raz dwa nadrobią :)

    Ania-nowa, ayka, Justa87, inessa lubią tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 3 października 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nanu wrote:
    Hej dziewczyny :)
    Chciałam się tylko pochwalić, że wreszcie po dwóch hipciach urodziłam drugą córkę z piękną wagą - 3kg i 57cm :)
    Nigdy prawdy się nie dowiem, ale będę obstawiać, że u mnie przyczynami hipo był krakowski smog.

    Powodzenia dla wszystkich nie rozpakowanych i tych już po - wszystko będzie dobrze :) Dzieciaczki są silne i nawet jeśli urodzą się mniejsze to raz dwa nadrobią :)
    Nanu ogromne.gratulacje:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanu gratulacje!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2017, 08:54

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nanu wrote:
    Hej dziewczyny :)
    Chciałam się tylko pochwalić, że wreszcie po dwóch hipciach urodziłam drugą córkę z piękną wagą - 3kg i 57cm :)
    Nigdy prawdy się nie dowiem, ale będę obstawiać, że u mnie przyczynami hipo był krakowski smog.

    Powodzenia dla wszystkich nie rozpakowanych i tych już po - wszystko będzie dobrze :) Dzieciaczki są silne i nawet jeśli urodzą się mniejsze to raz dwa nadrobią :)
    Nanu, ogromne gratulacje! Niech się Córeczka pięknie rozwija, dużo zdrowia dla Ciebie i wszystkich Twoich Maluszków!

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 9 października 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słonka wracam do was już po porodzie z podejrzeń co do hipotrofii u mojej małej wyszła Kluska z waga 3600 g :-) fakt faktem że 9 dni po terminie ale waga piekna

    inessa, Ania-nowa, ayka, k878 lubią tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 10 października 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Słonka wracam do was już po porodzie z podejrzeń co do hipotrofii u mojej małej wyszła Kluska z waga 3600 g :-) fakt faktem że 9 dni po terminie ale waga piekna
    Gratulacje:-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Słonka wracam do was już po porodzie z podejrzeń co do hipotrofii u mojej małej wyszła Kluska z waga 3600 g :-) fakt faktem że 9 dni po terminie ale waga piekna
    Zacna waga Kluski! Gratulacje! Uściski dla całej szczęśliwej Rodziny :-*

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 16 października 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny :) czasem Was podczytuję, ale zawsze za mało czasu, żeby wejść, zalogować się i napisać coś. Oliwcia, Nanu - gratulacje! Inessa - trzymam kciuki:)
    U nas prawdziwy sajgon domowy - ogarnięcie trójki z wszystkimi zajęciami dodatkowymi, szkołą, lekarzami, urodzinkami kolegów to jakaś akrobatyka; czasem w ciągu dnia wyjeżdżam 8 razy, żeby zawieźć, dowieźć, odwieźć itd. i już naprawdę mam dość. Ale to wszystko minie :)
    Malutki idzie swoim centylem, ok. 15-20, waży 5800g a za tydzień będzie miał 3 m-ce. Niby nie najgorzej, ale jego bracia w tym czasie ważyli 7500g więc zapowiada się na małego człowieczka...hmmmm....
    ściskam Was mocno!

    k878 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny niedawno bylam w szpitalu (slabe ruchy wysokie tetno malej)
    Mam takie wyniki usg
    29+4
    Afi 10
    Bpd 75 mm
    Hc 274 mm
    Ac 253 mm
    Fl 57 mm
    1500 +/- 100 g

    Pi MCA 2,68
    Pi UA 1,04

    Nie mam podnaych norm szczegolnie chodzi o przeplywy. Zna sie moze ktoras ? :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Pamietam o Was bardxo ☺❤ graruluje jeszcze raz szczesliwych rozwiazan ☺
    Amus niestety nie znam norm przeplywow i sama u nas probowalam znalezc ale dla tygodni ciazy sa rozne te normy i wolalam sama sobie nie odczytywac bo i tak mam juz dosc stresu.
    Nasza coreczka ma podejrzenie hipotrofii tydzien temu w 26 tc i 4 dniu wazyla 710 g. A pomiary cialka byly o 2 tyg.do tylu. Biore leki i mam nadxieje ze jeszcze ladnie nadrobi.
    Dobrego dnia zycze Wam ❤❤❤

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy to juz hipotrofia ??
    wg Om 33+5 ale od początku ciąza 5-7 dni młodsza ( PCOs)

    waga szacowana 2030

    BPD 8,90 33+4
    HC 30,16 31+5
    AC 27,9 31+2
    FL 6,30 32+3

    martwi mnie brzuszek bo na USG 20.10 u innego gina na innym sprzęcie było AC 26,4

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2017, 17:35

‹‹ 49 50 51 52 53 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ